Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Last Remnant na PC wkrótce zostanie wycofane ze sprzedaży

6 postów w tym temacie

To to jeszcze było dostępne w pudełkach?
Podobała mi się ta gra, chociaż zaciąłem się w pewnym momencie i nie dokończyłem. Może jeszcze kiedyś wrócę, ale pewnie będzie ciężko z uwagi na brak wsparcia dla Steam Cloud.
Szkoda że nie powstaje więcej tego typu gier. Nie była zła, ale Square Enix mogło się trochę bardziej postarać. Mimo swoich niedoróbek jednak uznaję ją za niezłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta gra była słaba... Drewniany i totalnie sztuczny świat (choć to w jrpach raczej standard), ale to co jest najgorsze to walka, która jest jednym wielkim chaosem. Zacznijmy od tego że twórców przerosło już samo umiejętne zobrazowanie rostawienia oddziałów względem siebie. Jednostki mają milion statystyk, tylko że nawet najwięksi fani gry nie mają zielonego pojęcia do czego poszczególne służą, obawiam się że twórcy również nie wiedzieli, dali je bo im więcej tym lepiej. Już dokładnie nie pamiętam, bo minęły lata odkąd grałem, ale zdaje się że w walce dawało się ogólne wytyczne oddziałowi a o tym co dokładnie dany oddział zrobi decyduje... nie wiem, rzut kością. Sumując to do kupy: totalny chaos podczas walki i niesamowicie sztuczny świat, strasznie słaba gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misioo napisał:
/Ciach/

Nie do końca jest tak jak napisałeś. Wydajesz polecenia, które są wykonywane lub dajesz swoim jednostkom swobodę działania. System nie jest zły - trzeba go jedynie poznać i zrozumieć. 

Ja po tym newsie wróciłem do gry i całkiem dobrze się bawię. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajonk78 napisał:
misioo napisał:
/Ciach/

Nie do końca jest tak jak napisałeś. Wydajesz polecenia, które są wykonywane lub dajesz swoim jednostkom swobodę działania. System nie jest zły - trzeba go jedynie poznać i zrozumieć. 

Ja po tym newsie wróciłem do gry i całkiem dobrze się bawię. ?

Od siebie dodam że postacie mają rózne klasy które zależą od umiejętności i ich statystyk, i te klasy wpływają na jakie polecenia są dostępne dla oddziału gdy dana postać jest liderem. W dodatku są różne formacje które wpływają na zadawane i otrzymywane obrażenia (podzielone na fizyczne i magiczne) oraz prędkość poruszania się na polu bitwy.
Jest w tym wszystkim znaczny element losowości, ale jeśli się chcę, to bardzo łatwo dostrzec gdzie dany oddział jest na polu bitwy (istnieje takie coś jak mapa) i w dodatku można zobaczyć jaka jednostka wykona jaką akcję w zależności od wybranego polecenia. Mój jedyny ból w tym wszystkim to było uzyskanie polecenia leczenia w pewnych momentach, co będzie skutkowało śmiercią oddziału który trzeba po tym wskrzesić itd. itp.

Jednakże jest to gra warta spróbowania tym bardziej jeśli chcę się spróbować gry tak naprawdę jedynej w swoim rodzaju. Może się nie spodobać ale patrząc że cena jest śmiesznie niska, uważam że warto tym bardziej jeśli ktoś lubi jRPGi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować