Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - Tomasz Bagiński o serialu i współpracy z Andrzejem Sapkowskim

5 postów w tym temacie

Colidor napisał:

O ile tylko nie zaczną na siłę uprawiać poprawności politycznej, to wiele jestem w stanie serialowi wybaczyć...

Na to bym raczej nie liczył, ale ciesze się, że w tym wszystkim jest Bagiński. Inteligentny człowiek znający się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khalid napisał:
Na to bym raczej nie liczył, ale ciesze się, że w tym wszystkim jest Bagiński. Inteligentny człowiek znający się na rzeczy.

Ja do tej pory jestem pełen podziwu dla Bagińskiego za intro do pierwszego Wiedźmina. Za to, jak dokładnie oddał niemal wszystkie aspekty przygotowania i walki ze strzygą opisane w książce. Gesty, ruchy, kolejność... 

Czasami marzę sobie, że dobrze by było, gdyby powstał film trzymający się ściśle zdarzeń opisanych w książkach, a nie tylko "bazujący" na nich. Nie lubię, gdy scenarzyści jakiegoś filmu opartego na literaturze zaczynają przedstawiać własną wersję wydarzeń, a tym samym na siłę udowadniać, że są lepsi od autora oryginału. Jak choćby w rzeczonym "Wiedźminie"... Po kiego diabła na przykład zabili Nenneke? Albo z Ciri będącej Lwiątkiem z Cintry, wcielonego diabełka, jak o niej mówił Myszowór zrobili mdłą kluchę, której nikt by nie chciał szkolić na wiedźminkę... No i wiele innych, ale wszyscy wiemy, jak to było z filmem (i serialem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować