Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Historia Polski tematyką gry komputerowej? To może się udać

7 postów w tym temacie

Zenfil napisał:

Przykro mi to mówić, bo ktoś się chyba starał pisząc artykuł, ale z założenia to totalna bzdura z tą historią w grach

Pod jakim względem bzdura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzyłaby właśnie gra osadzona w czasach Bezpryma i Mieszka II, gdzie musielibyśmy stanąć po jednej ze stron. Pierwszy reprezentowałby stary pogański ład, a drugi chrześcijański. Pokazanoby społeczeństwa mieszane, pogańskie i chrześcijańskie, każde ze swoimi problemami i pragnieniami i w każdym z nich pokazać jasne i ciemne charaktery, aby gra miała odcienie szarości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

- panowanie Jagiełły, polskie prowokacje i przygotowania do wojny z Krzyżakami jako gra RPG. Jesteśmy szpiegiem, podwójnym agentem, którego zadaniem jest zmuszenie Krzyżaków do wypowiedzenia wojny Polsce,

- panowanie Batorego, a potem Zygmunta Wazy, dymitriady (gra oraz dodatki) - myślę, że też jako RPG,

- potop szwedzki i bunt Kozaków - strategia lub RPG, myślę, że RPG byłby lepszy,

- panowanie Sobieskiego, odsiecz wiedeńska,

- wielka wojna północna jako strategia,

- panowanie Stanisława Augusta, rozbiory i ostatnie próby ratowania Rzeczpospolitej,

- walka u boku Napoleona - strategia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos7 napisał:

Moje typy:

- panowanie Jagiełły, polskie prowokacje i przygotowania do wojny z Krzyżakami jako gra RPG. Jesteśmy szpiegiem, podwójnym agentem, którego zadaniem jest zmuszenie Krzyżaków do wypowiedzenia wojny Polsce,

- panowanie Batorego, a potem Zygmunta Wazy, dymitriady (gra oraz dodatki) - myślę, że też jako RPG,

- potop szwedzki i bunt Kozaków - strategia lub RPG, myślę, że RPG byłby lepszy,

- panowanie Sobieskiego, odsiecz wiedeńska,

- wielka wojna północna jako strategia,

- panowanie Stanisława Augusta, rozbiory i ostatnie próby ratowania Rzeczpospolitej,

- walka u boku Napoleona - strategia.

Dobre typy, ja bym jeszcze dodał akcje polskich komandosów i ogólnie sił specjalnych na świecie jako część misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin Creed czasów rozbiorów. Oczywiście templariusze to zaborcy, a my to ubogi szlachic potomek asasynów, którzy zawędrowali do Polski wraz z pierwszymi zakonnikami. W tle Kościuszko, Pułaski, Poniatowski, Bonaparte itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować