Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kulawy pająk: recenzja gry Spider-Man

44 postów w tym temacie

Dosyć dużo rozrzut ocen - od 10 na PPE po 6 tutaj. I akurat bardziej z tą szóstką bym się zgodził patrząc na gameplaye, bo czuć od nich rzeczywiście infatylnością, pajęczyna nadzwyczaj często zachowuje się jak sztywny stalowy pręt niż lina (dziwna fizyka podczas walki).

No ale cóż, każda gra musi znaleźć odbiorców pod których została skrojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jezu jaki bełkot. Widzę micro$oft chyba posmarował za ten artykuł. Łamanie kończyn i regeneracja ich po chwili. A w GTA 5 to co było? W jednej chwili mordowałeś policjantów i jak cie złapali to po 1 minucie już byłeś wolny. Niesamowite, ależ realizm. Przeszkoda nie do przejścia a God of war taki wspaniały? Przecież tam go leżące drzewo powstrzymywało. Horizon dobry? Zerżnięcie systemu wiedźmińskiego w postaci focusa z resztą Redzi pomagali przy tej grze. Nie mogę pokazać gameplayu bo embargo o jak mi przykro. Zluzujcie majty przecież to tylko piksele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oceny światowe jak i te z innych portali oraz to jakie plusy są wymieniane w innych recenzjach odnoszę wrażenie, że tu grający dostał zupełnie inną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie Gram.pl przy tytułach AAA na przekór wszystkim. Czasami się zastanawiam, czy macie jakiś alternatywny sposób recenzowania gier. Przechodzicie je od tyłu? Odpalacie je na kalkulatorach? Nie wiem, ale jak gra ma średnią 87 na Metacritic (jak dotąd, 77 pozytywnych, OFICJALNYCH recenzji z całego świata) to wybaczcie Panie i Panowie z Redakcji ale dawanie recenzji poniżej 7 jest żałosne i dowodzi tego, że na grach się nie znacie, a w każdym razie nie potraficie czerpać z nich przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dangerous95_PL napisał:

 to wybaczcie Panie i Panowie z Redakcji ale dawanie recenzji poniżej 7 jest żałosne i dowodzi tego, że na grach się nie znacie, a w każdym razie nie potraficie czerpać z nich przyjemności.

Ale ja się czerpałem sporo przyjemności ze Spider-Mana! Co nie zmienia faktu, że gra jest dość wtórna, ma bardzo słabą fabułę i ma inne wady, o których wspominałem w recenzji. 

Ocena 6/10 nie oznacza totalnego gniota, 6/10 w moich oczach oznacza grę, w którą można sobie pograć, można się przy tym dobrze bawić, ale odpuszczenie jej nie będzie grzechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Taki festiwal kopiuj i wklej jest szczególnie bolesny po Assassin’s Creed: Origins: tam w zasadzie każde zadanie było na swój sposób unikalne"

 

Jeb*em i wstać nie moge.

Jeśli pająk jest kulawy to ta recka ma nogi upierdzielone przy samej du**e. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje mnie, jakie poruszenie wywołuje niższa od średniej (ktoś pamięta, czym jest średnia?) ocena Gramu. Może inny pracownik dałby wyższą notę? Tylko w takim razie należy dawać gry ludziom, którzy nie są fanami serii? Może Gram.pl (na szczęście!) stawia tytułom AAA trochę większe wymagania niż grafika i za takie rzeczy jak problemy z poruszaniem się, niedomagająca fabuła czy identyczne zadania poboczne potrafi obniżyć ocenę?

Kiedyś być może zagram, ale widocznie muszę wrócić do czekania na Spider-Mana z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dangerous95_PL napisał:

 Nie wiem, ale jak gra ma średnią 87 na Metacritic (jak dotąd, 77 pozytywnych, OFICJALNYCH recenzji z całego świata) to wybaczcie Panie i Panowie z Redakcji ale dawanie recenzji poniżej 7 jest żałosne i dowodzi tego, że na grach się nie znacie, a w każdym razie nie potraficie czerpać z nich przyjemności.

 

Wiem, że to będzie szok, ale uwaga, breaking news: recenzenci growi to nie Zergowie. Nie mają Overminda, który steruje wszystkimi i im mówi, jak mają myśleć, pisać i oceniać. To, co podoba się Johnowi z USA NIE MUSI podobać się Jasiowi z Polski i to jest w pełni NORMALNE. Więc argument "a na Metacritic to..." jest zupełnie z czapy. 

Zresztą pamiętam, jak CD Action dawał w stopce przy recenzjach średnią z meta i ludzi im zarzucali, że oceny specjalnie dostosowują tak, żeby się łapała w okolicach średniej światowej. I tak źle i tak niedobrze. 

Edytowano przez Bambusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po recenzji Wolfenstein NC i ocenie 10, mimo ze to bardzo dobra gra, ale bez przesady, kazda kolejna ocene tego recenzenta traktuje z przymruzeniem oka, kazdy portal musi miec swojego golebia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metacritic prawie 9, gol też okolice 9 a tu 6 autor chyba jest jakis z kosmosu, conajmiej wyalienowany.

Zrozumiałbym jakieś 7-8 jak komuś gra się nie podoba. Ale bez przesady to już znaczy ze chyba Microsoft posmarował albo ktoś jest totalnym ignorantem.

Ale najlepsze to - za fabułę. Hmm ciekawe, że właśnie fabuła jest zachwalana. Ten cały serwis gram.pl to totalny syf, coraz więcej bzdur tu wypisują, ja nie będe w tym uczestniczyć i zamierzam olać ten smieszny serwis. Elo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież AC Origins to synonim nudy i kopiuj wklej. Autor najwyraźniej ma inne gusta. No nic, trzeba samemu się przekonać.

Mnie zachęciły recenzje i analiza digital foundry. Technicznie jest bardzo dobrze. Gra ma wolniejszy start a później leci.

Warto nadmienić że autor chyba pomylił zadania poboczne z eventami. Może nawet próbował je wszystkie robić. Jak poruszamy się po mieście to różne rzeczy po prostu się pojawiają. Wypadki samochodowe, poscigi, złoczyńcy itp. Nie trzeba brać w tym udziału ale można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skillzor napisał:

Metacritic prawie 9, gol też okolice 9 a tu 6 autor chyba jest jakis z kosmosu, conajmiej wyalienowany.

Zrozumiałbym jakieś 7-8 jak komuś gra się nie podoba. Ale bez przesady to już znaczy ze chyba Microsoft posmarował albo ktoś jest totalnym ignorantem.

Ale najlepsze to - za fabułę. Hmm ciekawe, że właśnie fabuła jest zachwalana. Ten cały serwis gram.pl to totalny syf, coraz więcej bzdur tu wypisują, ja nie będe w tym uczestniczyć i zamierzam olać ten smieszny serwis. Elo. ;]

Gol nie okolice 9 tylko czysta 8 ze skłonnościami do 7,5

W ogóle to wracaj na swojego GOLA i tam idź się baw w fanboja.

Edytowano przez KucharzSnaf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Taki festiwal kopiuj i wklej jest szczególnie bolesny po Assassin’s Creed: Origins: tam w zasadzie każde zadanie było na swój sposób unikalne i nawet jeżeli po raz enty musieliśmy zabić n+1 rzymskich legionistów, to zbudowana wokół tych zadań otoczka fabularna sprawiała, że nie było czuć przesytu."

Gdzie są te "unikalne zadania poboczne w Origins". Graliśmy w tą samą grę? Tak się też składa, że miałem już okazję zagrać w Spidermana i bez urazy ale Wasza ocena 6/10 jest wyciągnięta z 4 liter. Origins daliście 8.9/10, a tutaj 6? Na litość boską kto to u was recenzuje te gry? Dostaliście jakąś gratyfikację i dlatego tak niska ocena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest bardzo dziwna. Mam wrażenie, że autor przerysowuje wady i zdecydowanie sztucznie nadmuchuje ich wagę. Problem z wskakiwaniem na elelement tuż obok czy te 10cm przeszkody? To naprawdę aż takie ważne?

W moim odczuciu ocena 6/10 nie znajduje uzasadnienia w treści recenzji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampo89 napisał:

Recenzja jest bardzo dziwna. Mam wrażenie, że autor przerysowuje wady i zdecydowanie sztucznie nadmuchuje ich wagę. Problem z wskakiwaniem na elelement tuż obok czy te 10cm przeszkody? To naprawdę aż takie ważne?

W moim odczuciu ocena 6/10 nie znajduje uzasadnienia w treści recenzji. 

Jest co najmniej irytujące, podobnie jak niedoróbki w innych aspektach gry. Nie jest to co prawda wielka wada - nie bez powodu mechanikę poruszania się zaliczyłem do plusów, a nie minusów gry, bo dobrych stron było więcej niż złych, podobnie jak z walką.

Gdyby rozbić grę na elementy składowe, to sama mechanika rozgrywki miałaby z 7.5, może 8, projekt misji 6, może 6.5 bo z jednej strony męczące zadania dodatkowe, z drugiej misje fabularne często były strasznie "po sznurku", szczególnie, jak graliśmy Mary Jane, a za fabułę dałbym 5/10, bo za dużo było tam durnot, problemy z motywacją postaci, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

   Dzień dobry wszystkim.

   Ludzie, kiedy w końcu zrozumiecie, że każdy człowiek ma prawo do WŁASNEGO zdania?! I nie chodzi mi tu tylko o recenzję tej gierki. Dlaczego ktoś, kto wyraża inną niż ogół społeczności opinię jest od razu hejtowany, czy nawet piętnowany? Żyję już jakiś czas na tym świecie i nadal nie mogę tego pojąć. Recenzent MA PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA i ja osobiście jestem Mu za to bardzo wdzięczny. Dodam od siebie, iż recenzje na tym właśnie portalu (a zwłaszcza Tego Pana) cenię sobie najbardziej z jednego głównego powodu: zawierają one w sobie prawdę, a nie wszechobecny - czytaj: niepoparty często żadnymi sensownymi argumentami - hype. I można by tu jeszcze długo się rozpisywać na ten temat, ale pytanie brzmi: po co? Przecież i ja także zostanę tutaj za chwilę "zjechany" przez moich rodaków...

   Co by nie było, pozdrawiam wszystkich serdecznie :-)

   P.S. Kończę właśnie nieziemską produkcję zwaną "Wolfenstein II: The New Colossus" i również całkowicie zgadzam się z recenzją autora :-) Ta gra miażdży!

   P.S.2. Panie Piotrze N., proszę się niczym nie przejmować, odwala Pan kawał dobrej roboty! Oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pannowacki napisał:

Ale ja się czerpałem sporo przyjemności ze Spider-Mana! Co nie zmienia faktu, że gra jest dość wtórna, ma bardzo słabą fabułę i ma inne wady, o których wspominałem w recenzji. 

Ocena 6/10 nie oznacza totalnego gniota, 6/10 w moich oczach oznacza grę, w którą można sobie pograć, można się przy tym dobrze bawić, ale odpuszczenie jej nie będzie grzechem.

Sorry, ale inne recenzje, w tym polskie twierdzą, że fabuła jest mocną stroną gry, więc może tp Ty nie jesteś fanem tego typu historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować