Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - Hissrich szanuje polską kulturę - serial będzie mocno słowiański i nie będzie oparty o gry

12 postów w tym temacie

Serial będzie mocno słowiański... hmm...  Fringilla murzynką, Yennefer mulatką z 'Indii'. Ja już nie wiem czego się spodziewać. Jeśli już musi być poprawność polityczna to niech będzie, ale dlaczego w tak kluczowych rolach ja się pytam ?! Strach pomyśleć kto zagra Jaskra i Zoltana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsadę to tak naprawdę ciężko cokolwiek napisać. Pomijając murzynkę jako Fringille, resztę będzie można ocenić dopiero po emisji całego sezonu. Jak sobie teraz przypomnę początki Gry o Tron, czy takich Wikingów to też większości aktorów nie znałem, a spisali się znakomicie. 

Gorzej będzie z tą słowiańskością. To tak jakby Polacy by mieli kręcić film o gangach w favelach, albo o życiu w Johannesburgu. Takiego klimatu nie da się wyuczyć, albo poczuć na zawołanie. Jakiś czas temu był wykaz reżyserów każdego odcinka pierwszego sezonu, nie wiem na ile był prawdziwy, ale wynikało z niego to że Tomek Bagiński został wysiudany ze stołka i to martwi mnie najbardziej. 

A jako że jesteśmy przy Netflixie to dodam tylko, że siedzę już trzeci miesiąc na chorobowym i dało mi to czas na dokładne zapoznanie się z ich oferta. I patrząc na to z perspektywy ostatnich kilkunastu miesięcy, mam wrażenie że ich seriale są coraz gorsze. Oczywiście, dalej zdarzają się świetne produkcje, ale mam wrażenie że jest ich coraz mniej. A co gorsza, mimo całkiem bogatej oferty, ich seriale niestety nie mają podejścia do seriali HBO. Klasy takich seriali jak The Wire, Rzym, czy chociażby GoT, to oni chyba nigdy nie osiągną. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khalid napisał:

Serial będzie mocno słowiański... hmm...  Fringilla murzynką, Yennefer mulatką z 'Indii'. Ja już nie wiem czego się spodziewać. Jeśli już musi być poprawność polityczna to niech będzie, ale dlaczego w tak kluczowych rolach ja się pytam ?! Strach pomyśleć kto zagra Jaskra i Zoltana.

Wiadomo, troche to słabe, że Fringille będzie grała osoba czarnoskóra (tym bardziej, że to moja ulubiona "dziewczyna" Geralta). Miałem nadzieję, że zostawią sobie takie zabiegi dla postaci nowych. Ale fakt jest taki, że jeśli chodzi o czarodziejki to takie rzeczy można przynajmniej w miarę logicznie wyjaśnić - iluzja, której owe czarodziejki używały do wiadomo jakich celów ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shu napisał:
Khalid napisał:

Serial będzie mocno słowiański... hmm...  Fringilla murzynką, Yennefer mulatką z 'Indii'. Ja już nie wiem czego się spodziewać. Jeśli już musi być poprawność polityczna to niech będzie, ale dlaczego w tak kluczowych rolach ja się pytam ?! Strach pomyśleć kto zagra Jaskra i Zoltana.

Wiadomo, troche to słabe, że Fringille będzie grała osoba czarnoskóra (tym bardziej, że to moja ulubiona "dziewczyna" Geralta). Miałem nadzieję, że zostawią sobie takie zabiegi dla postaci nowych. Ale fakt jest taki, że jeśli chodzi o czarodziejki to takie rzeczy można przynajmniej w miarę logicznie wyjaśnić - iluzja, której owe czarodziejki używały do wiadomo jakich celów ;) 

Teraz tylko rozkminiać czemu miałaby iluzorycznie zrobić siebie czarną, i narazić się na odstawanie od reszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
de_jesus napisał:

Hmm, a kto mi powie, co tam będzie robić ta Fringilla? W książkach pojawia się dosyć późno.

Będzie w napisach końcowych. Oj czarno to widzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko przypomnieć że mamy już serial Wieśka, zrobiona przez czystej krwi Słowian. Wynik wszyscy znają, jeśli się boicie serialu nowego to Polecam Koronę Królów leci codziennie, a klimat turboslowianski. I tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uther_pl napisał:

Pragnę tylko przypomnieć że mamy już serial Wieśka, zrobiona przez czystej krwi Słowian. Wynik wszyscy znają, jeśli się boicie serialu nowego to Polecam Koronę Królów leci codziennie, a klimat turboslowianski. I tyle

Człowieku polski serial WIedźmin jest epicki ! Nie wiem co Ci się w nim nie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Khalid napisał:
Uther_pl napisał:

Pragnę tylko przypomnieć że mamy już serial Wieśka, zrobiona przez czystej krwi Słowian. Wynik wszyscy znają, jeśli się boicie serialu nowego to Polecam Koronę Królów leci codziennie, a klimat turboslowianski. I tyle

Człowieku polski serial WIedźmin jest epicki ! Nie wiem co Ci się w nim nie podoba :)

Chyba smok zniszczył mu odbiór całego serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uther_pl napisał:

Pragnę tylko przypomnieć że mamy już serial Wieśka, zrobiona przez czystej krwi Słowian. Wynik wszyscy znają, jeśli się boicie serialu nowego to Polecam Koronę Królów leci codziennie, a klimat turboslowianski. I tyle

Gadaj co chcesz, ja tam wolę Paździocha i gumowego bazyliszka niż to co oni chcą tutaj odwalać. Film bym zmontowany tragicznie, ale serial jak dla mnie o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować