Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2018: Twórcy Cyberpunk 2077 krótko o decyzjach związanych z widokiem FPP

44 postów w tym temacie

Pitu pitu wiadome jest to że FPP łatwiej zrobić. Przez to nie traktuje deus exa jako RPG a skradanke z elementami Rpg

Edytowano przez Niko12131pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor tej wypowiedzi przyznał, że Geralt nie jest postacią gracza. Tak skonstatował. Siłą więc rzeczy nie sposób było mówić o "rol-pleju" w Wiedźminie. Co jednak istotniejsze - to tchnie też odrobiną optymizmu, że tym razem może rzeczywiście CDP Red szarpnie się na "erpega", a nie tylko grę fabularną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" będzie to dojrzałe doświadczenie dla dojrzałych odbiorców " trochę średnio to się ma, do wyskakujących cyferek z obrażeniami po każdym strzale, ale moga to jeszcze zmienić.

Widok trzecioosobowy + wielkie miasto = ....  W moim mniemaniu FPP było rozsądnym wyborem, choćby dla zachowaniu wyróżnienia sie tytułu od innych znanych marek.  Podejrzewam, że na decyzje również miał wpływ ciągle rozwijający się rynek gogli 3D.

" Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One " To jest na 100% pewna wiadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xelos_Iterion napisał:

Autor tej wypowiedzi przyznał, że Geralt nie jest postacią gracza. Tak skonstatował. Siłą więc rzeczy nie sposób było mówić o "rol-pleju" w Wiedźminie. Co jednak istotniejsze - to tchnie też odrobiną optymizmu, że tym razem może rzeczywiście CDP Red szarpnie się na "erpega", a nie tylko grę fabularną. 

A co, chcesz mi powiedzieć, że nie odgrywałem Geralta, w taki sposób w jaki moim zdaniem on powinien się zachowywać? Pomijając pewne sytuacje, które ze względu na oczywiste ograniczenia mi to uniemożliwiały. 

Tak, Wiedźmin 3 to jest RPG. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Oxygar napisał:

Tak, Wiedźmin 3 to jest RPG. 

Teraz to wywołałeś wilka z lasu. Xelos zaraz Ci zacytuje definicje słowa RPG, stworzoną przez siebie oczywiście. Potem stwierdzi że Wiedźmin ma ograniczenia, więc nie może być RPG, całkowicie ignorując że każda gra je ma. Na koniec postawi granice pomiędzy RPG i grami akcji akurat w takim miejscu, żeby pasowało to do jego definicji. Przerabiałem to już kilka razy z nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
4 minuty temu, Oxygar napisał:

Tak, Wiedźmin 3 to jest RPG. 

Teraz to wywołałeś wilka z lasu. Xelos zaraz Ci zacytuje definicje słowa RPG, stworzoną przez siebie oczywiście. Potem stwierdzi że Wiedźmin ma ograniczenia, więc nie może być RPG, całkowicie ignorując że każda gra je ma. Na koniec postawi granice pomiędzy RPG i grami akcji akurat w takim miejscu, żeby pasowało to do jego definicji. Przerabiałem to już kilka razy z nim. 

Tak, pamiętam, czytałem wasze dyskusje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
4 minuty temu, Oxygar napisał:

Tak, Wiedźmin 3 to jest RPG. 

Teraz to wywołałeś wilka z lasu. Xelos zaraz Ci zacytuje definicje słowa RPG, stworzoną przez siebie oczywiście. Potem stwierdzi że Wiedźmin ma ograniczenia, więc nie może być RPG, całkowicie ignorując że każda gra je ma. Na koniec postawi granice pomiędzy RPG i grami akcji akurat w takim miejscu, żeby pasowało to do jego definicji. Przerabiałem to już kilka razy z nim. 

a. Nie zycze sobie takich insynuacji - leci raport do modow.
b. Perspektywa nie ma nic do bycia badz nie bycia gra RPG. Po prowadzie wiekszosc gier RPG historycznia byla w trybie FPP (cala serie Might and Magic chociazby, zeby daleko nie szukac, a z nowszych Elder Scrollsy i Fallouty aczkolwiek one maja opcjonalny tryb FPP).
c. Definicje nadal istnieja i maja sie dobrze. Wypadaloby je przeczytac przed komentowaniem, a nie prezentowac swoja ignorancje i ogolne buractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, necxelos napisał:

a. Nie zycze sobie takich insynuacji - leci raport do modow.
b. Perspektywa nie ma nic do bycia badz nie bycia gra RPG. Po prowadzie wiekszosc gier RPG historycznia byla w trybie FPP (cala serie Might and Magic chociazby, zeby daleko nie szukac, a z nowszych Elder Scrollsy i Fallouty aczkolwiek one maja opcjonalny tryb FPP).
c. Definicje nadal istnieja i maja sie dobrze. Wypadaloby je przeczytac przed komentowaniem, a nie prezentowac swoja ignorancje i ogolne buractwo.

Czekaj czekaj, czy Ty mnie właśnie zaraportowałeś, nie wiadomo za co, po czym bez ceregieli jedziesz mi od buraków, bo mam odmienne zdanie? :D 

To jest właśnie hipokryzja na najwyższym poziomie, proszę państwa.

BTW kim Ty jesteś w ogóle, czemu do mnie piszesz i czemu bełkoczesz coś tam o perspektywie skoro nikt o tym nawet nie wspominał? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz piszą, że będzie to RPG z elementami FPP. Teraz, że to będzie samo FPP. Ludzie... niech sie zdecydują. Jeśli zrobią samo FPP to stracą wielu klientów. Sam liczę na RPG'a, a nie kolejnego Quak'a tyle że z niesamowitym światem i fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś wywiadów? To RPG jak się patrzy. Demo za zamkniętymi drzwiami na E3 miało kilka wyborów a to był tylko początek gry. Dodatkowo nie ma klas, sam Sam wybierasz umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Khalid napisał:

Raz piszą, że będzie to RPG z elementami FPP. Teraz, że to będzie samo FPP. Ludzie... niech sie zdecydują. Jeśli zrobią samo FPP to stracą wielu klientów. Sam liczę na RPG'a, a nie kolejnego Quak'a tyle że z niesamowitym światem i fabułą.

Chyba pomyliłeś FPP z FPS. Niby tylko jedna literka, ale różnica w znaczeniu kolosalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariuszp napisał:

Nie widziałeś wywiadów? To RPG jak się patrzy. Demo za zamkniętymi drzwiami na E3 miało kilka wyborów a to był tylko początek gry. Dodatkowo nie ma klas, sam Sam wybierasz umiejętności.

A Ty widziałeś to "Demo za zamkniętymi drzwiami" ?  Ja jestem po prostu ciekaw, bo strasznie czekam na tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khalid napisał:

Raz piszą, że będzie to RPG z elementami FPP. Teraz, że to będzie samo FPP. Ludzie... niech sie zdecydują. Jeśli zrobią samo FPP to stracą wielu klientów.

Po pierwsze primo, Khalid, FPP to First Person Perspective czyli tylko perspektywa pokazania akcji, nie definiuje gatunku. Quake, Myst , Wizardry - wszystkie były grami FPP, a różnymi jak diabli.

Po drugie primo, przypomnę wszystkim którzy jakoś nie akceptują cRPGów w FPP, że pierwowzory którymi zainstpirowali się twórcy cRPG,, wszystkie co do jednego były w FPP że tak powiem. Ktoś zaprzeczy? :)

Po trzecie primo ultimo, cześć wszystkim po przeszło dekadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Chyba pomyliłeś FPP z FPS. Niby tylko jedna literka, ale różnica w znaczeniu kolosalna.

Mnie ta informacja po prostu załamała. FPP czy FPS nie ważne. Widok z perspektywy pierwszej osoby :/ To jest jakiś zły sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, większa imersja, więcej detali, a przy tym można wpleść elementy horroru, czy suspense jak w vampire the masquerade. Ja tam się cieszę z gry, jakkolwiek już ją robią. Mam tylko nadzieję, że levelowanie nie przytłoczy dynamiki walki, ani nie rozwali poziomu trudności, bo w wiedźminie było to strasznie kulawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Oxygar napisał:

A co, chcesz mi powiedzieć, że nie odgrywałem Geralta, w taki sposób w jaki moim zdaniem on powinien się zachowywać? Pomijając pewne sytuacje, które ze względu na oczywiste ograniczenia mi to uniemożliwiały. 

Tak, Wiedźmin 3 to jest RPG. 

Właśnie to chcę Ci powiedzieć, Oxygar. Nie odgrywałeś Geralta, bo on sam czynił to za Ciebie. Przypomnij sobie scenę, w której po hecy w magazynie ze szczurami Geralt bez udziału gracza sam decyduje, co zrobić z kupcem, który wrobił czarodziejkę Triss. Toczy się wtedy dialog, nad którym gracz nie ma żadnej kontroli. Kwestia goni kwestię, a graczowi pozostaje tylko to oglądać. Powiedz mi więc, Oxygarze, jak chcesz odgrywać postać, która sama decyduje, co i jak powie?

 

3 godziny temu, TigerXP napisał:

Teraz to wywołałeś wilka z lasu. Xelos zaraz Ci zacytuje definicje słowa RPG, stworzoną przez siebie oczywiście. Potem stwierdzi że Wiedźmin ma ograniczenia, więc nie może być RPG, całkowicie ignorując że każda gra je ma. Na koniec postawi granice pomiędzy RPG i grami akcji akurat w takim miejscu, żeby pasowało to do jego definicji. Przerabiałem to już kilka razy z nim. 

Tak po prawdzie, TigerXP, nie musiałem tworzyć żadnej definicji. Wystarczyło odszyfrować skrót RPG i posłużyć się odrobiną logiki. Co więcej - dalej stwierdzasz nieprawdę, i to aż dwukrotnie w jednym zdaniu. Imponujące. Po pierwsze, nigdy nie napisałem, że gry nie mają ograniczeń. Sam nie raz i nie dwa o tym wspominałem w swoich postach. Po drugie, stwierdzasz nieprawdę przypisując mi stworzenie związku między posiadaniem ograniczeń przez grę a byciem grą role-playing. Tego też nigdy nie napisałem, bo i problem Wiedźmina leży zupełnie gdzie indziej. Na koniec natomiast mógłbym posłużyć się przykładami, które same ukazują, jak/gdzie przebiega ta granica. Nie muszę bawić się w generała i kreślić jakieś granice, skoro te od dawna już istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xelos_Iterion napisał:

 Imponujące. 

Epickie.

7 minut temu, Xelos_Iterion napisał:

stwierdzasz nieprawdę, i to aż dwukrotnie w jednym zdaniu. Imponujące. Po pierwsze, nigdy nie napisałem, że gry nie mają ograniczeń. 

A ja nie napisałem że Ty tak napisałeś, napisałem że je ignorujesz, a to już coś innego. Więc jednak nie skłamałem dwukrotnie :P 

Mogę tak dyskutować cały dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować