Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Grafika 3D

304 postów w tym temacie

Hm, niezłe, naprawdę :)
Z tego, co widzę, to Cinema 4D. Ponoć prosty w obsłudze, ale suma summarum chyba nieco ograniczone możliwości ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 19:25, WorldWar3PL napisał:

Hm, niezłe, naprawdę :)
Z tego, co widzę, to Cinema 4D. Ponoć prosty w obsłudze, ale suma summarum chyba nieco
ograniczone możliwości ma..


Dzięki :)
Zgadza się, to Cinema 4D. I z tym prosty w obsłudze - różnie to się interpretuje ale tak, prosty w obsłudze. Wszystko wygląda inaczej jak się pierwszy raz podchodzi do grafiki 3D - wszystko jest trudne w obsłudze :P.
Co do ograniczonych możliwości - według mnie każdy program tego typu czymś się wyróżnia; C4D ma jakieś "unikalne" opcje, których nie ma 3ds max czy Maya. Z drugiej strony na pewno 3ds max posiada "coś", czego nie znajdziemy w c4d i maya''i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do "blenderowców", chciałbym zacząć przygodę z blenderem i szukam jakiegoś tutka dobrego który by mnie nauczył podstawowych czynności w tym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:55, Shelazar napisał:

Zacząłem modelować miasto za jakiś czas dam zdjęcie całości.


Wygląda ciekawie.
Jak napisałeś - praca nie ukończona; radzę Ci dodać sporo budynków oraz zmienić tło - dać jakieś imitujące niebo, mgłę (no ale w miarę proste, bo praca trzyma proste linie :) ). Jak się postarasz efekt może być naprawdę interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! A ja ostatnio postanowiłem popracować nad realistycznym śniegiem.
Efekt? To jest prostsze niż smarowanie bułki masłem (uh, ostatnio porównania wychodzą mi coraz bardziej czerstwe...).
Ja, niezbyt zaawansowany użytkownik 3ds maxa i kompletnie zielony w kwestii Particle System, eksperymentując osiągnąłem to, co jest poniżej w linku.
http://pl.youtube.com/watch?v=GJIqaJOWd7E *
Szczerze? Wiem też, jak osiągnąć megarealistyczny efekt, który przebije ten na głowę. Ale, najpierw zrenderuję, potem pokażę i opiszę...

* Z tego co widzę, na youtube średnio to wygląda. Jeśli ktoś chce, umieszczę to na jakimś rapidshare, co byście widzieli to na full-screenie. A na pełnym ekranie.. wygląda bosko. Przepięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D3ugo nie zagląda3em do blendera ale kiedyś musia3em.Zacze3o się od jab3ka a skonczy3o na pokoiku :P Zwróćcie uwagę na dodatki takie jak gry na półce i książkę :D A tą maskotkę na ziemi zrobiłem z myślą o użytkowniku Kraju

20090206210755

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 21:19, Volvox napisał:

Musisz jeszcze troche potrenowac nad skalowaniem roznych rzeczy, bo rozmiary pewnych
rzeczy sa dziwne ;)


Tu chyba chodzi o plakaty :P Ale ogólnie chyba fajne nie?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie z nudów uk3ad s3oneczny w Winngs 3d. To moja pierwsza taka praca to prosze sie nie śmiać ;)
Nie umiem robić profesjonalnej grafiki. W blenderze zrobiłem tylko model pionka od szachów ale kompletnie nie umiałem wykończyć. zbyt skomplikowane ;)

20090218125938

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 13:00, Patrix0707 napisał:

Zrobiłem sobie z nudów uk3ad s3oneczny w Winngs 3d. To moja pierwsza taka praca to prosze
sie nie śmiać ;)
Nie umiem robić profesjonalnej grafiki. W blenderze zrobiłem tylko model pionka od szachów
ale kompletnie nie umiałem wykończyć. zbyt skomplikowane ;)


Fajne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle :) Przychodzi mi na myśl MadWorld, taki styl renderowania.
Inaczej. Ty to tak zrenderowałeś, czy wykonałeś obróbkę w jakimś gimpie czy innym psp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest proste ;-)
Aby wymodelować coś konkretnego musisz nabyć odpowiednie umiejętności, a potem je wyćwiczyć.
Z animacją jest najtrudniej. Tutaj trzeba dużo eksperymentowania i pracy. Praca, praca, praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować