Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Worthy - nowa gra trafiła na konsole... Amiga

14 postów w tym temacie

przepraszam od kiedy Amiga 500/600/1200 jest konsola? jedyna konsola jest cd32...

prosto z wiki dla rzetelnego redaktora: ' The Amiga is a family of personal computers introduced by Commodore in 1985. "

czasami warto poczytać o czym sie pisze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD32 można nazwać konsolą bo była bez klawiatury, ale to nadal zwykła amiga, z pełną funkcjonalnością komputera, bo pod konsolowo wyglądającą obudową to zwykła A1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy “fachowy” tekst. Ze złości aż odkopałem swój login/hasło na gram.pl. :)

Nazwanie Amigi konsolą do gier powinno być ścigane przez prawo. Trudno o większą obrazę. Filozofia i system operacyjny Amigi już w 1985 roku miał elementy, których Microsoft do dzisiaj nie ogarnął w swoim Windowsie. Prymitywny PC z jeszcze prymitywniejszym DOSem przez lata mógł konkurować z maszynami 8-bitowymi, a nie z Amigą i AmigaOS. Ale co z tego skoro tacy ludzie jak autorka tego tekstu i tak widzieli z Amidze tylko gniazdo joysticka. Skandal…

Szanowna autorko tego tekstu, wynieś jakąś naukę z tej "afery" i zapamiętaj sobie coś. Amiga NIE JEST KONSOLĄ tylko pełnoprawnym komputerem z systemem operacyjnym, który znacznie wyprzedzał to co w latach 80 stworzył Microsoft albo Apple. Wyjątkiem jest Amiga CD 32, która i tak jest po prostu zwykłą Amigą bez klawiatury i z której w każdej chwili można było zrobić normalny komputer.

“Worthy jest stylizowane na 32-bitowy pixel art”

Co to jest “32-bitowy pixel art”? Proszę mi GDZIEKOLWIEK na naszej planecie pokazać pixel art w palecie 32-bitowej (ponad 4 miliardy kolorów). :) Gwarantuję, że nikt nigdy nie zrobił pixel artu w palecie większej niż 24-bitowa (z której wybiera się od 2 do 256 kolorów). 

Grafika w “Worthy” to klasyczny paletowy pixel art. Zapewne jest tam typowe dla Amigi OCS 32 kolory z 12-bitowej palety (4096 kolorów).

Ciekawy jestem jaki jest proces powstawania takich tekstów. Autorzy są wybierani przez maszynę losującą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle godzin minęło a byk dalej nie poprawiony. Konsola.....dawno nie widziałem takiej amatorszczyzny. Jeśli już się bierze za pisanie wypadało by wiedzieć na jaki temat. Sorry uniosłem się ale Amiga to moje dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do frakcji oburzonych. CD32 miałem z ProModule, a potem z twardym dyskiem, co przerobiło ją na pełnoprawny komputer. Więc nawet ta jedyna konsola w całym zestawieniu była w dużej mierze komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę! !! Amiga 500,600,1200 konsola?? Proszę nie robić mlodemu pokoleniu wody z mózgu bo naprawdę uwierzą,  że cudowny,  ponadczasowy komputer jakim jest Amiga - jest 'kondola'.

Widać, że artykuł tworzył jakiś świerzak w branży.. .

##oburzony Mode On##

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani, to nie jest ani żadna amatorszczyzna, to po prostu human copy paste praca. Pani weszła na stronę https://www.videogamer.com/news/guess-what-a-new-amiga-game-is-out-today , następnie przeczytała " all PAL Amiga consoles, including the CD32, A1200, and the A500" i bezwiednie to przetłumaczyła. 

Tak to dzisiaj wygląda, ja nazywam to human copy paste, bo mimo wszystko nie odbywa się to przez google translate. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować