Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin's Creed Odyssey - sprawdź ile z RPG-a znajdziesz w nowym Assassinie

4 posty w tym temacie

Bardziej mnie ciekawi ile w tym assasynie jest assasyna, jak oni to wszystko połączą skoro to się dzieje przed AC:O w którym dopiero bractwo powstało.

Jeśli się myle poprawcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyglu napisał:

Bardziej mnie ciekawi ile w tym assasynie jest assasyna, jak oni to wszystko połączą skoro to się dzieje przed AC:O w którym dopiero bractwo powstało.

Jeśli się myle poprawcie mnie.

Poprawiam Cię.

Wystarczy prześledzić trochę lore całej serii. Nie wszystko jest powiedziane bezpośrednio w głównym wątku, czasem trzeba porozmawiać z innymi postaciami. Sporo można się dowiedzieć z rozmów z Willem Milesem w AC III. Głównie to on wspomina o tym, że wojna Asasynów i Templariuszy trwała jeszcze na długo przed tym jak powstały same bractwa. Asasyni byli już wcześniej. Był chociażby Dariusz, od którego pochodzi pierwszy udokumentowany przypadek użycia ukrytego ostrza. I pochodzi on z czasów jeszcze dawniejszych niż Alexios i Kassandra. Origins było opowieścią o tym jak powstało kredo, zakon z tymi zasadami, które dobrze znamy. Wydaje mi się, że wcześniej Asasyni to były samotne jednostki, które potrafiły korzystać skutecznie z Fragmentów Edenu. Wszak pierwszymi Asasynami (wg lore AC) byli Adam i Ewa, hybryda człowieka i Prekursora (Wzrok Orła od nich pochodzi). Z kolei Kain, który zabił Abla, stał się pierwszym Templariuszem. Także wiesz, to takie poprzerabiane biblizmy, ale fakt jest taki, że zgodnie z lore Asasynów, istnieli oni od momentu pierwszej udokumentowanej wzmianki o ludziach. A najwcześniejsza, również w naszym świecie, pochodzi właśnie z Bilbii, czy w nią wierzyć, czy nie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś takiego było, dobrze wiedzieć żeby tak na to patrzeć, uwielbiam mitologie grecką i tamten okres ale szczerze mówiąc totalnie pomysł tutaj mnie nie porywa. Wydaje mi się że chyba troche pośpieszyli się z Origins i powinni to tworzenie bracta/kreda dać w inny okres historii.

Mam wrażenie że teraz powstanie cała grupa gier które podpisywać pod marką a w sumie to jakoś specjanie nie będzie miało zbyt dużo wspólnego z assasynami czy templariuszami. Rozumiem że koncept poprzednich części mógł się znudzić ale po AC:O mam bardziej ochote zagrać takim assasynem z krwi i kości mam nadzieje że wiesz co masz na myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować