Gram.pl

Wysokie ceny pamięci RAM to skutek zmowy cenowej głównych producentów

10 postów w tym temacie

Dawno to było widać. Swojego kompa złożyłem jakieś 4 lata temu gdyby ktoś teraz go składał z nowych takich samych części zdziwił by się że cena od 4 lata się całkowicie nie zmieniła. Przykładowo dysk staniał, ale 4 letni procek podrożał, płyta staniała to ram podrożał i reasumując wychodzi jak by komp nic nie staniał :D.

Żal bierze jak się na to patrzy ktoś wyda teraz z 5tyś na PC. To w sumie może już płakać bo kupił kompa z przestarzałymi bebechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie rok zbierałem się do przesiadki na nowy sprzęt, tylko po to, żeby zapłacić niemal tyle samo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, GreatPretender napisał:

Uff jak dobrze że w konsolach nie ma co wymieniać

Poczekaj na dzień, w którym gry będą ważyć po 200 GB... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Muradin napisał:

Poczekaj na dzień, w którym gry będą ważyć po 200 GB... ?

Albo kolejną łatkę do Fallouta 76 xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GreatPretender napisał:

Uff jak dobrze że w konsolach nie ma co wymieniać

Uff jak to dobrze, że konsolki nie udźwigną żadnego tytułu na ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie się jeden z drugim uspokoić? Temat o pamięciach, a oni o konsolach, znowu chcecie jałową dyskusję zaczynać?

To było do przewidzenia, ceny podskoczyły w zastraszającym tempie. Swoje kupiłem za 310 zł za same 8GB... później było już tylko gorzej, podrożały do 450 zł, te same kości. Teraz jakbym miał je sprzedać to bym jeszcze na tym zyskał, bez kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MisioKGB napisał:

Możecie się jeden z drugim uspokoić? Temat o pamięciach, a oni o konsolach, znowu chcecie jałową dyskusję zaczynać?

To było do przewidzenia, ceny podskoczyły w zastraszającym tempie. Swoje kupiłem za 310 zł za same 8GB... później było już tylko gorzej, podrożały do 450 zł, te same kości. Teraz jakbym miał je sprzedać to bym jeszcze na tym zyskał, bez kitu.

Ja swoje kupiłem jakieś dwa lata temu za 170 pln za 8gb, teraz kosztują 350 w tym samym sklepie. Paranoja :) Z kartami podobnie, moja 1060tka po dwóch latach kosztuje raptem 80 pln mniej niż wtedy.

Człowiek zaczyna się serio zastanawiać nad konsolami, bo jak tak dalej pójdzie to będzie trzeba być naprawdę majętnym żeby grać na piecu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
4 godziny temu, MisioKGB napisał:

Możecie się jeden z drugim uspokoić? Temat o pamięciach, a oni o konsolach, znowu chcecie jałową dyskusję zaczynać?

To było do przewidzenia, ceny podskoczyły w zastraszającym tempie. Swoje kupiłem za 310 zł za same 8GB... później było już tylko gorzej, podrożały do 450 zł, te same kości. Teraz jakbym miał je sprzedać to bym jeszcze na tym zyskał, bez kitu.

Ja swoje kupiłem jakieś dwa lata temu za 170 pln za 8gb, teraz kosztują 350 w tym samym sklepie. Paranoja  Z kartami podobnie, moja 1060tka po dwóch latach kosztuje raptem 80 pln mniej niż wtedy.

Człowiek zaczyna się serio zastanawiać nad konsolami, bo jak tak dalej pójdzie to będzie trzeba być naprawdę majętnym żeby grać na piecu. 

No ja teraz oddałem swoją 1060tkę na gwarancję, jeśli dostanę zwrot kasy to jeszcze na tym zarobię i kupię używkę 1070 Ti, albo... PS4 plus masę gier, których jest bez liku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się