Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED dobrze wie, że wielu z was nienawidzi FPP

30 postów w tym temacie

Arhoz napisał:

Zawsze preferuje FPP, jak dla mnie wyższa immersja.

Wyższa imersja... biegając tylko z bronią a nie widząc postaci, którą właśnie się stworzyło i przez całą grę ubiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm..może w końcu przestaniecie biadolić? Gra jeszcze nie wyszła, a wy już sobie na niej zęby ostrzycie. Czy ważna jest perspektywa? Widok z 3 osoby nie uratuje g.... gry i na odwrót. Myśle, że Redzi po mistrzowskim Wieśku pokażą klasę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sprawa czy imersja w FPP czy w TPP jest lepsza to w sumie sprawa osobista, każdy woli co innego, a widok to raczej sprawa drugo- lub trzeciorzędna.

Natomiast brak TPP jako opcja do wyboru dla (jak to zostało podane w wypowiedzi zacytowanej w artykule) "niewielkiej liczby osób" oznacza, że w grę nie zagrają, choćby nie wiem jak bardzo chcieli, bo FPP wywołuje u nich negatywne reakcje organizmu - bóle głowy, zawroty głowy, nudności, a nawet wymiotowanie (sam zaliczam się do takich graczy i na obecną chwilę, ze względu na brak możliwości wyboru widoku, z Cyberpunkiem2077 mogę się pożegnać). I z tego powodu nie bardzo wiem, jak rozumieć to zdanie: "Choć twórcy nie zamierzają zmieniać swojej decyzji na temat FPP, chcą również, by wszyscy gracze mogli cieszyć się rozgrywką." Niby jak to zrobią, skoro TPP jako opcji nie będzie?

Co do czekania, aż jakiś moder doda TPP... cóż patrząc na to do ilu gier FPP powstały mody TPP, to nie wiem, czy nie jest na co czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SikorQ napisał:

Ekhm..może w końcu przestaniecie biadolić? Gra jeszcze nie wyszła, a wy już sobie na niej zęby ostrzycie. Czy ważna jest perspektywa? Widok z 3 osoby nie uratuje g.... gry i na odwrót. Myśle, że Redzi po mistrzowskim Wieśku pokażą klasę. 

Ja pamiętam, że zawsze grąłem w Skyrima z perspektywy trzeciej osoby. W najnowszej wersji nie umiełem zmienić (domyślna jest pierwsza), ale po iluś godiznach tak się przyzwyczaiłem, że po 2. zmianie w Wilkołaka jak przeskoczyło samo, to wróciłem do FPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TobiAlex napisał:
Arhoz napisał:

Zawsze preferuje FPP, jak dla mnie wyższa immersja.

Wyższa imersja... biegając tylko z bronią a nie widząc postaci, którą właśnie się stworzyło i przez całą grę ubiera...

Imersja polega na wczuciu sie w grę. Trudno wczuć się w postąc, kttórej plecy masz przed sobą. ja sie ubieram od prawie 30 lat*, ale swoich pleców nie widzę jak biegam.

*no sam się nie stworzyłem, stworzyli mnie rodzice i niestety z przykrością muszę stwierdizć, że ja w kreatorach gier robię to lepiej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będe czekał na moda tak czy inaczej. Gra wygląda pięknie, ale dla mnie widok 3 osobowy to podstawa. Szkoda, że REDzi olali ten temat na całej linii. W innych grach to zawsze się sprawdzało i nagle w Cyberpunku 2077 sie nie da ? Nie bądźcie śmieszni. Tak samo jest w Destiny 2. Pograłem jeden dzień i podziękowałem. Cyberpunka kupię napewno, ale ten niedosyt pozostanie... szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gra jeszcze nie wyszła, a wy już sobie na niej zęby ostrzycie. 

Cóż z tego, że jeszcze nie wyszła? Po to pokazuje się materiały przed premierą, żeby gracze mogli oceniać, co im się na tą chwilę podoba, a co nie. Kole w oczka, że ktoś źle o twojej ukochanej grze pisze? Będziemy płakać? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejgo napisał:

Natomiast brak TPP jako opcja do wyboru dla (jak to zostało podane w wypowiedzi zacytowanej w artykule) "niewielkiej liczby osób" oznacza, że w grę nie zagrają, choćby nie wiem jak bardzo chcieli, bo FPP wywołuje u nich negatywne reakcje organizmu - bóle głowy, zawroty głowy, nudności, a nawet wymiotowanie (sam zaliczam się do takich graczy i na obecną chwilę, ze względu na brak możliwości wyboru widoku, z Cyberpunkiem2077 mogę się pożegnać). I z tego powodu nie bardzo wiem, jak rozumieć to zdanie: "Choć twórcy nie zamierzają zmieniać swojej decyzji na temat FPP, chcą również, by wszyscy gracze mogli cieszyć się rozgrywką." Niby jak to zrobią, skoro TPP jako opcji nie będzie?

Bywa, nie każda piekarnia musi mieć w ofercie chleb dla ludzi, któym szkodzi mąka pszenna. Tak samo nie każda gra musi być dla ludzi, którzy nie tolerują FPP. 90% krytykujących tą decyzję CDPR i zarzekających się, że nie kupią gry i tak to zrobi, ba, pewnie ustawią się w kolejce po EK.
Redzi zrobili trzy świetne gry z widokiem zza pleców i jeżeli chcą spróbować czegoś nowego to mnie to cieszy. Nic tak nie mobilizuje jak nowe wyzwania, zamiast klepać to samo to mają przed sobą zadanie wymagające. Nie ma powodu, by im nie zaufać i jestem przekonany, że staną na wysokości zadania. 
Feedback po wypuszczeniu gameplayu w postaci "a ja wole TPP!" to żaden feedback. Jak chcecie, by ktokolwiek was brał na poważnie? CDPR ma nagle zmienić swoją decyzję, bo grupka marudzących graczy ma inne preferencje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harveniusz napisał:

Bywa, nie każda piekarnia musi mieć w ofercie chleb dla ludzi, któym szkodzi mąka pszenna. Tak samo nie każda gra musi być dla ludzi, którzy nie tolerują FPP. 90% krytykujących tą decyzję CDPR i zarzekających się, że nie kupią gry i tak to zrobi, ba, pewnie ustawią się w kolejce po EK.
Redzi zrobili trzy świetne gry z widokiem zza pleców i jeżeli chcą spróbować czegoś nowego to mnie to cieszy. Nic tak nie mobilizuje jak nowe wyzwania, zamiast klepać to samo to mają przed sobą zadanie wymagające. Nie ma powodu, by im nie zaufać i jestem przekonany, że staną na wysokości zadania. 
Feedback po wypuszczeniu gameplayu w postaci "a ja wole TPP!" to żaden feedback. Jak chcecie, by ktokolwiek was brał na poważnie? CDPR ma nagle zmienić swoją decyzję, bo grupka marudzących graczy ma inne preferencje? 

Poruszyło mnie porównanie do piekarni i chleba z mąki pszennej. Z mojego punktu widzenia to wygląda bardziej tak:
Jest sobie piekarnia, która słynie z tego, że robi pyszne produkty - jakość ich twórów potwierdziłeś sam, poprzez ich wypróbowanie. Kolejny raz wybierasz się na zakupy do piekarni, zapach jest tak silny, że apetyt rośnie jeszcze bardziej, a w brzuchu zaczyna burczeć. Wchodzisz do środka i... przeżywasz mały szok, bo wszędzie leży tylko chleb z mąki pszennej, którego nie możesz jeść, innych produktów nie ma.
Pytasz osobę sprzedającą, czy jest inny rodzaj chleba, bo pszennego nie możesz jeść, w odpowiedzi słyszysz:
- Nie ma i nie będzie innego, bo chleb pszenny jest jedynym słusznym, najzdrowszym i najsmaczniejszym. Wiemy, że niewielka ilość klientów z jakiegoś powodu nie może jeść tego chleb. Ale robimy wszystko, by wszyscy klienci byli zadowoleni.
W wyniku takiej decyzji piekarni zostajesz z pustymi rękoma, bo trudno kupować coś, z czego i tak nie możesz skorzystać, a jeżeli ulegniesz pokusie i skorzystasz nawet w niewielkim stopniu to będziesz mieć krótko lub długotrwałe, słabe lub ostre problemy zdrowotne. Myślisz sobie, że poszukasz innej piekarni, ale okazuje się, że albo innych nie ma, albo też produkują tylko chleb pszenny.
Zostajesz z niczym i do tego wciąż jesteś głodny.

To taka historyjka/porównanie, "trochę" na wyrost, pół żartem, pół serio. Zgodnie z tym, co jest głoszone w wielu wypowiedziach i postach celowo zastosowałem pierwszą osobę, bo to podobno zwiększa immersję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dejgo napisał:

...

Ale jeśli przed piekarnią wisi szyld, że sprzedają tylko pszenne chleby to jaki sens wchodzić i pytać o żytni?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować