Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rządy kilku krajów, w tym Polski, będą omawiać problem loot boksów w grach

8 postów w tym temacie

Tu dyskusji nie powinno być, jako że wydajesz pieniądze nie wiedząc co tak naprawdę dostajesz. Tu leży kwestia komu bardziej zależy na zysku i czy EA i tym podobne firmy rzucą pieniędzmi aby więcej na ich stronę głosowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryu_Makkuro napisał:

Tu dyskusji nie powinno być, jako że wydajesz pieniądze nie wiedząc co tak naprawdę dostajesz.

Myślę, że sprawa jest dość śliska i korpoprawnicy na pewno będą tu nieźle kombinować, żeby zachować zyski. Bo z drugiej strony, kupując grę RPG przecież też nie wiesz, jakie przedmioty wydropisz w czasie grania. Niekiedy można przejśc całą grę 100 razy i nie znaleść niektóych losowych przedmiotów.

Choć tu zapewne zasadniczą różnicę stanowi cel zakupu. Gry RPG nie kupuję dla (szansy) znalezionych przedmiotów, a dla samej gry, zaś lootbox kupujesz wyłącznie dla losowej zawartości w nim.

Ale z drugiej strony, można kupić w sklepach rózne karty kolekcjonerskie i nie zawsze wiadomo, co kupisz. Nawet w biedronce jakieś nalepki z piłkarzami dawali, też losowe. więc ta granica się trochę zaciera i nie wiem, czy łatwo będzie ją zdefiniować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tylko poczekajcie... nasz premier Krzywousty już na poważnie zaczął interesować się branżą gamingową. Dostrzegł w niej potencjał i już liczy zyski. Pamiętam jak niedawno mówił o CD-P RED i o Wiedźminie jako o perełce polskiego biznesu. Jeszcze troche i 'naszym' dostanie się za to, że zbyt dobrze im idzie, a wierzcie mi że firm produkujących gry w Polsce jest coraz więcej. Narzucą nowe prawa, wprowadzą nowe podatki i wierzcie mi że całe te loot box'y to będzie najmniejszy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie obecność stanu Washington w tym gronie. Myślałem, że włażenie obywatelom w butach do łóżek i regulowanie prawem tego, co absolutnie nie musi być uregulowane prawem, to domena Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatKus3 napisał:
Ryu_Makkuro napisał:

Tu dyskusji nie powinno być, jako że wydajesz pieniądze nie wiedząc co tak naprawdę dostajesz.

Myślę, że sprawa jest dość śliska i korpoprawnicy na pewno będą tu nieźle kombinować, żeby zachować zyski. Bo z drugiej strony, kupując grę RPG przecież też nie wiesz, jakie przedmioty wydropisz w czasie grania. Niekiedy można przejśc całą grę 100 razy i nie znaleść niektóych losowych przedmiotów.

Choć tu zapewne zasadniczą różnicę stanowi cel zakupu. Gry RPG nie kupuję dla (szansy) znalezionych przedmiotów, a dla samej gry, zaś lootbox kupujesz wyłącznie dla losowej zawartości w nim.

Ale z drugiej strony, można kupić w sklepach rózne karty kolekcjonerskie i nie zawsze wiadomo, co kupisz. Nawet w biedronce jakieś nalepki z piłkarzami dawali, też losowe. więc ta granica się trochę zaciera i nie wiem, czy łatwo będzie ją zdefiniować.

Mylisz losowość z hazardem. W grze RPG jakby na to nie patrzeć nie płacisz realnych pieniędzy za owe przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Australii już wydali werdykt Loot boxy to hazard i z tego co wiadomo gry zawierające je będą według rządu klasyfikowane jako Adult Only czyli praktycznie nielegalne u nich. W innych krajach to samo będzie, bo wszędzie wytykają jak to klasyfikacja ESRB to jeden wielki przekręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować