Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD - karty 7nm jeszcze w 2018 roku

11 postów w tym temacie

Nie potrzebujecie redaktora technologicznego? :D Zacznijmy od tego że Lisa nie powiedziała ze beda to karty konkurencyjne względem serii RTX 2xxx a jedynie że będzie to odpowiedź na architekturę Turing. O wiele bardziej rozsądną opcją z prespektywy AMD będzie wydanie Vegi w 7nm na rynek prof. a nie konsumencki. Ta moc obliczeniowa w TFLOPS'ach też tyczy się karty do zastosowań profesjonalnych. Co do przepustowości pamięci VRAM jest to oczywiste po uwzględnieniu że karta będzie mogła obsłużyć 32GB pamieci HBM 2 czyli High Bandwith Memory (pamięć o wysokiej przepustowości). No ale ja bym na Vegę na rynek konsumencki nie liczyłchyba ze będzie to rozwiązanie tanie z odpowiednio zmodyfikowanym chipem pod GDDR5, bo pchanie się w HBM2 w momencie gdy większość ceny karty stanowi sama cena kości pamięci imo not worth :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasper001 napisał:

Nie potrzebujecie redaktora technologicznego? :D [...]

Ubiegles mnie ; ) Vega 20 nie bedzie miala zastosowania wsrod zwyklych smiertelnikow (tak przynajmniej do tej pory twierdzi AMD). Rekawice Nvidii i ich RTX'om rzucac beda grafiki z rodziny Navi i bedzie to prawdopodobnie w pierwszej polowe 2019 roku (raczej koncowka badz jeszcze pozniej).

Nie mniej jednak warto poczekac zeby przekonac sie co tym razem pokaza czerwoni. Na rynku procesorow zaczeli pokonywac intela, odbieraja powolutku im rynek, a w 2019 zapowiada sie na kompletne zamiatanie Intelem podlogi, gdy tylko wyjdzie Zen 2 (nowe procesory Ryzen w 7nm, podczas gdy Intel ponownie przelozyl premiery na pozniej (koniec 2019, poczatek 2020). Szykuje sie ciekawy rok.Sam nigdy nie sadzilem ze to powiem, ale w nastepnym roku na mojej plycie glownej  napewno zagosci nowy Ryzen, a jesli nowe Radeony pobija choc  w 10% 1080 TI  za mniejsza cene, to i znajdzie sie tam tez ich karta ; ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuQano napisał:
Kasper001 napisał:

Nie potrzebujecie redaktora technologicznego? :D [...]

Ubiegles mnie ; ) Vega 20 nie bedzie miala zastosowania wsrod zwyklych smiertelnikow (tak przynajmniej do tej pory twierdzi AMD). Rekawice Nvidii i ich RTX'om rzucac beda grafiki z rodziny Navi i bedzie to prawdopodobnie w pierwszej polowe 2019 roku (raczej koncowka badz jeszcze pozniej).

Nie mniej jednak warto poczekac zeby przekonac sie co tym razem pokaza czerwoni. Na rynku procesorow zaczeli pokonywac intela, odbieraja powolutku im rynek, a w 2019 zapowiada sie na kompletne zamiatanie Intelem podlogi, gdy tylko wyjdzie Zen 2 (nowe procesory Ryzen w 7nm, podczas gdy Intel ponownie przelozyl premiery na pozniej (koniec 2019, poczatek 2020). Szykuje sie ciekawy rok.Sam nigdy nie sadzilem ze to powiem, ale w nastepnym roku na mojej plycie glownej  napewno zagosci nowy Ryzen, a jesli nowe Radeony pobija choc  w 10% 1080 TI  za mniejsza cene, to i znajdzie sie tam tez ich karta ; ) 

Zgadzam się aczkolwiek zobaczymy jak wyjdzie z Navi i jak AMD uda się zaimplementować moduł odpowiedzialny za RayTracing bo jeszcze przed premierą Vegi chodziłu pogłoski o tym że kolejna architektura ma własnie wykorzystywac tą technolgię. Na pewno powinno lepiej wychodzić cenowo bo znacnzie zmniejszy się powierzchnia układu krzemowego, jednak co do wydajności to jest to jedna wielka niewiadoma.I mówiono również że navi będzie dla segmentu medium a 1080Ti w mojej ocenie nawet po premierze RTX'ów będzie trzymała się tego High Endu Tak więc jakiś GTX 1080 w cenie 1300-1500zł z układem odpowiedzialnym za RayTracing byłby w sumie spk :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nieważne czy karta będzie dla konsumenta przeciętnego, czy profesjonalisty. Jeżeli w grach będzie wydajniejsza od tego co zaoferują zieloni to się sprzeda i wśród graczy. Bez względu na HBM2 czy GDDR6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie i jeszcze raz Nie, ostatnią imo dobrą kartą od czerwonych był r9 290, idealnie cenowo plasował się pomiędzy GTX 770, a 780tką. Im dalej w las tym gorzej, a ostatnie RXy zostały stratowane przez zielonych. Znowu będzie to samo, póki Vulcan nie spowszednieje póty Nvidia nie będzie mieć rywala. Bardzo źle się dzieje na rynku konsumenta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

Nie i jeszcze raz Nie, ostatnią imo dobrą kartą od czerwonych był r9 290, idealnie cenowo plasował się pomiędzy GTX 770, a 780tką. Im dalej w las tym gorzej, a ostatnie RXy zostały stratowane przez zielonych. Znowu będzie to samo, póki Vulcan nie spowszednieje póty Nvidia nie będzie mieć rywala. Bardzo źle się dzieje na rynku konsumenta..

Warto tez wspomnieć że po zapowiedzi nowych kart NVIDIA ceny sporo spadły i przez około tydzień było można dorwać 290x przecenioną z około 2200 na 1500-1600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kasper001 napisał:

Zgadzam się aczkolwiek zobaczymy jak wyjdzie z Navi i jak AMD uda się zaimplementować moduł odpowiedzialny za RayTracing bo jeszcze przed premierą Vegi chodziłu pogłoski o tym że kolejna architektura ma własnie wykorzystywac tą technolgię. Na pewno powinno lepiej wychodzić cenowo bo znacnzie zmniejszy się powierzchnia układu krzemowego, jednak co do wydajności to jest to jedna wielka niewiadoma.I mówiono również że navi będzie dla segmentu medium a 1080Ti w mojej ocenie nawet po premierze RTX'ów będzie trzymała się tego High Endu Tak więc jakiś GTX 1080 w cenie 1300-1500zł z układem odpowiedzialnym za RayTracing byłby w sumie spk :D

Osobiscie na tym etapie w ogole nie jestem zainteresowany ray tracingiem, szczegolnie patrzac na ceny i ogromny spadek wydajnosci jak sie tego uzywa. Chce poprostu karte ktora pozwoli mi grac bez problemu w 4k 60 fps i tyle. Ray tracing bedzie mial sens za 1-2 generacje kart IMO. Tez slyszalem o tym ze nie maja byc krolami wydajnosci, ale tak czy siak czekam. Jak nie oni to nastepna generacja Nvidii na 7nm, powinna za 1-1.5 roku wyjsc. Obecna seria 2xxx to dla mnie jedynie ogromne zawiedzenie. Drogo i bez wzrostu wydajnosci

Edytowano przez LuQano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

Nie i jeszcze raz Nie, ostatnią imo dobrą kartą od czerwonych był r9 290, idealnie cenowo plasował się pomiędzy GTX 770, a 780tką. Im dalej w las tym gorzej, a ostatnie RXy zostały stratowane przez zielonych. Znowu będzie to samo, póki Vulcan nie spowszednieje póty Nvidia nie będzie mieć rywala. Bardzo źle się dzieje na rynku konsumenta..

RXy zoostały zabite przede wszystkim przez koparki, a nie słabą wydajność. RX 470-570 powinien kosztować ~800-900zł czyli nie wiele wiecej  jak GTX 1050Ti i miał wbić się idealnie w widełki między GTX 1050Ti a 1060 3GB, natomiast RX 580 niczym 1060 nie ustępuje a jedynie lepiej w spiera Vulcana i DX 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crad999 napisał:

Prawda jest taka, że nieważne czy karta będzie dla konsumenta przeciętnego, czy profesjonalisty. Jeżeli w grach będzie wydajniejsza od tego co zaoferują zieloni to się sprzeda i wśród graczy. Bez względu na HBM2 czy GDDR6.

No nie dokońca. HBM to spoko pamięć ale do puki produkcją zajmuje się sam Sansung a Hynix nie robi z tymi pamięciami nic w celu zwiększenia produkcji to te kości po prostu będą za drogie. Nawet jeśli sam chip będzie na tyle wydajny by dorównać kartom Nvidii to kartę AMD z HBM zabije cena. Tak samo nikt nie jest w stanie dopłacić kilkadziesiąt jeśli nie więcej % ceny sprzętu konkurencji dla 5% wydajności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RXy zoostały zabite przede wszystkim przez koparki, a nie słabą wydajność. RX 470-570 powinien kosztować ~800-900zł czyli nie wiele wiecej  jak GTX 1050Ti i miał wbić się idealnie w widełki między GTX 1050Ti a 1060 3GB, natomiast RX 580 niczym 1060 nie ustępuje a jedynie lepiej w spiera Vulcana i DX 12

Ok zgadzam się, 580tki chyba potaniały, miałem w pamięci jakieś zabójcze ceny typu 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować