Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2018: Cyberpunk 2077 skrytykowany przez pioniera gatunku

22 postów w tym temacie

Mi też w pewnym sensie przypomina, ale czy to źle? Mocno czuć cyberpunkwy klimat, a ludzie którzy bardziej znają to uniwersum raczej są zgodni, że zwiastun bardzo dobrze oddaję atmosferę materiału źródłowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam jak może NIE przypominać ? choć w małym stopniu

GTA to nic innego jak sim miasta,jazdy w pojazdach i rozwałki, wszystko to jest częscią cyberpunku, to i wiele wiecej czego część również pokazali, jak na pisarza pan William niezbyt ogarnięty.

Nie mozna mieć pretensji, że jazda samochodem przypomina jazdę samochodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, jak Wiedźmin mnie nie przekonuje tak Cyberpunk wyskoczył dla mnie jak królik z kapelusza. Nie spodziewałem się takiego zaskoczenia z mojej strony, bardzo pozytywnego. Wciąga mnie ten klimat bez reszty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie dbałości o detale, rewelacja. Zbyt jasno, ale jednak bardzo cyberpunkowo. Tylko reżyseria słaba, brak jakiegokolwiek napięcia, porządnego pieprznięcia pięścią w stół, to po prostu zbiór obrazków. Za mało też brudu i smrodu podziemnego życia, taki "zwyczajny piątunio w Night City" zamiast "witaj niekoniecznie wesoła przygodo!" 

 

Ale mają u mnie taki kredyt zaufania, że mimo kręcenia nosem wciąz się jaram i czekam na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych komentarzach, tam i tu, słusznie można spotkać stwierdzenie, że wielu ludzi spodziewało się stałej nocnej pory i samych tylko wieżowców, po pierwszym trailerze. Właściwie mnie też najbardziej urzekły te dwa elementy, ale przecież w 2055 roku słońce powinno jeszcze świecić. A doszukiwanie się GTA.. Na takiej samej zasadzie można się go doszukiwać w każdym sandboksie. Czy Rockstar ma wyłączność? Od GTA San Andreas wszystkie następne części moim zdaniem są coraz słabsze. 

Ilość szczegółów, biotyki, zepsucia i moralnego upadku aż bije po oczach z tego najnowszego materiału. Jak narazie mnie kupili. Jedna wątpliwość mnie jednak nachodzi... Czy ta gra w założeniu miała być RPGiem takim z krwi i kości, statystykami, profesjami, drzewkiem rozwoju? Bo z tym akurat ten film z E3 mi się nie kojarzy, a chciałbym to wszystko. A nie chciałbym właśnie dostać gry w takim cyberpunkowym świecie, mając tylko postać, fabułę, bronię.. Wtedy pierwszy zacznę wyzywać cyberpunka od kopii Gta. I nawet rzucę kamieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxygar napisał:

W niektórych komentarzach, tam i tu, słusznie można spotkać stwierdzenie, że wielu ludzi spodziewało się stałej nocnej pory i samych tylko wieżowców, po pierwszym trailerze. Właściwie mnie też najbardziej urzekły te dwa elementy, ale przecież w 2055 roku słońce powinno jeszcze świecić. A doszukiwanie się GTA.. Na takiej samej zasadzie można się go doszukiwać w każdym sandboksie. Czy Rockstar ma wyłączność? Od GTA San Andreas wszystkie następne części moim zdaniem są coraz słabsze. 

Ilość szczegółów, biotyki, zepsucia i moralnego upadku aż bije po oczach z tego najnowszego materiału. Jak narazie mnie kupili. Jedna wątpliwość mnie jednak nachodzi... Czy ta gra w założeniu miała być RPGiem takim z krwi i kości, statystykami, profesjami, drzewkiem rozwoju? Bo z tym akurat ten film z E3 mi się nie kojarzy, a chciałbym to wszystko. A nie chciałbym właśnie dostać gry w takim cyberpunkowym świecie, mając tylko postać, fabułę, bronię.. Wtedy pierwszy zacznę wyzywać cyberpunka od kopii Gta. I nawet rzucę kamieniem. 

Nigdzie nie spotkałem się ze stwierdzeniami, że cały czas ma być noc, deszcz i przyciemniony filt swiatła. Natomiast na pewno ludzie nie oczekiwali niesutannie bezchmurnego nieba, braku smogu, nad-oświetlenia w przestrzeniach zamknietch oraz porze nocnej. Klimat GTA aż sie wylewa. W gruncie rzeczy tak mogła by wyglądać najnowsza odsłona Saints Row. Klimatu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło, gdyby CDProjekt Red zrobił dla odmiany grę role-playing. Nawet gdyby świat miał okazać się mniej ponury, niż to zwykle kojarzy się z Cyberpunk. 

A skojarzenia z GTA same się rzeczywiście pchają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to stwierdzenie o retro-przyszłości jest jak najbardziej na miejscu :) Pomijając na moment 2077 w tytule, autorzy gry wzięli jako podstawę niemłody już podręcznik do systemu RPG, w którym wizja przyszłości w wielu miejscach odbiega od dzisiejszych oczekiwań. Przez co nie bardzo rozumiem, skąd to całe zdziwienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Spkowski, nawiasem majacy opinię gbura wśóród czytelników, w tymwąłsnych fanow, nie cierpiał gier z serii nie dlatego, zę wuważał je za złe, tylk dlatego, że wiele osób bardizej kojarzyło gry, niż ksiażki i twierdziło, że Sapkowski populanosc zawdzęcza CD Projectowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex1112 napisał:
Oxygar napisał:

W niektórych komentarzach, tam i tu, słusznie można spotkać stwierdzenie, że wielu ludzi spodziewało się stałej nocnej pory i samych tylko wieżowców, po pierwszym trailerze. Właściwie mnie też najbardziej urzekły te dwa elementy, ale przecież w 2055 roku słońce powinno jeszcze świecić. A doszukiwanie się GTA.. Na takiej samej zasadzie można się go doszukiwać w każdym sandboksie. Czy Rockstar ma wyłączność? Od GTA San Andreas wszystkie następne części moim zdaniem są coraz słabsze. 

Ilość szczegółów, biotyki, zepsucia i moralnego upadku aż bije po oczach z tego najnowszego materiału. Jak narazie mnie kupili. Jedna wątpliwość mnie jednak nachodzi... Czy ta gra w założeniu miała być RPGiem takim z krwi i kości, statystykami, profesjami, drzewkiem rozwoju? Bo z tym akurat ten film z E3 mi się nie kojarzy, a chciałbym to wszystko. A nie chciałbym właśnie dostać gry w takim cyberpunkowym świecie, mając tylko postać, fabułę, bronię.. Wtedy pierwszy zacznę wyzywać cyberpunka od kopii Gta. I nawet rzucę kamieniem. 

Nigdzie nie spotkałem się ze stwierdzeniami, że cały czas ma być noc, deszcz i przyciemniony filt swiatła. Natomiast na pewno ludzie nie oczekiwali niesutannie bezchmurnego nieba, braku smogu, nad-oświetlenia w przestrzeniach zamknietch oraz porze nocnej. Klimat GTA aż sie wylewa. W gruncie rzeczy tak mogła by wyglądać najnowsza odsłona Saints Row. Klimatu brak.

Niesamowitym jest dla mnie fakt, że dla mnie jest wręcz przeciwnie, tak o 180 stopni. Dla mnie gra zapowiada się na jeden z większych hitów tej, lub ewentualnie, następnej generacji konsol. Nie wspominając o tym, że oglądam ten zwiastun i jedyne co mi na usta nachodzi, to ile klimatu się z niego wylewa, coś wspaniałego. Jako fan Cyberpunku 2020, nie mogłem sobie wyobrazić lepszego ukazania świata na podstawie gry fabularnej Mike'a Pondsmitha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą gra nie powstaje na podstawie starego CP 2020, ale jego unowocześnionej wersji, konsultowanej z Pondsmithem. Na jej podstawie miała zresztą pojawić sie też nowa wersja papierowego systemu, ale na razie w tym temacie cisza.

Chyba, że po dodze się coś pozmieniało... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszasty napisał:

Swoją drogą gra nie powstaje na podstawie starego CP 2020, ale jego unowocześnionej wersji, konsultowanej z Pondsmithem. Na jej podstawie miała zresztą pojawić sie też nowa wersja papierowego systemu, ale na razie w tym temacie cisza.

Chyba, że po dodze się coś pozmieniało... :)

Nie wierzę, że w nowej wersji nie będzie naleciałości ze starej, zwłaszcza, że autor ten sam. Po drugie - jedna nowsza już była: CP v3 i chyba niespecjalnie dobrze się przyjęła, bo mało kto ją wspomina ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Xelos_Iterion napisał:

Umieram wprost z ciekawości, by dowiedzieć się, jakąż to grę możesz mieć na myśli.

Ależ obaj dokładnie wiemy, że wiesz jaką grę mam na myśli. Nie bądź taki skromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

Ależ obaj dokładnie wiemy, że wiesz jaką grę mam na myśli. Nie bądź taki skromny.

Masz bardzo wysokie mniemanie o mojej zdolności do domysłu, to miłe. Ja - w rewanżu odpowiem - bardzo sobie cenię Twoje poczucie humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować