Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - serialowa Ciri ma być grana przez przedstawicielkę mniejszości etnicznej

40 postów w tym temacie

Rozumiem, że jest casting, pojawia się czarnoskóra dziewczyna, fajnie sobie radzi, biorą ją, ale żeby już na starcie dyskryminować resztę nie dając choćby moźliwości castingu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brambor napisał:

Poszanowanie dla materiału źródłowego pełną gębą !!! Popielatowłosa murzynka ? ;)

Storm z X-men? ;)

Aczkolwiek w tym przypadku to oczywiście w uja cięcie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniu użyto określenia BAME, nie oznacza ono tylko i wyłącznie osoby czarnoskórej, tak samo jak określenie mniejszość etniczna. Ciri ma korzenie elfickie więc z automatu w pełni biała nie jest. Nie mam nic przeciwko Ciri odgrywanej przez mix biało- azjatycki (oczywiście z tej dalszej Azji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wydaje, że Ciri od początku powinna być czarna, a Andrzej Sapkowski po prostu się pomylił tworząc jej postać ;p

Supermana już mamy... nie ma źle, a będzie już tylko śmieszniej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

Rozumiem, że jest casting, pojawia się czarnoskóra dziewczyna, fajnie sobie radzi, biorą ją, ale żeby już na starcie dyskryminować resztę nie dając choćby moźliwości castingu...

No i właśnie to jest największy problem. Utalentowana, nastoletnia aktorka o białym kolorze skóry nawet nie będzie dopuszczona do castingu, bo ma zły kolor skóry. Rasizm czystej wody, ale weź to postępowym pajacom wytłumacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Poproszę kontynuację Black Panther z białymi aktorami. I niech T'chala będzie peda... yyy znaczy niech daje przykład, że być inny to nic złego. 

Też uważasz, że Black Panther to jedna z najsłabszych produkcji Marvela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Poproszę kontynuację Black Panther z białymi aktorami. I niech T'chala będzie peda... yyy znaczy niech daje przykład, że być inny to nic złego. 

Co Ty, wtedy to jest zły whitewashing i cultural appropration. To jest cacy tylko jak kolorowi zawłaszczają biale postacie, wtedy to walka o swoje praewa, inkluzywność i róznorodność. W drugą stronę nie wolno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Runners_High napisał:

 

Faktycznie. No to niech będzie transem. 

3 minuty temu, Khalid napisał:

Też uważasz, że Black Panther to jedna z najsłabszych produkcji Marvela ?

Ja uważam że tak jak montaż, zdjęcia, kostiumy itp stały jak zawsze na wysokim poziomie, tak fabuła, logika i ten angielsko afrykański akcent u aktorów to już była tragedia na całego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja uważam że tak jak montaż, zdjęcia, kostiumy itp stały jak zawsze na wysokim poziomie, tak fabuła, logika i ten angielsko afrykański akcent u aktorów to już była tragedia na całego. 

Myślę dokłądnie tak samo. Ciężko było na to dopatrzeć do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też uważasz, że Black Panther to jedna z najsłabszych produkcji Marvela ?

Ależ się rozpętała dyskusja o Black Panther XD Ale w sumie to dobrze, w końcu czarnym też się miejsce na forum i szacunek należy :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Grze o tron potrafili nie robić murzynów z książkowych białych. Jesli Ciri nie będzie biała, to cały serial będzie można traktować jak niepoważną, nieszanującą materiału źródłowego produkcję. Tak jam film Tomb Raider, który wręcz podtarł się materiałem źródłowym. Wszystkie produkcje Marvela są do du*y. Moim zdaniem, żeby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Primo3001 napisał:

W Grze o tron potrafili nie robić murzynów z książkowych białych. Jesli Ciri nie będzie biała, to cały serial będzie można traktować jak niepoważną, nieszanującą materiału źródłowego produkcję. Tak jam film Tomb Raider, który wręcz podtarł się materiałem źródłowym. Wszystkie produkcje Marvela są do du*y. Moim zdaniem, żeby nie było.

A ja głupi miałem kiedyś nadzieję że wiesiek stanie się konkurencją dla GoT :/ 

Jeśli o seriale chodzi, oczywiście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:o.

A ja głupi miałem kiedyś nadzieję że wiesiek stanie się konkurencją dla GoT  

Jeśli o seriale chodzi, oczywiście. 

 

Może pod wzgledem liczby chędożenia na wizji będzie próbowal, ale jednak poprzeczka tutaj wysoko postawiona, będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować