• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
penny

Fatalna jakość pakowania/transportu

Pytanie

Zastanawiam się czy to tylko ja mam takiego pecha, czy po prostu w CDP ostatnio dają ciała?
Gothic II z extraklasyki - złamany uchwyt na instrucję i uszkodzony zaczep na cd, efekt - porysowana płyta
Fable - jakiś lewy zaczep na cd trzymający płytę w stalowym uścisku, efekt - płytka pękła przy zdejmowaniu
Fable, podejście drugie - połamane zaczepy na cd, efekt - latające i porysowane dwie płytki
Gothic II Noc Kruka - uszkodzony zaczep na cd, nie trzyma płytki
Fear - uszkodzony zaczep na cd, nie trzyma płytki

po prostu bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

52 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Masz pecha. Ja zamówiłem i otrzymałem piękną paczuszkę, w której czekał na mnie G2:NK i wszystko było normalnie, nic nie zepsute, porysowane też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tez miałem pare takich zdarzeń. Raz nawet całkowicie połamane pudełka. Moim zdaniem lepszy pakunek lub chociaz naklejka z napisem: Uwaga! Krucha zawartość" załatwiła by sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2006 o 11:18, penny napisał:

Zastanawiam się czy to tylko ja mam takiego pecha, czy po prostu w CDP ostatnio dają ciała?
Gothic II z extraklasyki - złamany uchwyt na instrucję i uszkodzony zaczep na cd, efekt - porysowana
płyta
Fable - jakiś lewy zaczep na cd trzymający płytę w stalowym uścisku, efekt - płytka pękła przy
zdejmowaniu
Fable, podejście drugie - połamane zaczepy na cd, efekt - latające i porysowane dwie płytki
Gothic II Noc Kruka - uszkodzony zaczep na cd, nie trzyma płytki
Fear - uszkodzony zaczep na cd, nie trzyma płytki

po prostu bez komentarza.

pech lub nie ja te gry ktore zamówiłem to dostałem z połamanym uchwytem na instrukcje(warcraft 3 i 2x guild wars) to zalezy od kuriera mojemu kumplowi jak przywoził warcrafta 3 to wypieprzył sie na glebe(sry za słowa) tuż pod jego drzwiami i ofc asekurował sie przesyłką:D ale cd projekt wymienił i przysłał drugą gre gratis(warhamer 40k)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mialem pekniete pudelko od ground control 2 tak, ze nie dalo sie go zakmnac a pudelko od desperados jest calkowicie zmiazdzone i popekane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2006 o 11:21, Lamb3rt napisał:

A i jeszcze jedno - jeżeli uszkodziło się w trkcie transoprtu miej pretensjęTYLKO do przewoźnika
- firmy kurierskiej lub poczty polskiej.

a skąd ja mogę wiedzieć, kiedy było uszkodzone? paczka wygląda normalnie. zresztą samo pudełko od zewnątrz jest nie naruszone. w środku są tylko połamane elementy. to mi raczej wyglda na gówniane pudełka a nie transport.
część z tych tytułów kupiłem w sklepie z półki część wysyłkowo. bezpośrednio z gram jest tylko Gothic II ek. co ciekawe to tam są największe uszkodzenia wewnątrz pudełka z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uchwyty na instrukcją mogły połamać się przy zamykaniu pudełka lub podczas wyciagania instrukci. Są odrobinę za kruche. Mnie również się to zdarzyło, jednak z mojej winy bo nieuważnie zamykałem opakowanie. Do tej pory ze sklepu gram.pl otrzymywałem gry zawsze w idealnym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najgorsze jest to, ze tych nowych pudelek nigdzie nie idzie kupic. W sklepach owszem sa podobne, ale nie takie same - nie spotkalem np. zadnego, ktore by mialo uchwyty na instrukcje. Stary sposob wydawani gier jakos bardziej mi sie podobal: polamalo sie pudelko to w sklepie sie kupowalo albo zwykle CD (wydania premierowe w kartonowych pudelkach) albo DVD (eXtra Klasyka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja w takim razie mama sporo szczęścia, bo zamówiłem już w CDP naprawdę sporo gier i żadna nie dotarła do mnie uszkodzona. Ale jak widzę sposób traktowania paczek na poczcie a nawet u kurierów to wcale się nie dziwię, że może im się coś przydarzyć.
Najbardziej martwiłem sie o kufel do AOE3. Na szczęście obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Eee tam, ja mam wszystko dobrze wysyłane, jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym coś miał uszkodzonego. Nawet nasza "kochana" Poczta Polska dobrze wysyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2006 o 11:29, Dark Demon napisał:

Uchwyty na instrukcją mogły połamać się przy zamykaniu pudełka lub podczas wyciagania instrukci.
Są odrobinę za kruche. Mnie również się to zdarzyło, jednak z mojej winy bo nieuważnie zamykałem
opakowanie. Do tej pory ze sklepu gram.pl otrzymywałem gry zawsze w idealnym stanie...

nie zdążyłem nawet otworzyć pudełka, a już coś w nim latało... po otwarciu oakazło się, że to płyta i połamane zaczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem to często jest wina kurierów. Rzuci taki na przesyłke coś ciężkiego i już pudełka połamane. Ale gdyby był naklejka ostrzegająca o kruchej zawartości z pewnością byłoby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja zamówiłem kolekcjonerską edycje Hirołsów piątych. Gdyby mi przyszsło popękane ta drewniana skrzynka, to bym chyba wyciął kuriera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2006 o 11:21, Lamb3rt napisał:

A i jeszcze jedno - jeżeli uszkodziło się w trkcie transoprtu miej pretensjęTYLKO do przewoźnika
- firmy kurierskiej lub poczty polskiej.


I tu się mylisz, jeśli pudełko przesyłki jest uszkodzone to wtedy jest to wina poczty/kuriera, zaś jeśli zewnętrzne pudełko jest ok a gra w środku jest rozwalona (zaczepy płyty itp) to jest to wtedy wina nadawcy, ponieważ nie zabezpieczył odpowiednio przesyłki.

penny----> Ja miałem problem bardzo podobny tyle że z ToCA3 pudełko z grą było w fatalnym stanie. Trzeba było odesłać grę do CDP z listem reklamującym. Po tygodniu otrzymałem nową grę. Podkreślam że pudełko zewnętrzne było w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem bardzo podobnie jak otrzymałem Diablo II ZE z konkursu. Zaczep był połamany i jeszcze od tego za mocnego kleju zniszczyło mi się pudełko. Teraz z klejem jest lepiej, ale plastik nadal jest słabej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba masz pecha bo mi przysyłaja wszystko ładnie i to nawet o katalgu gier nie zapominaja :D
ps . zycze ci szczescia przy następnych zakupach na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi o inne sklepy to zawsze dochodziła cała. Wirtus na ten przykład ma pudeła kartonowe (pudełka, nie tekturę, która jest owinięta w pudełka z grą) i zawsze jest naklejka: Przesyłka zawiera zawartośc ruchomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować