Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - serialowa Ciri ma być grana przez przedstawicielkę mniejszości etnicznej

40 postów w tym temacie

Bambusek napisał:
TigerXP napisał:o.

A ja głupi miałem kiedyś nadzieję że wiesiek stanie się konkurencją dla GoT  

Jeśli o seriale chodzi, oczywiście. 

 

Może pod wzgledem liczby chędożenia na wizji będzie próbowal, ale jednak poprzeczka tutaj wysoko postawiona, będzie ciężko.

Spoko... nowemu Geraltowi nie powinno zabraknąć sił na takie wyzwanie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A marzyły mi się klimaty średniowiecznej Europy na których Wiedźmin był wzorowany. No chyba tylko przyroda będzie europejska i kolor skóry aktora grającego Wiedźmina. No ale może nie będzie tak źle i niech nawet jakaś Arabka zagra Ciri, gdyż nie mało jej przedstawicielek jest biała, kolorem skóry nie różniąca się zbytnio od Polek. No ale niech nie przesadzają, że będzie ona czarnoskóra czy żółta. Na przedstawicieli ludzi o innym kolorze skóry jest w Wiedźminie miejsce i nie trzeba na siłę tego robić, jak zrobili to w najnowszym serialu o Troi, gdzie czarnoskórym bohaterem był Achilles, a całkowicie pominięto Etiopów z Memnonem na czele, którzy mieli czarny kolor skóry i według mitologii walczyli po stronie Trojan. Ale lepiej było usunąć postać czarnoskórego Memnona znanego z mitologii i dać czarnoskórego Achillesa, który murzynem nie był. A mógł być wilk syty, a owca cała, gdyż zadowoliłoby to jednocześnie poprawnopolitycznych fanatyków oraz miłośników mitologii greckiej. Naprawdę twórcy serialu o Troi mieli miejsce na czarnoskóre postacie, ale tych postaci nie uwzględnili, wręcz je pominęli, a zamiast tego danym bohaterom przypisano czarny kolor skóry. Jest materiał, ale traktują go po macoszemu. Wiedźmin jest jeszcze do uratowania, ale skoro Netflix pokazuje serial Troja, gdzie jest czarnoskóry Achilles, tak Ciri też może taka być. Mam nadzieję, że tym razem zachowają się inaczej. Równie dobrze Czarną Panterę mógł zagrać biały i wtedy rozumiem nikt nie wniósłby sprzeciwu? Jasne, że byłoby wielkie halo poprawnopolitycznych fanatyków, że to rasizm. Ja mimo to stanąłbym pośród nich, gdyż również chciałbym, aby trzymano się historii, literatury i myśli na czym wzorował się dany autor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bambusek napisał:

 

Może pod wzgledem liczby chędożenia na wizji będzie próbowal, ale jednak poprzeczka tutaj wysoko postawiona, będzie ciężko.

Jak już się równać to z najlepszymi. 

Edit: dodam tylko, że jedynym plusem całej tej sytuacji jest to, że czytając komentarze nie tylko na tym forum dochodzę do wniosku że nie tylko ja pozostałem normalny na tym świecie. 

Edytowano przez TigerXP
bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dzień musiał kiedyś nadejść... Śmialiśmy się z Jaskra tranzola, z Ciri murzynki, no i w końcu się spełniło.

Rzygam już tą całą poprawnością, nigdy nic dobrego nie wniosła, i nigdy nie wniesie.

Jak dla mnie ten serial może w ogóle nie istnieć. Już wolę gumowego bazyliszka, i kudłatą strzygę z 2000 roku, niż te cuda co tu wymyślają.

Nie ma to jak robić serial z myślą o SJW, którzy i tak go nie będą oglądać, i tym samym psuć wszystko dla prawdziwych fanów.

PS: Na co im nastoletnia Ciri z sagi, w serialu bazującym na opowiadaniach gdzie była dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hitmaniak17 napisał:

i Sapkowski się na to zgadza? widać poraz kolejny jego wkład w produkcje tak jak z grami :/

Dostał pieniądze z góry, to się wtrącał nie będzie przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kategora BAME wcale nie jest równoznaczna z Murzynami. To raz. Po drugie, seriali fantasy z obsadą na siłę multi-kulti jest na pęczki, wszystkie są słabe i nie chce mi się wierzyć, że ludzie odpowiedzialni za Wiedźmina będą chcieli ryzykować zrobienie "kolejnego typowego serialu fantasy", który się nie sprzeda.

Jestem dobrej myśli. Heniek na pewno nie sp...li (swoją drogą wypowiedź Żebrowskiego była żenująca, myślałem, że to człowiek na poziomie, a tu taka cebula). Na Ciri też na pewno wybiorą odpowiednią aktorkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak mówiłem wam, że Lauren S. Hissrich nadaje się tylko do pasania owiec. O tym, że jej produkcje to dno i wodorosty i że absolutnie nie powinna być odpowiedzialna za tą produkcję to mnie wyśmialiście i stwierdziliście, że moje argumenty nie mają pokrycia. No to teraz macie ! Dziękuje dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Definicja grupy etnicznej (Encyklopedia PWN):

grupa etniczna, 

grupa społ., którą charakteryzuje tylko jej właściwy zespół cech: nazwa (etnonim), język lub zdecydowanie odmienna gwara, wspólne pochodzenie z określonego terytorium lub od wspólnego przodka, świadomość historii i kultury, system wartości i symbolika grupowa, religia, poczucie więzi łączącej jej członków przy jednoczesnym dystansie do innych grup;

we współcz. procesach politycznych grupy etniczne próbują odnaleźć swoje miejsce w zmieniających się warunkach i nie poddać asymilacji; celem podejmowanych przez grupy etniczne działań nie jest uzyskanie odrębności polit. (choć i to ma miejsce), lecz możliwie szerokiej autonomii dla zachowania tożsamości etnicznej i kulturowej.

Z powyższego wynika, że równie dobrze mogą szukać Słowianki - np. Polki - z egzotycznym akcentem i nietypową jak na bryckie standardy urodą (no wiecie - "krew elfów").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Trashka napisał:

...

A gdzie tam jest mowa o grupie etnicznej? Ja tam widzę że to całe halo rozbija się o wyrażenie "mniejszość etniczna", a wg definicji wiki niestety, ale Polki się już do tego nie łapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
12 minut temu, Trashka napisał:

...

A gdzie tam jest mowa o grupie etnicznej? Ja tam widzę że to całe halo rozbija się o wyrażenie "mniejszość etniczna", a wg definicji wiki niestety, ale Polki się już do tego nie łapią.

Mniejszość etniczna odnosi się do grupy etnicznej, która stanowi mniejszość w danym kraju.

Jak najbardziej Polki podpadają pod słowiańską mniejszość etniczną w Wielkiej Brytanii. Polacy to również Słowianie. Co więcej podana przeze mnie definicja wskazuje na to, że grupa narodowa stanowi część składową grupy etnicznej. Język, świadomość historii i kultury, poczucie więzi łączącej jej członków przy jednoczesnym dystansie do innych grup etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS Dla transparentności uznaje się, że grupa narodowa to grupa mająca własne państwo. 

A jednak polonijne organizacje bywają podciągane pod kwestię grup etnicznych. Generalnie mniejszość narodowa bywa traktowana jako mniejszość etniczna - tym samym w ramach polityki społecznej można uznać, że wchodzi w skład danej mniejszość etnicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wrzucę jeszcze coś, co powinno zakończyć spory:

Fragment z Gamezilli:

Lauren S. Hissrich, scenarzystka i showrunnerka serialu, nie chciała niestety skomentować tych rewelacji, możemy więc jedynie przytoczyć jej słowa z maja, gdy pisała na Twitterze, że w serialu na pewno będą przedstawiciele mniejszości etnicznych, ale nie powinniśmy od razu stawiać znaku równości między taką osobą, a osobą o innym kolorze skóry. Bo np. człowiek w lesie Brokilon też będzie mniejszością etniczną. Poza tym, jak mówi Hissrich, sam Sapkowski przyznał, że wykreowany przez niego świat zawiera zróżnicowanych mieszkańców pod względem rasy, płci, kultury oraz koloru skóry, który w przypadku niektórych postaci nie jest przecież jasno sprecyzowany.

Podkreślmy: Nie powinniśmy od razu stawiać znaku równości między taką osobą a osobą o innym kolorze skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trashka napisał:

Definicja grupy etnicznej (Encyklopedia PWN):

grupa etniczna, 

grupa społ., którą charakteryzuje tylko jej właściwy zespół cech: nazwa (etnonim), język lub zdecydowanie odmienna gwara, wspólne pochodzenie z określonego terytorium lub od wspólnego przodka, świadomość historii i kultury, system wartości i symbolika grupowa, religia, poczucie więzi łączącej jej członków przy jednoczesnym dystansie do innych grup; /.../

 

Jeśli cytujesz Encyklopedię PWN, to wypadałoby cytować dokładnie, bo część definicji pominąłeś. Tak się składa, że mam Encyklopedię PWN,  (Wielką Encyklopedię Powszechną PWN) i sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofMarek napisał:
3 godziny temu, Trashka napisał:

Definicja grupy etnicznej (Encyklopedia PWN):

grupa etniczna, 

grupa społ., którą charakteryzuje tylko jej właściwy zespół cech: nazwa (etnonim), język lub zdecydowanie odmienna gwara, wspólne pochodzenie z określonego terytorium lub od wspólnego przodka, świadomość historii i kultury, system wartości i symbolika grupowa, religia, poczucie więzi łączącej jej członków przy jednoczesnym dystansie do innych grup; /.../

 

Jeśli cytujesz Encyklopedię PWN, to wypadałoby cytować dokładnie, bo część definicji pominąłeś. Tak się składa, że mam Encyklopedię PWN,  (Wielką Encyklopedię Powszechną PWN) i sprawdziłem.

Podałam całość definicji dostępnej na sieciowej wersji - encyklopedia.pwn.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2018 o 18:42, Headbangerr napisał:

Ależ się rozpętała dyskusja o Black Panther XD Ale w sumie to dobrze, w końcu czarnym też się miejsce na forum i szacunek należy :DDD

Tak ogólnie, czy tylko dlatego, że są czarni? W języku angielski słowo "negr" jest uważane za obraźliwe, w polskim tylko słowo "czarnuch". "Murzyn" i "czarny" są neutralne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Trashka napisał:

Podałam całość definicji dostępnej na sieciowej wersji - encyklopedia.pwn.pl

Internet jest niezastąpiony ale jakość zawartych w nim informacji wcale nie musi być najlepsza. Co właśnie się stało. Zawsze znajdzie się ktoś taki jak ja, kto podejdzie do tematu z aptekarską dokładnością. Na marginesie: jestem, z wykształcenia, farmaceutą. Tak, wiem, że przynudzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofMarek napisał:

Tak ogólnie, czy tylko dlatego, że są czarni? W języku angielski słowo "negr" jest uważane za obraźliwe, w polskim tylko słowo "czarnuch". "Murzyn" i "czarny" są neutralne. 

Raczej tak dla żartu. Mój komentarz nie był do końca poważny, ale widać w przyszłości muszę to wyraźniej zaznaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować