Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk 2077 pojedzie na targi gamescom; demo z E3 to prawdziwy build na REDengine

13 postów w tym temacie

Tak naprawdę dopóki gra nie wyjdzie ciężko stwierdzić jakie będą wymagania. 8700 i 1080ti? Za trzy lata sprzęt tej klasy już nie będzie robił takiego wrażenia, należy również pamiętać że gra będzie optymalizowana, w czasie produkcji, jak i w patchach już po premierze. Pożyjemy, zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Powoli zaczynamy dochodzić do sytułacji, w której będą się bał otworzyć lodówkę, bo mi Cyberpunk z niej wyskoczy. Naprawdę trochę umiaru, z tymi artykułami. Wychodzi jakakolwiek popierdułka i już wielkie halo. Proponował bym zrobić dziennikarski research i zebrać wszystko co ujawniono w jednym artykule.

2. Grę odpalono na wykokszonym sprzęcie, ale osiągalnym na rynku. Żadnej sensacji nie widzę. Jak by CDP miał bebechy nowej konsoli to bym rozumiam zachwyt.

3. Przeciez wiadomo że i tak będzie downgradet. Jesli gra ma wyjśc na obecna generacje to wymagania nie będą dużo większe jak te do Wieśka 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Powoli zaczynamy dochodzić do sytułacji, w której będą się bał otworzyć lodówkę, bo mi Cyberpunk z niej wyskoczy. Naprawdę trochę umiaru, z tymi artykułami. Wychodzi jakakolwiek popierdułka i już wielkie halo. Proponował bym zrobić dziennikarski research i zebrać wszystko co ujawniono w jednym artykule.

2. Grę odpalono na wykokszonym sprzęcie, ale osiągalnym na rynku. Żadnej sensacji nie widzę. Jak by CDP miał bebechy nowej konsoli to bym rozumiam zachwyt.

3. Przeciez wiadomo że i tak będzie downgradet. Jesli gra ma wyjśc na obecna generacje to wymagania nie będą dużo większe jak te do Wieśka 3.

Człowieku o czym Ty mówisz ? Ludzie czekają na to jak na pierwszą gwiazdkę ! Po tylu latach napisali 5 newsów a ty już marudzisz. Co do downgradu... nie licze, że na konsolach będzie to wyglądało rewelacyjnie. No nie oszukujmy się. Tylko na konkretnym PieCu będziemy mogli podziwiać potencjał tej produkcji. Nie wiem jak inni, ale ja czekam na jak najwięcej informacji o Cyberpunku 2077.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, alex1112 napisał:

1. Powoli zaczynamy dochodzić do sytułacji, w której będą się bał otworzyć lodówkę, bo mi Cyberpunk z niej wyskoczy. Naprawdę trochę umiaru, z tymi artykułami. Wychodzi jakakolwiek popierdułka i już wielkie halo. Proponował bym zrobić dziennikarski research i zebrać wszystko co ujawniono w jednym artykule.

2. Grę odpalono na wykokszonym sprzęcie, ale osiągalnym na rynku. Żadnej sensacji nie widzę. Jak by CDP miał bebechy nowej konsoli to bym rozumiam zachwyt.

3. Przeciez wiadomo że i tak będzie downgradet. Jesli gra ma wyjśc na obecna generacje to wymagania nie będą dużo większe jak te do Wieśka 3.

1. No to przyzwyczaj się, bo to samo tyczy się wszystkich gier zapowiedzianych na E3.

2&3. Weź pod uwagę parę spraw których wielu ludzi takich jak ty pomijają albo nie chcą wiedzieć. Gdy Wiedźmin 3 był w produkcji to był czas nazwijmy "uczenie się devkita każdej konsoli, a przy okazji stwórzmy nową wersję naszego silnika" gdzie w dodatku producenci konsol nie kwapili się z wydawaniem najnowszych wersji firmom trzecim. I tutaj trzeba pamiętać, że jeżeli chodzi o okres 2013-2015 to naprawdę dobrą sprawę zdecydowana większość firm trzecich poległa spójrz np. na UBISOFT. Co oznacza, że na takim PS4 i XB1 teoretycznie grafika z E3 2014 była całkiem możliwa skoro podstawowy XB1 ma HD 7790. Ale ze względu na brak najnowszych devkits oraz fakt o pracach nad RED Engine 3 to downgrade był nieunikniony. Z tym że w przeciwieństwie do takiego Watch Dogs to twórcy to i owo poprawili w departamencie tekstur itp. w finalnej wersji. 

No i teraz sytuacja przy tworzenia Cyberpunk 2077 jest teraz z deczka inna. Po pierwsze Sony i MS ma tak wyrobione DevKity, że o wiele łatwiej jest wprowadzić to co pierwotnie się chciało do wersji gier na te konsole. Co oznacza że przy tworzeniu RED Engine 4 nie było problemów na zasadzie "jazdy jakimś starym samochodem w nocy i w deszczu ze światłami porównywalnymi z tania latarką z biedronki" czyli wiadomo co i jak jeśli chodzi możliwości tych konsol. I teraz kwestia tego jak na tych konsolach to ma działać obstawiam tak XB1(S) 720p, PS4(S) 768p, PS4 Pro 1080p, XB1X 1080p, a to z tego podstawowego powodu, że domyślne konsole w każdym innym przypadku niż First party to obecnie low góra medium detale. I teraz kwestia optymalizacji się liczy całe demo dzieje się w 1 z 6 dystryktów które gra będzie miała i by utrzymać te 30 fps w 4K potrzebowali tylko jednego GTX 1080 ti(i z tego co wiadomo to był referencyjny egzemplarz) czyli w 900p to nawet 750 ti powinien tą grę pociągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Khalid napisał:

Człowieku o czym Ty mówisz ? Ludzie czekają na to jak na pierwszą gwiazdkę ! Po tylu latach napisali 5 newsów a ty już marudzisz. Co do downgradu... nie licze, że na konsolach będzie to wyglądało rewelacyjnie. No nie oszukujmy się. Tylko na konkretnym PieCu będziemy mogli podziwiać potencjał tej produkcji. Nie wiem jak inni, ale ja czekam na jak najwięcej informacji o Cyberpunku 2077.

to zależy co pokażą, bo jeśli chodzi o słynne demo W3 z 2014 to twórców modów już to naprawili.

I żeby było zabawniej ten mod ma niemal zerowy wpływ na wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Powoli zaczynamy dochodzić do sytułacji, w której będą się bał otworzyć lodówkę, bo mi Cyberpunk z niej wyskoczy. Naprawdę trochę umiaru, z tymi artykułami. Wychodzi jakakolwiek popierdułka i już wielkie halo. Proponował bym zrobić dziennikarski research i zebrać wszystko co ujawniono w jednym artykule.

Staramy się informować o wszystkim co wiemy, a że temat jest szalenie popualrny i REDzi w końcu zaczęli mówić po pięciu latach niemal głuchej ciszy, to nie ma zmiłuj :) chętnie bym przeplatał newsy o CP 2077 informacjami o Half-Life 3, ale cóż... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

Piec o wartości Octavii z 2007, no to pograłem...

Jeszcze nic nie przesądzone, to wczesna wersja gry, której pewnie nawet nie optymalizowali jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MisioKGB napisał:

Piec o wartości Octavii z 2007, no to pograłem...

Za trzy lata, czy tam za ile ma być premiera 8700k i 1080ti to już będzie średnia półka, jak nie niżej. A przecież czeka nas jeszcze optymalizacja... chyba :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, ludzie, ludzie... Od kiedy sprzęt, na jakim odpalono grę na targach, określa jej wymagania sprzętowe? Jasne, po takich informacjach można mieć nadzieję, że taka konfiguracja wystarczy, żeby pograć na max w 60 fps, ale kto wam powiedział, że nie może być słabsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Headbangerr napisał:

Oj, ludzie, ludzie... Od kiedy sprzęt, na jakim odpalono grę na targach, określa jej wymagania sprzętowe? Jasne, po takich informacjach można mieć nadzieję, że taka konfiguracja wystarczy, żeby pograć na max w 60 fps, ale kto wam powiedział, że nie może być słabsza?

Akurat ta konfiguracja działała na maks detalach w 4K i 30 fps jeżeli chodzi o to 45 minutowe demo. Więc zakładając że jak ktoś chce grać w 1080p oraz 1440p to wymagania będą i wiele niższe coś mi się wydaje. Ale z drugiej strony ten jeden dystrykt z sześciu jest czymś co przypomina miasto Novigrad tylko nieco większe, więc obstawiam obecnie wielkość świata na taką samą co największa mapa w Wiedźminie 3(Velen+Novigrad po sercu z kamienia).

A i ta plotka o wielkości świata cyberpunka pochodzi o tych samych kłamców co gadali że pokażą to 45 minutowe demo na E3, a gadali o trailerze z konferencji MS czyli mowa o IGN.

Edytowano przez Numenpl
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować