Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotki: na PS4 zagramy w gry z PS3 dzięki wstecznej kompatybilności

7 postów w tym temacie

Jeśli to będzie prawdą, to naprawdę złożę Sony głęboki ukłon uznania. Oczywiście, o ile wsteczna kompatybilność będzie oznaczać, że będę mógł skorzystać z olbrzymiej biblioteki tytułów PS3 uzbieranych w ramach Playstation Plus oraz kupionych płytek i wersji cyfrowych z PS Store. Jeżeli jednak funkcjonowałoby to tak, jak w przypadku Xboxa, czyli kompatybilne są tylko niektóre tytuły, a na dodatek należałoby je ponownie kupić, lub też byłyby one wydawane na nowo podobnie jak klasyki z PS2, to wtedy uznam to za zwykły skok na kasę.

Ale pomarzyć miło: móc pograć na PS4 we wszystko, co uzbierałem na PS3. I nie martwić się o to, że moja leciwa, bo prawie juz 10-letnia "trójeczka" się wysypie i trzeba będzie nabyć gdzieś nowy egzemplarz (a już przecież niemal nie do zdobycia w stanie fabrycznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę politykę Sony odnośnie wstecznej kompatybilności, to o ile w ogóle się czegoś takiego doczekamy, to raczej w takiej formie, jak z grami z PS2, czyli tylko "wybrane" tytuły, tylko cyfrowo i trzeba będzie za nie ponownie zapłacić, nawet jeśli się je miało w formie cyfrowej na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem? PS3 ma bardzo specyficzna konfiguracje 1 głowny rdzeń i 7 go wspomagających (jak mnie pamięć nie myli) PS4 tego nie zasymuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Colidor napisał:

Jeśli to będzie prawdą, to naprawdę złożę Sony głęboki ukłon uznania. Oczywiście, o ile wsteczna kompatybilność będzie oznaczać, że będę mógł skorzystać z olbrzymiej biblioteki tytułów PS3 uzbieranych w ramach Playstation Plus oraz kupionych płytek i wersji cyfrowych z PS Store. Jeżeli jednak funkcjonowałoby to tak, jak w przypadku Xboxa, czyli kompatybilne są tylko niektóre tytuły, a na dodatek należałoby je ponownie kupić, lub też byłyby one wydawane na nowo podobnie jak klasyki z PS2, to wtedy uznam to za zwykły skok na kasę.

Ale pomarzyć miło: móc pograć na PS4 we wszystko, co uzbierałem na PS3. I nie martwić się o to, że moja leciwa, bo prawie juz 10-letnia "trójeczka" się wysypie i trzeba będzie nabyć gdzieś nowy egzemplarz (a już przecież niemal nie do zdobycia w stanie fabrycznym).

Że co proszę? Właśnie na XboX One posiadając wersję cyfrową lub płytkę, nie musisz nic kupować. To właśnie Sony jest takie pazerne i prawdopodobnie tak to będzie wyglądać. I myślisz, że Sony czemu to robi? Właśnie przez Microsoft, bo to powoli robi się pewnym zagrożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TobiAlex napisał:

Właśnie na XboX One posiadając wersję cyfrową lub płytkę, nie musisz nic kupować.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - sorry. Chodziło mi o to, że wsteczna kompatybilność nie jest PEŁNA!

Cytat

"Jeżeli jednak funkcjonowałoby to tak, jak w przypadku Xboxa, czyli kompatybilne są tylko niektóre tytuły, "

Czyli nie ma dostępu do wszystkich gier, które kupiłem na Xbox 360, a jedynie do selektywnych tytułów i Microsoft decyduje, które to z nich. Bo co mi po wstecznej kompatybilności, jeśli np. moja kolekcja obejmuje przykładowo 300 gier, a koncern "łaskawie" pozwala, by wsteczna kompatybilność zadziałała dla 10-20% z nich? 

Wiem, że w przypadku Xboxa nie trzeba ponownie kupować gry, musi ona jedynie znajdować się na liście kompatybilnych. A to nie oznacza wszystkich tytułów, jakie się uzbierało i zakupiło.

P.S. Pisałem z pracy i na szybko wtedy, więc mogło wyjść niezrozumiale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować