Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Sapkowski żąda od CD Projektu 60 milionów zł

25 postów w tym temacie

No właśnie z tą inteligencją bym nie przesadzał. Wyobraź sobie że tworzysz coś, obraz, grę, haft na skarpetce, cokolwiek. Wpadają do Ciebie goście i chcą to kupić. Powiedz mi jak trzeba być nieogarniętym, żeby nie zrobić jakiegokolwiek wywiadu na ten temat. W dodatku mówimy o człowieku, który z wykształcenia jest ekonomistą. 

Andrzej świetnie posługuje się słowem pisanym, jest bardzo elokwentny, przez co sprawia wrażenie bardziej inteligentnego niż jest w rzeczywistości. Wystarczy poczytać jego wypowiedzi, wg niego gry narobiły mu "smrodu i gówna". Gość zbiera nagrody, zarabia na sukcesie gry i dalej twierdzi takie rzeczy. Przepraszam bardzo, ale tak osoba inteligentna się po prostu nie zachowuje. 

Nie myl inteligencji z mądrością ;) To zupełnie różne pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Prawa autorskie majątkowe według polskiego prawa są zbywalne - czyli jeśli sprzedałeś dzieło za określoną kwotę i w tej cenie przekazałeś nabywcy prawa autorskie - nie możesz domagać się żadnego dodatkowego wynagrodzenia niż to za które owe prawo odsprzedałeś. Chyba że masz w umowie odpowiedznie zapisy, ale jak było w tym przypadku nie wiemy ;)

Bzdury gadasz. Po za tym ostatnim zdaniem. Może się domagać, i akurat prawo autorskie miałem na studiach i co nie co liznąłem tematu. Tym bardziej że sam zarabiam na swoich produktach wg. tego prawa ;)

Dodam że CDPRED wie o takim czymś i pójdzie spokojnie na ugodę. Nie będzie to 60 baniek ale kilka milionów Andrzej przytuli, czego mu życzę. I znów podkreslam nie znam marki wiedzmin i mnie nie interesuje. Uwielbiam za to trzecią część gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar napisał:
 

Prawa autorskie majątkowe według polskiego prawa są zbywalne - czyli jeśli sprzedałeś dzieło za określoną kwotę i w tej cenie przekazałeś nabywcy prawa autorskie - nie możesz domagać się żadnego dodatkowego wynagrodzenia niż to za które owe prawo odsprzedałeś. Chyba że masz w umowie odpowiedznie zapisy, ale jak było w tym przypadku nie wiemy ;)

Bzdury gadasz. Po za tym ostatnim zdaniem. Może się domagać, i akurat prawo autorskie miałem na studiach i co nie co liznąłem tematu. Tym bardziej że sam zarabiam na swoich produktach wg. tego prawa ;)

Dodam że CDPRED wie o takim czymś i pójdzie spokojnie na ugodę. Nie będzie to 60 baniek ale kilka milionów Andrzej przytuli, czego mu życzę. I znów podkreslam nie znam marki wiedzmin i mnie nie interesuje. Uwielbiam za to trzecią część gry ;)

Ja na studiach nie miałem, ale też w ten sposób zarabiam ;) W większości przypadków sam nie muszę się tym na szczęście zajmować, ale jak ładnych parę lat temu konsultowałem się w tych sprawach z prawnikiem to mniej więcej tak mi nakreślił temat. Nie wydaje mi się więc żebym pisał bzdury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2018 o 17:48, TobiAlex napisał:

/.../. Problem w tym, że ty nawet nie masz pojęcia kim ja jestem.

O ile wiem, ludzie dzielą się na kilka grup:

-  Pedagogów: ja Pana nauczę!

-  Ekshibicjonistów: ja Panu pokażę!

- Architektów: ja Pana urządzę!

- Anonimów: Pan nie wie, kim ja jestem!

Zatem sprawa jest jasna: należysz do Anonimów ?

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2018 o 15:39, koNraDM4 napisał:

Różnie z książkami bywało aczkolwiek mi się naprawdę przyjemnie czytało, zgadzam się, że opowiadania najlepsze były ale gdy poprowadził już fabułę bardziej spójną niż poszczególne opowiadania to znacznie mocniej wykreował świat i za to jestem mu wdzięczny, bez reszty książek CDP nie miało by takiego oparcia i gra została by poprowadzona zupełnie inaczej, o ile w ogóle by się zainteresowano samymi opowiadaniami.

Świat wykreowany przez Sapkowskiego nie jest wcale taki spójny, nie jest też wykreowany ze wszystkimi szczegółami. Właściwie jeśli chodzi o świat to Sapkowski stworzył zaledwie zarys. Nijak ma się on do światów stworzonych przez innych pisarzy i nawet nie trzeba sięgać po wielkie nazwiska literatury fantasy. W kreacji Sapkowski pozostaje daleko w tyle nawet za średniakami. Odrobił lekcje jeśli chodzi o bestiariusz, ale to w zasadzie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować