Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo Immortal ma by? ?wietn? gr?; Blizzard naciskane przez Activision o wyniki finansowe

11 postów w tym temacie

Kotatku + anonimowi pracownicy to średnia wiarygodność. Ten anulowany dodatek to raczej fakt, mapek do D3 które dodawali po premierze raczej nie zrobili z dobroci to pewnie odpadki właśnie po tym dodatku. Diablo 4 jak dark souls to w sumie nawet możliwe przy tym nieudolnym reżyszerze od konsol który dowodził teamem Diablo przy dodadatku. Anulowanie projektu z tak głupi założeniami i zaczęcie od początku też jest iśćie blizzardowskie więc w to też możliwe. 

Amrita Ahuja pracuje w blizzardzie od marca tego roku więc raczej wątpliwe by miała wpływ jeszcze na jakiekolwiek projekt choć to gówienko na telefon wygląda na gierkie co da się zrobić w parę miesięcy więc też takie nie nie możliwe. Złote źródełko w postaci wowa wysycha ta firma powinna się wziąć na poważnie za robienie gier a nie udawanie że nad nimi pracuje jak to było w przypadku D3. 

"Co więcej, Activision naciska na wyniki, żeby mieć co pokazać udziałowcom."

Może oni coś zrobią bo patrząc po raportach całe Activision z wszystkimi studiami generuje mniejszy zysk niż sam blizzard nie wydający gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W artykule wspominają też, że Overwatch zawiódł oczekiwania, bo to nie Fortnite itd. Zawiódł też HotS. Kotaku jest uważane za mało wiarygodne źródło, ale akurat to co piszę gość w tym artykule może miec ziarno prawdy.

Nie wiem co się stało, ale albo filozofia Blizzarda (świetne gry ale nieczęsto) przegrała z dzisiejszym rynkiem, albo za dużo tam nieodpowiednich ludzi. "Wielu naszych pracowników lubi gry mobilne i chce pracować na takich projektach" to taki PR-owy bullcrap, że aż sie płakać chce. Przecież każdy lubi se poszpilać w proste gry. Ale to ma być powód zmiany ich modelu developerskiego? To kto im bronił stworzyć dywizję np. Blizzard Mobile, która zajmowalaby sie takimi rzeczami? Powód jest prosty: Candy Crush zarabia miliony dlatego Activision wymusza gry mobilne. To plus rynek chiński, bo nawet pracownicy Blizzarda potwierdzają, że Immortal tak naprawdę jest tworzony na ten rynek. 

Dosyć głośno ostatnio o tym obcinaniu pensji (pracownicy Blizzarda "zarabiali" głównie na bonusach). Teraz podobno jest tragedia. Żerują na pasji ludzi pracujących dla nich (którzy od dziecka kochali gry Blizzarda), a płacą podobno poniżej kalifornijskich standardów. No wiadomo to może być jakieś bajdurzenie, ale kto wie.

Blizzard już nigdy nie będzie taki sam. Został zepsuty od środka (podobno już gdzieś od 2012 roku ale dopiero teraz uderza to z pełną siłą) i to najbardziej smuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było stawiać Blizzarda na równi chociażby z Rockstarem czy Naughty Dog. Obecnie daleki byłbym od tego stwierdzenia. Legenda Blizzarda upada na naszych oczach. Szkoda, bo kiedyś robili bardzo dobre gry. Jedynie WoW może ich jeszcze jakoś ciągnąć. Pytanie tylko jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolff01 napisał:

W artykule wspominają też, że Overwatch zawiódł oczekiwania, bo to nie Fortnite itd. Zawiódł też HotS. Kotaku jest uważane za mało wiarygodne źródło, ale akurat to co piszę gość w tym artykule może miec ziarno prawdy.

Nie wiem co się stało, ale albo filozofia Blizzarda (świetne gry ale nieczęsto) przegrała z dzisiejszym rynkiem, albo za dużo tam nieodpowiednich ludzi. "Wielu naszych pracowników lubi gry mobilne i chce pracować na takich projektach" to taki PR-owy bullcrap, że aż sie płakać chce. Przecież każdy lubi se poszpilać w proste gry. Ale to ma być powód zmiany ich modelu developerskiego? To kto im bronił stworzyć dywizję np. Blizzard Mobile, która zajmowalaby sie takimi rzeczami? Powód jest prosty: Candy Crush zarabia miliony dlatego Activision wymusza gry mobilne. To plus rynek chiński, bo nawet pracownicy Blizzarda potwierdzają, że Immortal tak naprawdę jest tworzony na ten rynek. 

Dosyć głośno ostatnio o tym obcinaniu pensji (pracownicy Blizzarda "zarabiali" głównie na bonusach). Teraz podobno jest tragedia. Żerują na pasji ludzi pracujących dla nich (którzy od dziecka kochali gry Blizzarda), a płacą podobno poniżej kalifornijskich standardów. No wiadomo to może być jakieś bajdurzenie, ale kto wie.

Blizzard już nigdy nie będzie taki sam. Został zepsuty od środka (podobno już gdzieś od 2012 roku ale dopiero teraz uderza to z pełną siłą) i to najbardziej smuci.

W artykule jest napisane że Titan był porażką po mimo że udało później się z niego zrobić overwatcha a nie  sam overwatch, HotS za to jest trupem i źle zaprojektowaną grą od momentu wydania. Blizzard kiedyś częśto wydawał gry dopiero od WoWa zaczeli się wlecz czego efekty jakieś dobre nie były patrząc na Diablo 3.

 

Morlock86 napisał:

Kiedyś można było stawiać Blizzarda na równi chociażby z Rockstarem czy Naughty Dog. Obecnie daleki byłbym od tego stwierdzenia. Legenda Blizzarda upada na naszych oczach. Szkoda, bo kiedyś robili bardzo dobre gry. Jedynie WoW może ich jeszcze jakoś ciągnąć. Pytanie tylko jak długo?

A kiedy to było? przed wowem? Blizzard od wowa wydał jedną w miarę dobrą grę SC2 później było okropne D3, karcianki nie licze i overwatch się im przez przypadek się udał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wielu naszych pracowników lubi gry mobilne i chce pracować na takich projektach" to taki PR-owy bullcrap, że aż sie płakać chce. Przecież każdy lubi se poszpilać w proste gry. Ale to ma być powód zmiany ich modelu developerskiego? To kto im bronił stworzyć dywizję np. Blizzard Mobile, która zajmowalaby sie takimi rzeczami? Powód jest prosty: Candy Crush zarabia miliony dlatego Activision wymusza gry mobilne. To plus rynek chiński, bo nawet pracownicy Blizzarda potwierdzają, że Immortal tak naprawdę jest tworzony na ten rynek. 

Przecież specjalnie by kierować tym działem mobilnym wrócił jeden z założycieli Blizzarda Allen Adham po latach. Ogólnie ja jestem wstanie uwierzyć że oni sami bez niczyjej pomocy po sukcesie HSa wpadli sami na pomysły robienia większej liczby mobilnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZubenPL napisał:

Przecież specjalnie by kierować tym działem mobilnym wrócił jeden z założycieli Blizzarda Allen Adham po latach. Ogólnie ja jestem wstanie uwierzyć że oni sami bez niczyjej pomocy po sukcesie HSa wpadli sami na pomysły robienia większej liczby mobilnych gier.

Tu nie chodzi o "wpadnie na pomysł". Każdy głupi wie że gry mobilne zarabiają krocie i prędzej czy później trzeba w tę platformę zainwestować. Mi chodzi o model, podejście do tej kwestii. Mogli rzucić teaser Diablo IV i jednocześnie ogłosić że stworzyli dywizję mobile i chcą wprowadzić Diabli na mobilki. Wszyscy zareagowaliby "noo, to ma sens!". Ale zrobili z tego gwóźdź programu (a trzeba wiedzieć jak PC-towi fani Diablo są wygłodniali informacji). A teraz idą w zaparte i głoszą pierdoły w stylu kochamy mobilki, dajcie szanse i "a co nie macie smartfonów?". Graczy najbardziej wkurza jak brną dalej "kochamy gry mobilne" itd. Chodzi o ich arogancję i brak wyczucia. Zresztą, strzelili sobie w stopę i jest to widoczne: spadki na giełdzie to może bardziej skomplikowana kwestia, ale wystarczy spojrzeć jak ludzie reagują teraz na newsy od Blizzarda. "Immortal" w negatywnym znaczeniu już zawsze będzie się za nimi ciągnął, choćby nie wiem jak dobra by to była gra. Po prostu w fanach coś pękło... i ludzie zaczynają im już teraz różne brudy wykopywać: że złe warunki pracy, że się projekty zamyka bez powodu itd. Obojętnie jak jest naprawdę, są teraz w d*pie. Stracili reputację. Czy to przekuje się w straty finansowe? Pewnie nie, w Chinach sobie odbiją... 

PS: Ten motyw z Fortnitem musiałem przeczytać w jakimś innym artykule, trochę ich na ten temat ostatnio czytałem na temat Blizzarda więc nie pamiętam w którym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 
wolff01 napisał:
ZubenPL napisał:

Przecież specjalnie by kierować tym działem mobilnym wrócił jeden z założycieli Blizzarda Allen Adham po latach. Ogólnie ja jestem wstanie uwierzyć że oni sami bez niczyjej pomocy po sukcesie HSa wpadli sami na pomysły robienia większej liczby mobilnych gier.

Tu nie chodzi o "wpadnie na pomysł". Każdy głupi wie że gry mobilne zarabiają krocie i prędzej czy później trzeba w tę platformę zainwestować. Mi chodzi o model, podejście do tej kwestii. Mogli rzucić teaser Diablo IV i jednocześnie ogłosić że stworzyli dywizję mobile i chcą wprowadzić Diabli na mobilki. Wszyscy zareagowaliby "noo, to ma sens!". Ale zrobili z tego gwóźdź programu (a trzeba wiedzieć jak PC-towi fani Diablo są wygłodniali informacji). A teraz idą w zaparte i głoszą pierdoły w stylu kochamy mobilki, dajcie szanse i "a co nie macie smartfonów?". Graczy najbardziej wkurza jak brną dalej "kochamy gry mobilne" itd. Chodzi o ich arogancję i brak wyczucia. Zresztą, strzelili sobie w stopę i jest to widoczne: spadki na giełdzie to może bardziej skomplikowana kwestia, ale wystarczy spojrzeć jak ludzie reagują teraz na newsy od Blizzarda. "Immortal" w negatywnym znaczeniu już zawsze będzie się za nimi ciągnął, choćby nie wiem jak dobra by to była gra. Po prostu w fanach coś pękło... i ludzie zaczynają im już teraz różne brudy wykopywać: że złe warunki pracy, że się projekty zamyka bez powodu itd. Obojętnie jak jest naprawdę, są teraz w d*pie. Stracili reputację. Czy to przekuje się w straty finansowe? Pewnie nie, w Chinach sobie odbiją... 

PS: Ten motyw z Fortnitem musiałem przeczytać w jakimś innym artykule, trochę ich na ten temat ostatnio czytałem na temat Blizzarda więc nie pamiętam w którym.

Nie nie mogli, Blizzard od bardzo dawna zawsze zapowiadał gry po przez pokazanie gotowym gameplaya. Krótki teaser że żekomo pracują może by zmiejszył hejt ale byłby taki samym pluciem twarz faną serii jak to obecnie zrobili. Podstawą rzeczą po pierwsze tą moblike powinni bez żadnej okazji zapowiedzieć na długo przed blizzconem jak zrobili to z wersją na switcha + dodatkowo od razu poinformować że panel diablo co dalej będzie się tyczył tylko mobliki sam fakt prezentowania jakieś gówno gierki robionej przez chinczyków na ich najważniejszej imprezie jest niewybaczalny. O i oczywiście nie robić żadnego hajpu jakimiś filmikami i wprost mówić że nic inne na blizzconie nie będzie. Oni serio myśleli że to coś się ich faną spodoba choć to wydaje się nie możliwe ta firma nie ma żadnego kontaktu z rzeczywistością i fanami, tylko tak można mobilną wtope tłumaczyć. Ta zapowiedź to ogromna strata wizerunkowa która przełoży się nadługofalowe straty finasowe to pewne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować