Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wasteland 2 i Fallout: New Vegas przejęci - Microsoft kupuje dwa studia

9 postów w tym temacie

Po tym jak MIcrosoft ubił Lionhead, już im nie ufam w kwestii dbania o studia, które ma pod swoimi skrzydłami, jak przestanie im się opłacać to pewnie studia zamkną zamiast odsprzedać, tak jak to było z Lionheadem...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie może sobie teraz pozwolić na ubijanie studiów. Wykupili ich, bo rewolucja Kickstartera okazała się zabójcza dla ambitnych studiów. Teraz być może długo nie powstaną nowe Pillarsy, być może produkcja Wasteland 3 zejdzie na któryś tam tor, ale nie oszukujmy się, ilu fanów izometrycznych 'retro' RPG-ów by nie było to były one kasowymi koszmarkami. Właśnie dlatego MS ma duże pole do popisu, bo zwyczajnie ma kasę. Co to oznacza dla Obsidianu i inXile? No że będą teraz musieli robić gry pod dyrygenturę Microsoftu, ale szczerze wątpię, żeby to były projekty w 100% wymuszone. Pewnie obydwa studia będą szukać propozycji projektów, które by się mogły sprzedać, a jednocześnie pochłonęłyby dużo więcej kasy niż mogliby sobie życzyć na Kickstarterze. Gdzieś tam oczami wyobraźni marzy mi się, żeby obydwa studia połączyły teraz siły i razem stworzyli jakiegoś mocarnego RPG-a, który by ustawił te wydmuszki od BioWare'u w kącie, ale pewnie to się nie stanie. Pozostaje więc czekać na rozwój wydarzeń, zapowiedzi projektów itd.

Swoją drogą, jak usłyszałem w filmiku Obsidianu gadkę o rodzinie to nieźle mnie tym rozbwali. Wiem, że to wyszło od Microsoftu, żeby w takim tonie robić te filmiki, ale po całej akcji z Chrisem Avellonem powinni unikać słowa rodzina jak ognia, bo właśnie się spalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy mają świetnych ludzi i bardzo lubię ich RPG-i ale niestety to nie są gry AAA. Teraz pod skrzydłami Microsoft-u może dostaną duży budżet i zrobią coś wielkiego. Przynajmniej chciałbym żeby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS zbroi się do kolejnej generacji konsol. Będą exy na nowego Xklocka, chociaż może coś spadnie do MS Store w postaci gównianego UWP. Nie łudzę się, że to będą solidne gry z dobrym wsparciem na PC.

Generalnie z Obsidian i inXile można już się żegnać. Najpierw ich połączą, a później zamkną, kiedy się okaże, że ich projekty nie przynoszą góry hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Microsoft się zbroi. Zaskoczeniem jest przejęcie inXile, a skoro tak się stało, to jeszcze większym zaskoczeniem będzie, jeśli MS nie skonsoliduje tych dwóch, świeżo przejętych firm i nie zrobi z tego jednej superdywizji od gier RPG. Jasne, że (jak chyba większość) mam obawy o to, że MS się za bardzo będzie wtrącał i podcinał  gałąź z kreatywnością deweloperów, jednak po drugiej stronie tego medalu też nie było różowo - wieczne niedoinwestowanie, skromne budżety,  to ZAWSZE są kompromisy i wywalanie co fajniejszych pomysłów, bo nie ma kasy, nie ma komu i za co wcielić ich w życie. Ponadto ostatnie gry obu zacnych deweloperów, to niestety porażki komercyjne - Numenera sprzedała się kiepsko, PoE 2 Deadfire tragicznie, Bard's Tale IV też szału nie robi jeśli idzie o sprzedaż, niestety. Dla mniejszego/niezależnego deva jedna sprzedażowa wtopa, to często być albo nie być, więc MS jawi się w tym wypadku jako rycerz na białym koniu :). Jeśli będzie miał podejście Sony, to wiele będzie można wybaczyć, choć tutaj chyba zanadto się rozmarzyłem :P.

Co do rozgrzebanych projektów, to pobawię się we wróża: port PoE 2 Deadfire powinien wyjść jeszcze na Xone, PS4 i Switcha, chyba że klęska wersji pecetowej sprawiła, że te wersje tego świetnego tytułu wylądowały w koszu już wcześniej. Bard's Tale IV też raczej wyjdzie i na Xone i PS4. Co do Wasteland 3, który ma mieć premierę w 2019, to sądzę, że wersja PS4 może pójść do kosza :/ No cóż, widocznie nie można mieć wszystkiego, na wszystkim ;-).

Tak czy siak MS wziął pod swoje skrzydła kilku(nastu?) utalentowanych ludzi z branży - no niech im się wiedzie, a dla nas niech zrobią coś w co będziemy chcieli koniecznie zagrać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować