Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Udział do zakończenia projektu albo pominięcie w napisach końcowych - kolejna porcja szczegółów dotyczących pracy w Rockstar Gam

10 postów w tym temacie

Haha, aż takiej lawiny to się nie spodziewałem, już dawno brakło mi popcornu :P. To teraz polecam dzwonić do Inspekcji Pracy czy cokolwiek tam w Stanach mają i kontrolować tych pajaców jeden po drugim, kary powinny być z procenta sprzedaży gry, żeby ich to w ogóle ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci w Chinach, pracujące za dolara dziennie muszą być przerażone gdy czytają takie newsy. Ponoć zorganizowały zbiórkę na rzecz biednych roboli z rockstara :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Dzieci w Chinach, pracujące za dolara dziennie muszą być przerażone gdy czytają takie newsy. Ponoć zorganizowały zbiórkę na rzecz biednych roboli z rockstara  

Dobra nie popadajmy w skrajności, idąc tym tokiem rozumowania Polacy na najniższej powinni całować pracodawce po stopach kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MisioKGB napisał:

Dobra nie popadajmy w skrajności, idąc tym tokiem rozumowania Polacy na najniższej powinni całować pracodawce po stopach kolego.

Zasada jest prosta. Jak się nie podoba, to się idzie gdzie indziej, a nie płacze wszystkim jak to mi jest źle i tragicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
4 minuty temu, MisioKGB napisał:

Dobra nie popadajmy w skrajności, idąc tym tokiem rozumowania Polacy na najniższej powinni całować pracodawce po stopach kolego.

Zasada jest prosta. Jak się nie podoba, to się idzie gdzie indziej, a nie płacze wszystkim jak to mi jest źle i tragicznie. 

Jak śmią chcieć pracować w branży i jeszcze żyć jak ludzie.

 

Bardzo dobrze, że w końcu jest o tym więcej rozgłosu. Nie ma co zamiatać pod dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
 
Zasada jest prosta. Jak się nie podoba, to się idzie gdzie indziej, a nie płacze wszystkim jak to mi jest źle i tragicznie. 

Problem w tym, że Rockstar właśnie postanowił utrudnić swoim pracownikom opuszczenie szeregów, jeśli "się nie podoba". Nie trzeba się zbytnio wysilać, żeby sobie wyobrazić, do jakich nadużyć może to prowadzić. Dla przykładu: jeśli orientujesz się już pierwszego dnia/tygodnia/miesiąca, że dana posada nie jest dla ciebie, to możesz spokojnie odejść i powiedzieć sobie "walić te końcowe napisy". Ale co, jeśli np. pracodawca traktuje cię dobrze przez 80-90% cyklu tworzenia gry, żebyś nie odszedł, a na ostatnim odcinku próbuje cię dymać tak, że masz dosyć? Nagle lądujesz w sytuacji, kiedy włożyłeś całe swoje serce/energie/czas w jakiś projekt, a na ostatniej prostej dają ci wybór: albo dajesz się dymać do końca, albo wynocha i twoje nazwisko nigdzie się nie pojawi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Rockstar właśnie postanowił utrudnić swoim pracownikom opuszczenie szeregów, jeśli "się nie podoba". Nie trzeba się zbytnio wysilać, żeby sobie wyobrazić, do jakich nadużyć może to prowadzić. Dla przykładu: jeśli orientujesz się już pierwszego dnia/tygodnia/miesiąca, że dana posada nie jest dla ciebie, to możesz spokojnie odejść i powiedzieć sobie "walić te końcowe napisy". Ale co, jeśli np. pracodawca traktuje cię dobrze przez 80-90% cyklu tworzenia gry, żebyś nie odszedł, a na ostatnim odcinku próbuje cię dymać tak, że masz dosyć? Nagle lądujesz w sytuacji, kiedy włożyłeś całe swoje serce/energie/czas w jakiś projekt, a na ostatniej prostej dają ci wybór: albo dajesz się dymać do końca, albo wynocha i twoje nazwisko nigdzie się nie pojawi. 

Święta racja. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem posiadania broni :) W Polsce mamy to samo. Jesteśmy 'murzynami Europy' i chyba ewenementem na skalę światową pod wzglęgem dymania narodu przez własny rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować