Zaloguj się, aby obserwować  
military

Starsze części Resident Evil pod XP

4 posty w tym temacie

Nie chciałem zaśmiecać wątku o samej grze problemami technicznymi, więc zakładam ten temat. Możecie w nim dyskutować o sprawach technicznych RE 1,2 i 3. Ja sam mam z tymi grami masę problemów pod XP i GF6600gt, i na poszukiwaniu rozwiązania spędziłem sporo czasu, jednak nie poradziłem sobie ze wszystkim. Może ktoś uzupełni moje rozwiązania, może zaproponuje inne. Jedziemy.

Resident Evil 1:

Problem: Zbyt szybkie działanie gry.
Rozwiązanie: Zainstalować jakiś spowalniacz systemu.

Problem: Zepsute tekstury, poprzestawiane fragmenty teł.
Rozwiązanie: Radziłbym spróbować grać w jak najniższej rozdzielczości, w trybie software, jeśli to możliwe. To rozwiązanie zadziałało w przypadku Resi 2.

Problem: Wolno działające filmiki.
Rozwiązanie: Nie znalazłem.

Resident Evil 2:

Problem: Poprzestawiane tła, czarne obwódki wokół fragmentów tła.
Rozwiązanie: Uruchomić w trybie software. U mnie pod wszystkimi innymi możliwymi kartami problem wciąż występował. Ale jeśli uruchomicie pod software, rzucą wam kolejną kłodę pod nogi, mianowicie...

Problem: Duuuże zwolnienia gry w trybie software, kiedy pojawia się ogień lub więcej zombiaków.
Rozwiązanie: Nie znalazłem... Możecie grać pod wybranym z listy akceleratorem, wtedy gra będzie śmigała, ale napotkacie wspomniane problemy grafiki... Błędne koło. Jest niby patch 1.04, który ma naprawiać działanie gry, ale u mnie nic on nie daje.

Problem: Nie można odczytać stanu gry; gra tworzy "puste" zapisy.
Rozwiązanie: Pod XP i service pack 1 - uruchomić grę w trybie zgodności z win95 lub 98. Przy service packu 2 ta sztuczka nie przejdzie i trzeba zmienić foder z sejwami na "C:\RESIDENT EVIL2". Robi się to z menu opcji na ekranie instalacyjnym gry.

Resident Evil 3: Nemesis:

Problem: Poprzestawiane fragmenty tła.
Rozwiązanie: Uruchomić w niższej rozdzielczości.


----

Jak na razie to wszystkie problemy i rozwiązanie, które znalazłem. Gdybyście napotkali inne - piszcie! Miło byłoby także, jeśli ktoś napisałby jak uzyskać normalne działanie RE2 w trybie software, lub poprawne wyświetlanie grafiki w akcelerowanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:33, military napisał:

Nie chciałem zaśmiecać wątku o samej grze problemami technicznymi, więc zakładam ten temat.
Możecie w nim dyskutować o sprawach technicznych RE 1,2 i 3. Ja sam mam z tymi grami masę problemów
pod XP i GF6600gt, i na poszukiwaniu rozwiązania spędziłem sporo czasu, jednak nie poradziłem
sobie ze wszystkim. Może ktoś uzupełni moje rozwiązania, może zaproponuje inne. Jedziemy.

Resident Evil 1:

Problem: Zbyt szybkie działanie gry.
Rozwiązanie: Zainstalować jakiś spowalniacz systemu.

Problem: Zepsute tekstury, poprzestawiane fragmenty teł.
Rozwiązanie: Radziłbym spróbować grać w jak najniższej rozdzielczości, w trybie software, jeśli
to możliwe. To rozwiązanie zadziałało w przypadku Resi 2.

Problem: Wolno działające filmiki.
Rozwiązanie: Nie znalazłem.

Resident Evil 2:

Problem: Poprzestawiane tła, czarne obwódki wokół fragmentów tła.
Rozwiązanie: Uruchomić w trybie software. U mnie pod wszystkimi innymi możliwymi kartami problem
wciąż występował. Ale jeśli uruchomicie pod software, rzucą wam kolejną kłodę pod nogi, mianowicie...

Problem: Duuuże zwolnienia gry w trybie software, kiedy pojawia się ogień lub więcej zombiaków.
Rozwiązanie: Nie znalazłem... Możecie grać pod wybranym z listy akceleratorem, wtedy gra będzie
śmigała, ale napotkacie wspomniane problemy grafiki... Błędne koło. Jest niby patch 1.04, który
ma naprawiać działanie gry, ale u mnie nic on nie daje.

Problem: Nie można odczytać stanu gry; gra tworzy "puste" zapisy.
Rozwiązanie: Pod XP i service pack 1 - uruchomić grę w trybie zgodności z win95 lub 98. Przy
service packu 2 ta sztuczka nie przejdzie i trzeba zmienić foder z sejwami na "C:\RESIDENT
EVIL2". Robi się to z menu opcji na ekranie instalacyjnym gry.

Resident Evil 3: Nemesis:

Problem: Poprzestawiane fragmenty tła.
Rozwiązanie: Uruchomić w niższej rozdzielczości.


----

Jak na razie to wszystkie problemy i rozwiązanie, które znalazłem. Gdybyście napotkali inne
- piszcie! Miło byłoby także, jeśli ktoś napisałby jak uzyskać normalne działanie RE2 w trybie
software, lub poprawne wyświetlanie grafiki w akcelerowanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie dotyczące wolnego działania Residenta 2 znalazłem na zagranicznym forum. Włączeniem gry trzeba włączyc Windows Media Playera i zostawic go włączonego. Dzięki temu powinno działać
Przechodzenie z inwentarza do gry może nadal byc wolne ale przynajmniej gra będzie chodziła normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się tutaj aby nie robić nie potrzebnego tematu.
Nie mogę znaleźć folderu z savami do gry Resident Evil 4. Proszę o pomoc. Pisałem już w dziale tej gry ale nikt mi nie odpisuje a ta sprawa jest dość ważna dla mnie. Proszę o w miarę szybką Pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować