Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony robi gry z najlepszymi dialogami?

5 postów w tym temacie

Co ciekawe - spotkałem się z głosami, że w Horizon: Zero Dawn voice acting jest tragiczny, podczas gdy moim zdaniem jest jednym z najlepszych w grach, w które gralem. Jest naturalny i nie "przeaktorzony". Postacie rozmawiają ze sobą mniej więcej tak jak rozmawialiby ludzie w realu (oczywiście z lekkim, ale nieprzesadzonym uwydatnieniem pewnych emocji). 

I tutaj druga ciekawa sprawa - Wiedźmin 3. Kocham tę grę, uważam za jedną z najlepszych w jakie grałem, ale zachwyt nad voice acting'iem jest moim zdaniem mocno przesadzony. Fakt, część głównych postaci wypada znakomicie, ale większość drugo i trzecioplanowych conajmniej słabo. Zbyt teatralne odgrywanie ról, wszystkie emocje zagrane znacznie mocniej niż wymaga tego kontekst. To jest ogólnie problem naszych rodzimych aktorów (nie tylko w grach, nawet w filmach). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, że GTA Vice City miało niezgorsze dialogi (i gestykulację).

Also: przekonywanie PC-towej braci z gram.pl, że są jakieś "generacje" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadymek napisał:

Może się nie znam, że GTA Vice City miało niezgorsze dialogi (i gestykulację).

Właśnie miałem o tym napisać. Ogólnie jak dla mnie seria GTA miała zawsze jedne z najlepiej napisanych dialogów w branży - zawsze miałem to uczucie, że rozmawiają prawdziwe osoby, nie tylko dzięki świetnej grze aktorskiej, ale też dobremu scenariuszowi, i odpowiednim wykorzystaniu wulgaryzmów i wyrażeń slangowych.

Nie licząc GTA III może - ostatnio po raz pierwszy przeszedłem tę grę i aż nie mogłem uwierzyć, jakim wielkim krokiem naprzód dla serii było Vice City. Oczywiście trójka to kawał dobrej gry, ale jeśli chodzi o kwestie związane z fabułą, scenariuszem i kreacją postaci, to Rockstar bardzo dużo się od tamtego czasu nauczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować