Gram.pl

Call of Cthulhu - recenzja gry na gram.pl

9 postów w tym temacie

57 minut temu, piomink napisał:

Kolejne kupione recki w mediach? Na steam tylko 64%.

Cały czas czekamy na łaskę Przedwiecznego, który obiecał nam dobra wszelakie, których człowiek nigdy nie widział... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Wszystkie elementy opowieści, tak jak u Lovecrafta, są dokładnie i wyczerpująco opisane, by dostarczyć nam jak najwięcej informacji o zebranych poszlakach. "

Mnie osobiście Lovecraft usypia. Jestem w połowie zbioru opowiadań "bestia w jaskini i inne opowiadania" i nie wiem czy będę czytać go dalej bo każda strona to tortura. Długie, ciągnące się na kilka linijek zdania i przydługie opisy z mnóstwem przymiotkników sprawiają, że jeżeli czytamy zmęczeni wieczorem, a nie wypoczęci za dnia to mamy problem z nadążeniem za "flow" wypowiedzi i trzeba czytać to samo po kilka razy. Inne, lżejsze książki czyta się dużo łatwiej. Niestety w jego twórczości nie ma też żadnej grozy, więc to klasyczny przykład sytuacji gdy do oryginału nie warto wracać, bo jego interpretacje są dużo lepsze od podstawki.

 

Co do gry nie podoba mi się, że trzeba ją przechodzić wielokrotnie. Mam zwyczaj robienia wszystkiego na 100% i chciałbym mieć przekokszonego na sidequestach bohatera który wszystko zrobi na tip-top zamiast przechodzić grę x razy za każdym razem specjalizując się w czymś innym tylko po to, żeby jedno zdanie w 15 zdaniowym dialogu się zmieniło. Po prostu szanuję swój czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomink napisał:

P.S. Czemu nie ma w recenzji nic o walce skoro w gameplayu była jakaś strzelanina z ghulami w piwnicy?

Pomyliło mi się z gameplayem the sinking city, wybaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, piomink napisał:

Pomyliło mi się z gameplayem the sinking city, wybaczcie.

LOL, miałem zapytać dokładnie o to samo i też dopiero zdałem sobie sprawę że przeczytałem recenzje innej gry :D

PS. Czy to oznacza że w tej nie ma walki/strzelania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się