Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ulgi na gry z polskimi akcentami to faktycznie problem - polemika

4 posty w tym temacie

"jednym z największych polskich autorytetów ekonomicznych na świecie" - dokładnie w tym momencie przestałem czytać, bo domyślam się, że nie chodziło tu o Korwina. Autor, niestety, nie odróżnia polemiki od agitki politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, przecież wszyscy "młoci, wykrztałceni, z wiełkiego mniasta" muszą mieć swoich świeckich świętych, idoli, w stylu takiego Bolka, bez którego nikt by "nie obalył komuny" czy "Jurka" Owsiaka, bez którego z kolei w szpitalach poumierały by wszystkie dzieci.

Balcerowicza, "ekonomistę światowej sławy", "kandydata do nagrody Nobla", wielkiego "profesora", najlepiej, chociaż skrótowo, charakteryzuje ten już dość stary tekst:

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1069

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega do końca wie o czym pisze. Np. "Konia z rzędem temu, kto wskaże 22 państwa z bardziej rozbudowaną branżą gier wideo niż kraj" odniesione do "W roku 2017 rodzimy rynek gier wideo pod względem wartości zajmował 23. miejsce na świecie i 7. miejsce w Europie (…)" - rynek to rynek, co ma do tego ilość developerów? Mowa w tym określonym tekście jest o rynku, czyli ile sprzedaje/kupuje się towaru (czyli gier), a nie ile produkuje. Co ma piernik do wiatraka?

Celem tej ustawy jest chyba wsparcie mniejszych studiów, a nie takich behemotów jak CDP, bo dla nich to żaden pieniądz. Jeśli kryterium jest szerzenie polskiej kultury, to co w tym złego? Skoro idą na to publiczne pieniądze to jest to chyba jedyny sensowny warunek, bo co innego autor proponuje? Dawać każdemu ulgę jak leci, kto tylko jakąs nową grę chce zrobić? Nie wiem czy sypanie państwową kasą np. na taki Hatred to byłby najlepszy pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować