Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kodowanie popkultury: nie bądźmy incelami

15 postów w tym temacie

A taki Dragon Age II i występujący tam Anders? W pretensjach i żalach chodzi chyba o to, że teraz na checkliście marketingowej gier pojawia się hołdowanie politycznej poprawności i źle rozumianej tolerancji w postaci wciskania jej na siłę. Czy ktoś miał pretensje o Imoen lub Niesławę? Czy Czarodziejka w Diablo budziła kontrowersje? Anna Navare i Nocolette Duclare w Deus Ex? Nie chodzi o to, że w grach pojawiają się kobiety, LGBT, inne kolory skóry etc. Chodzi o to, że staje się to istotniejsze w procesie produkcyjnym niż sama gra - tego właśnie patrząc na progresję tych zmian w innych gałęziach kultury masowej obawiają się gracze. Na razie wymuszanie multikulti etnicznego w Wiedźminie to tylko śmieszny dźwięk szaleńca - ale chyba tylko na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały odbiór tego tekstu został mi zaburzony przez wyskakiwnie z tekstem, że przecież snajperów, saperów też było mało, a że w innej grze jest lara croft... 

No tylko, że:

Nie, tu nie chodzi o żaden bastion męskości. Po prostu niektóre rzeczy mniej, a niektóre bardziej wpływają na odbiór gry i tworzenie klimatu. To, że zdarzy się mecz, w którym co trzecia postać biega z granatnikiem mniejszy wpływ na odbiór gry wojennej niż powiedzmy... Co trzecia postać będąca postacią kobiety, wydająca kobiece okrzyki. Tak po prostu jest i już. Żaden artykuł tego nie zmieni. A gry typu tomb raider od początku opowiadają historię kobiety. I to też co innego. Większość graczy nie ma problemu z obecnością kobiety w grze, ale z tym, jak to wpływa na odbiór gry. I nie świadczy to o byciu stulejarzem ani czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paradoks tego artykułu polega na tym, że mity internetu przedstawione przez Pana Łukasza Wiśniewskiego jako rzeczywistość, nijak nie odnoszą się do rzeczywistości. To po prostu mity. Logika argumentacji zawartej w artykule również nie zasługuje na pochwałę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Graffis napisał:

A taki Dragon Age II i występujący tam Anders? W pretensjach i żalach chodzi chyba o to, że teraz na checkliście marketingowej gier pojawia się hołdowanie politycznej poprawności i źle rozumianej tolerancji w postaci wciskania jej na siłę. Czy ktoś miał pretensje o Imoen lub Niesławę? Czy Czarodziejka w Diablo budziła kontrowersje? Anna Navare i Nocolette Duclare w Deus Ex? Nie chodzi o to, że w grach pojawiają się kobiety, LGBT, inne kolory skóry etc. Chodzi o to, że staje się to istotniejsze w procesie produkcyjnym niż sama gra - tego właśnie patrząc na progresję tych zmian w innych gałęziach kultury masowej obawiają się gracze. Na razie wymuszanie multikulti etnicznego w Wiedźminie to tylko śmieszny dźwięk szaleńca - ale chyba tylko na razie.

Dokładnie. I po artykule broniącym braku czarnoskórych w Kingdom Come myślałem, że Lucas to rozumie.  A można dodać, że koło półtora miesiąca temu Warhammer 2 dostał DLC z przewagą kobiet i nikt problemu wokół tego nie robił. 

Chyba ostatnio Lucas za dużo czasu spędził z Serafinem oraz Nowackim i przesiąknął ich fanatyzmem, bo ten artykuł to poziom wypocin tych dwóch panów kiedy tylko biorą się za politykę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mi autentycznie przykro jaki poziom (nie mylić z tematyką) mają obecne artykuły na gram-je. O ile jestem przyzwyczajony do kiepskiej jakości materiałów robionych przez Serafina tak do Pana Łukasza zawsze miałem szacunek bo przeczytałem tutaj wiele jego świetnych felietonów. Co się stało z gramem? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten artykuł mam wrażenie, że reprezentuje on taki poziom, jak argumentacje i procesy myślowe przedstawionych inceli. I tylko nie wiem, czy to zamierzony zabieg, czy nie. A oczekiwanie od społeczności graczy dojrzałości to w najlepszym razie pobożne życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje, że tekst może być celowo napisany w tak okropny i jak dla mnie niedopuszczalny sposób. Miał spowodować dyskusje i to zrobił aczkolwiek nie o to chyba chodziło, z komentarzy dużo tematów odnosi się do sposobu pisania, a nie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat kobiet w BF wydawał mi się od początku głupi. Ok, rozumiem generalny problem z wciskaniem na siłę równouprawnienia, czy też szerzej rozumianej równości ze względu na rasę czy orientację, tam gdzie go w rzeczywistości nie było, lub po prostu jawne budowanie fabuły czy postaci pod tym kątem, może być denerwujące. Ale żeby to był taki problem w sieciowym shooterze, gdzie fabuła jest bez znaczenia? Naprawdę to urosło do takich rozmiarów, że powstają o tym osobne artykuły (nie śledzę tematu)? I postać kobieca przeszkadza ludziom bardziej, niż to, że biega ona z protezą ręki, co wcale zdaje się jej nie przeszkadzać lub to, że walczy ona jakimś dziwnym mieczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do samego tekstu, to pierwszy akapit jest skopany. Podaje on ekstremalne przykłady "incela", ale tak jakby były one jego definicją. Co w sumie jest ważne, bo cały tekst sprawia wrażenie jakby był do takiego incela skierowany. Nie, incela nie definiuje to, że uważa, że państwo powinno mu zapewnić seks albo, że jego potencjalna dziewczyna została wyskrobana (w sumie, czy naprawdę są tacy ludzie? Ostatnio widziałem mema z tym związanego, ale uznałem, że to chory dowcip).  Incel to po prostu ktoś kto nie jest w stanie, mimo chęci, związać się z drugą osobą, ale też nie potrafi przyznać się przed sobą, że problem leży po jego stronie, i coś z tym zrobić. I szuka przyczyn poza sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One_of_the_Many napisał:

 I postać kobieca przeszkadza ludziom bardziej, niż to, że biega ona z protezą ręki, co wcale zdaje się jej nie przeszkadzać lub to, że walczy ona jakimś dziwnym mieczem?

 

Też przeszkadza. Wszystko próbuje się wyjaśniać customizacją i przecież jak to będzie fajnie jak Gracze sobie stworzą postać jaką chcą, tyle, że to gra bazująca na realiach II wojny światowej, a nie Fortnite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:
One_of_the_Many napisał:

 I postać kobieca przeszkadza ludziom bardziej, niż to, że biega ona z protezą ręki, co wcale zdaje się jej nie przeszkadzać lub to, że walczy ona jakimś dziwnym mieczem?

 

Też przeszkadza. Wszystko próbuje się wyjaśniać customizacją i przecież jak to będzie fajnie jak Gracze sobie stworzą postać jaką chcą, tyle, że to gra bazująca na realiach II wojny światowej, a nie Fortnite...

Jednak nadal wydaje mi się, że bliżej realizmu jest postać kobieca niż żołnierz z protezą ręki strzelający z karabinu. Ale cały czas słyszę o tym pierwszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, One_of_the_Many napisał:

Jednak nadal wydaje mi się, że bliżej realizmu jest postać kobieca niż żołnierz z protezą ręki strzelający z karabinu. Ale cały czas słyszę o tym pierwszym :)

No bo o kobiety jest więcej szumu, chociaż tutaj nie wiem czy faktycznie aż tak bardziej ludziom przeszkadzaja czy to media mówią głównie o tym, żeby zrobić z Graczy złych misoginistów. 

 

Chociaż Serafin już zdążył stwierdzić, że protezy to ukłon w stronę niepełnosprawnych i inkluzywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować