Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsole Xbox One będą kompatybilne z klawiaturą i myszą

19 postów w tym temacie

Strzał w stopę. Microsoft, jeśli to przemyślał, to tylko sobie roboty narobił. Albo będzie jakoś musiał tych co używają myszek i klawiatur łączyć tylko z tymi graczami, którzy używają tego typu sprzętu, albo po prostu będzie dużo skarg na ten ruch. Według mnie sytuacja po prostu dziwna. Zamieniamy konsolę na słabsze komputery do gier. Ginie urok blaszanych potworków przez takie posunięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz albo podzielą społeczności graczy, co najczęściej jest negatywnym zjawiskiem albo grający na padach zaczną dostawać białej gorączki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxygar napisał:

I teraz albo podzielą społeczności graczy, co najczęściej jest negatywnym zjawiskiem albo grający na padach zaczną dostawać białej gorączki. 

A aktualna sytuacja, nieuporządkowana w której to połowa graczy w grach FPS używa konwerterów do myszek i klawiatur, jest wg ciebie w porządku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian-stork napisał:

Strzał w stopę. Microsoft, jeśli to przemyślał, to tylko sobie roboty narobił. Albo będzie jakoś musiał tych co używają myszek i klawiatur łączyć tylko z tymi graczami, którzy używają tego typu sprzętu, albo po prostu będzie dużo skarg na ten ruch. Według mnie sytuacja po prostu dziwna. Zamieniamy konsolę na słabsze komputery do gier. Ginie urok blaszanych potworków przez takie posunięcia. 

Ja czekam od dawna na oficjalną obsługę myszek w konsolach. Mamy totalnie chorą sytuację, udawanie że wszystko jest ok w sytuacji w której to wielu graczy korzysta z konwerterów do myszek i klawiatur. Mam na myśli urządzenia XIM, Cronus, Titan, itp. To jest za********e niesprawiedliwa sytuacja i należy zrobić z tym porządek, jeśli się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że PS4 od dawna posiada oficjalne wsparcie dla zestawu klawiatura i mysz: Kontroler HORI TAC FOUR (produkt licencjonowany przez SONY) ?

Poza tym jak już poniżej wspominałem, od dawna gracze korzystają również z urządzeń typu XIM APEX, CronusMax, Titan One, itp. Więc granie za pomocą myszki i klawiatury istnieje od dawna. Moim zdanie warto podejść do tematu oficjalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. W końcu poszli po rozum do głowy. Dziwię się, że dopiero tak późno. Ja sam uwielbiam grać w Tetrisa myszką XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxygar napisał:

I teraz albo podzielą społeczności graczy, co najczęściej jest negatywnym zjawiskiem albo grający na padach zaczną dostawać białej gorączki. 

Myśle, że dzięki temu zabiegowi odżyją takie gatunki gier jak np. strategie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arhoz napisał:

A wiecie że PS4 od dawna posiada oficjalne wsparcie dla zestawu klawiatura i mysz: Kontroler HORI TAC FOUR (produkt licencjonowany przez SONY) ?

Poza tym jak już poniżej wspominałem, od dawna gracze korzystają również z urządzeń typu XIM APEX, CronusMax, Titan One, itp. Więc granie za pomocą myszki i klawiatury istnieje od dawna. Moim zdanie warto podejść do tematu oficjalnie. 

To też jest chora sytuacja. Takie konwertery i przejściówki powinny być zabronione. Poza tym, ja nie gram w multi na chwilę obecną więc nie wiem jak jest, nie odczuwam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arhoz napisał:

Bardzo zabawny jesteś. Zaraz napiszesz że mata do tańczenia jest tak samo precyzyjna jak myszka w FPSach.

Uspokój się, złap oddech, zastanów się jeszcze raz i może załapiesz o co mi chodziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Arhoz napisał:

Poczytaj to przestaniesz może wypisywać głupoty. 

Przeczytałem, nawet drugi raz, i co dalej? :) Napisali, że sprzęt od Razera, a ja już mogę wywróżyć, że będzie super drogi, bo "specjalnie" przygotowany pod konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2018 o 15:59, Gregario napisał:

I tak właśnie upada jeden z mitów konsolowców.

Jak już nazwać to prawidłowo według mowy historyków mowa tutaj raczej o "prehistorii" niż o micie, bo bądźmy szczerzy K+M na konsolach to rzecz nie nowa.  Najbardziej mnie śmieszy jak to konsolowcy narzekają na K+M jako oszustwo w erze crossplay'a no tutaj trzeba mieć naprawdę coś z deklem by na to narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2018 o 17:45, Numenpl napisał:

Jak już nazwać to prawidłowo według mowy historyków mowa tutaj raczej o "prehistorii" niż o micie, bo bądźmy szczerzy K+M na konsolach to rzecz nie nowa.  Najbardziej mnie śmieszy jak to konsolowcy narzekają na K+M jako oszustwo w erze crossplay'a no tutaj trzeba mieć naprawdę coś z deklem by na to narzekać.

Doceniam chęć poprawienia błędu, ale mimo wszystko zostanę przy sformułowaniu, którego wcześniej użyłem, ponieważ wg mnie ono trafniej oddaje postawę grupy konsolowców, która uważa pady za coś bardziej precyzyjnego do zestawu M+K. Nawet teraz przeglądając komentarze po tym newsem widzę, że już ktoś przede mną zwrócił na ten mit uwagę. Cóż, trudno. A skoro obaj przykładamy taką dbałość do prawidłowych nazw, to chciałbym Ci przypomnieć, że w języku historyków - na który się powołujesz - słowo "prehistoria" oznacza pewien, dość precyzyjnie zdefiniowany okres historyczny (od pojawienia się człowieka do powstania pierwszych źródeł pisanych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować