Gram.pl

Nowe wideo z Red Dead Redemption 2 pokazuje, jak zmienia się świat gry w trakcie rozgrywki

7 postów w tym temacie

Wszyssko fajnie tylko tępo ogólne tej gry to porażka, ani biegać po miastach pomieszczeniach obozach, brak pominiecia animacji oskurowania itp . Raczej gry nie skończe bo przekombinowali z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GreatPretender napisał:

Wszyssko fajnie tylko tępo ogólne tej gry to porażka, ani biegać po miastach pomieszczeniach obozach, brak pominiecia animacji oskurowania itp . Raczej gry nie skończe bo przekombinowali z tym

Widzisz, dla mnie tempo RDR2, to największy atut gry.

Ale ja wczoraj, przez 3 godziny szukałem po lasach borsuka, żeby zrobić sobie lepszą torbę, więc mogę nie być wiarygodny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadhu napisał:
GreatPretender napisał:

Wszyssko fajnie tylko tępo ogólne tej gry to porażka, ani biegać po miastach pomieszczeniach obozach, brak pominiecia animacji oskurowania itp . Raczej gry nie skończe bo przekombinowali z tym

Widzisz, dla mnie tempo RDR2, to największy atut gry.

Ale ja wczoraj, przez 3 godziny szukałem po lasach borsuka, żeby zrobić sobie lepszą torbę, więc mogę nie być wiarygodny :P

Takie masterowanie to juz dewiacja a na pewno jakis fetysz. Tak samo w Hitmanie wszystkie te wymyslne sposoby na egzekucje.Niektore naprawde cieżko wykonalne i trzeba siedziec godzinami.To jest w sumie chore żeby az tak masterowac dla lepszych statów. Chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czemu sporej części graczy ten tytuł nie pasuje. Czasami masz wrażenie jakby gra walczyła z graczem. Sterowanie jest skomplikowane - wymaga przytrzymania przycisków, tapowania, kombinacji klawiszy, przez 1/3 jest nieintuicyjne, itp. Mamy tu też długie przejażdżki koniem, kajakiem, łodzią, dyliżasnsem czy pociągiem. Rockstar upakował ten tytuł także w masę przeróżnych systemów często utrudniających graczowi życie. Cały koncept rozgrywki też sypie się w Saint Denis (dużym mieście), bo chyba nie znajdzie się gracz, który przypadkowo nie staranował kogoś koniem, wystrzelił z pistoletu czy nie obił przypadkowo komuś gęby - co oczywiście owocuje wybuchem całej siły policyjnej stanu Lemoyne w stronę Arthura Morgana. Pif, paf, chaotyczna ucieczka alejkami, gwizdanie na konia, galop w stronę bagien i $20 dolarów grzywny ;)

Z drugiej strony tyle jest zawsze narzekania na gry, że przez ostatnie dwie generacje mieliśmy festiwal "press X for Awesome" - gry robią wszystko za nas. W każdym sandboksie wyciągamy lornetkę, markujemy przeciwników i potem bezprtensjonalnie mordujemy świecące się na czarwono ofiary widoczne w każdych warunkach. Mamy też mnóstwo gier, które nawalają akcją non-stop nie pozwalając nam nacieszyć się scenerią, długimi dialogami czy interakcją z otoczeniem.

Uważam, że Red Dead Redemption podpada czasami pod tezę "anty-gry" i zupełnie tak jak tegoroczny Kingdom Come: Deliverance staje przeciwko graczowi by zaoferować mu ciekawsze doświadczenie, na które ten musi zapracować. Za to jak i za milion innych zalet (oprawa A/V, kompania braci, środowisko, eksploracja, itp.) tej grze należy się w mojej opinii tytuł gry roku 2018. Nie każdemu się ten tytuł spodoba, ale ja uznaję RDR2 za arcydzieło i jeden z najważniejszych tytułów tej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, czaczi87 napisał:

Uważam, że Red Dead Redemption podpada czasami pod tezę "anty-gry" i zupełnie tak jak tegoroczny Kingdom Come: Deliverance staje przeciwko graczowi by zaoferować mu ciekawsze doświadczenie, na które ten musi zapracować. Za to jak i za milion innych zalet (oprawa A/V, kompania braci, środowisko, eksploracja, itp.) tej grze należy się w mojej opinii tytuł gry roku 2018. Nie każdemu się ten tytuł spodoba, ale ja uznaję RDR2 za arcydzieło i jeden z najważniejszych tytułów tej generacji.

Jeśli mogę coś powiedzieć - tylko na początku sprawia takie wrażenie, serio. W późniejszych etapach gry to wszystko się rozmywa. Dobra, nadal niektóre rzeczy warto robić, ale patrzysz na nie już nie z perspektywy "muszę zjeść, bo mi się core kończy", tylko "muszę zjeść, bo za chwilę będę się znów strzelał i potrzebuję tego Dead Eye'a mieć na max". Początek może przytłoczyć wszystkim - od sterowania po tempo opowiadania historii. Ale tak na wysokości drugiego/trzeciego rozdziału wszystko nie ma większego znaczenia. Aż tak mocno bym nie wybiegał z tą "anty-grą" i porównaniami do KCD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Muradin

Ja już jestem w szóstym rozdziale, niestety powoli zbliżając się do finału. Osobiście już dawno ogarnąłem cały interface, niecodzienne systemy itp. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że rozpracowanie tej gry i zrozumienie rozgrywki zajmuje 15-20 godzin. Wielu graczy się od tego odbije, bo w większości dzisiejszych gier zaklimatyzowanie zajmuje pierwsze 3 godziny.

Uważam też, że jak najbardziej można porównywać RDR2 z Kingdom Come. Oba te tytuły wychodzą bardzo mocno poza utarte schematy gameplayowe znane z innych sandboxów. W przypadku Rockstara jest to podwójnie imponujące, że byli w stanie zaryzykować tak mocno z uznaną marką i nie poddać się bezpiecznemu nurtowi. Główna różnica w tym eksperymentowaniu jest taka, że KCD tworzyła niekoniecznie doświadczona grupa zapaleńców, a RDR 2 gigantyczny moloch z prawie nieograniczonymi zasobami. Efekt jest taki, że KCD było zabugowane w cholerę, a RDR 2 w tak ogromnej skali projektu posiadało naprawdę niewielką ilość błędów w dniu premiery. Obu firmom należy się ogromne uznanie. Warhorse za to, że w ogóle to ukończyli i nie posypało się doszczętnie, a Rockstar za odwagę i nie rzucanie się na łatwego, przyjemnego cash-graba, który wszystkim się spodoba. Wystarczy poczytać komentarze by zauważyć ile kontrowersji ten tytuł generuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się