julbar25

Co sądzicie o padach-podróbkach?

5 postów w tym temacie

Hej, ostatnio poszukuje pada (głównie do ciulania w Spelunky), więc jak każdy polaczek cebulaczek zacząłem szukać na allegro. Ja akurat upatrzyłem sobie tego od Xboxa 360, jednak na allegro jest mnóstwo podróbek wyglądających zupełnie jak oryginał, a w śród nich dominuje offbrandowy model "Rampage SG-360" ponadto ma on dosyć atrakcyjną cenę (40 zł), nawet zacząłem się zastanawiać nad zakupem takowego. Mieliście kiedyś styczność z tym sortem padów? 

Edytowano przez julbar25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny pad ma tendencję do "piszczenia". Słychać w nim dosyć wyraźnie piszczące cewki od silniczków wibracyjnych.
Imho najlepszym zamiennikiem do oryginalnego pada dla mnie zawsze był ten logitech:

https://www.morele.net/gamepad-logitech-f310-940-000135-334721/

Można go w niektórych sklepach dostać poniżej tego co oferuje morele, w stacjonarnym empiku w Piasecznie ostatnio widziałem go za 70zł na promocji.
solidny, ma przełącznik z dinput na xinput więc można nim grac też np w tytuły emulowane albo stare klasyki.
Problemem logitecha może być tylko dla niektórych "klasyczny" układ analogów, taki jak w standardowym dual schocku. Mi osobiście trudno się do tego układu wraca bo od lat gram padem od x'a.

Nie odkryję ameryki jak ci napisze, ze najlepiej wyszedł byś na zakupie bezprzewodowca od x360, jasne - oryginalne pady MSu tez cudem techniki nie są, czasem się psują, nie mniej mojego mam już lata i działa jak nowy [fakt - dbam o sprzęt, o glebę go nigdy nie rzucałem, ale to i tak już z 4 lata jak go mam]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie sztuki padów o których wspomniałem w moim poprzednim poście, jeden na razie działa spoko, podczas gdy w drugim lewy analog zaczął wariować po trzech dniach używania. Odesłałem go do sklepu i dzisiaj przyszedł nowy - ciekawe jak długo wytrzyma. Ja też zauważyłem że ludzie używający tego pada skarżą się na piszczenie, co ciekawa żadna z trzech sztuk których używałem nie miała tego problemu. 

Jeśli chodzi o zamiennik o którym mówiłeś, to moim zdaniem już lepiej dopłacić te kilka złoty na pada od xboxa 360. 

W każdym razie, "Rampage SG-R360" nie polecam.

Edytowano przez julbar25
moja dyslekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się rozbija o cenę. Ten Logitech można czasem dostać w okolicach 70zł, pada od x360 obecnie nowego kupisz tylko bezprzewodowego i ceny się bujają średnio od 120-160zł, czasem na jakiejś dobrej wyprzedaży trafi się taki za 100zł [mówię ciągle o padach nowych, legalnie sprzedawanych, żadne używki czy lewizna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się