Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Red Dead Redemption II - symulator absolutny

6 postów w tym temacie

Po ograniu Red Dead Redemption II zacząłem Assassin's Creed Odyssey i uważam, że cały nakład gry Ubisoftu powinien zostać zakopany na jakiejś pustyni. Po tym co pokazał Rockstar Games, najnowsza produkcja francuskiego wydawcy to wstyd i żenada.

O jakie zaskakujące słowa. Dlaczego w takim razie Assassins Crap dostał aż 9.4, a RDR ledwo 10? Jaka w tym logika? Za pewnie bo "recenzja subiektywną oceną recenzenta"... Ale jako portal opiniotwórczy powinniście być świadomi, że wasza ocena rzutuje na zachowania konsumenckie i przez takie praktyki oszukujecie i wprowadzacie w błąd waszych czytelników. Czy ja doczekam się kiedyś czasów, że gry będą oceniane tak uczciwie tak jak Fallout 76? Czy to takie trudne, czy na prawdę oceny wydajecie w oparciu o pakiety reklamowe zakupione przez ubisoft? Skoro Fallout jest niegrywalny i w ogóle to syf dostaje 3,5 - zgadzam się. Skoro RDR2 jest grą wybitną, dostaje 10, też zgoda. Ale skoro AC jest grą do bólu wtórną, nudną i ogólnie średnią - dlaczego nie dostanie 6/10? Rozumiem, że jest pewna subiektywność, ale ta subiektywność jeśli wykracza ponad +/-, albo 1 w górę czy w dół, to już po prostu jest jakaś totalna samowolka i burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jui8 napisał:

...(ciach) Skoro Fallout jest niegrywalny i w ogóle to syf dostaje 3,5 - zgadzam się. Skoro RDR2 jest grą wybitną, dostaje 10, też zgoda. Ale skoro AC jest grą do bólu wtórną, nudną i ogólnie średnią - dlaczego nie dostanie 6/10? Rozumiem, że jest pewna subiektywność, ale ta subiektywność jeśli wykracza ponad +/-, albo 1 w górę czy w dół, to już po prostu jest jakaś totalna samowolka i burdel.

Bardzo ciekawe pytanie, dołączam się do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Po ograniu Red Dead Redemption II zacząłem Assassin's Creed Odyssey i uważam, że cały nakład gry Ubisoftu powinien zostać zakopany na jakiejś pustyni. Po tym co pokazał Rockstar Games, najnowsza produkcja francuskiego wydawcy to wstyd i żenada. "

"Red Dead Redemption II" to dobra gra ale nie jest to tytuł dla każdego i na dłuższą rozgrywkę - powiedzmy, ze ja nie lubię grać oprychem, więc napady na pociągi i banki odpadają. Nie lubię też polowań, więc i one odpadają. Co mi pozostaje? Główny wątek fabularny i zwiedzanie, najlepiej bez strzelania, bo jest ono tutaj słabo wykonane. W grze Ubi mam przynajmniej przyjemną walkę + ładny świat do zwiedzania i choć doceniam imersję w grze Rockstar to lepiej się bawię przy nowym AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2018 o 08:32, jui8 napisał:

Po ograniu Red Dead Redemption II zacząłem Assassin's Creed Odyssey i uważam, że cały nakład gry Ubisoftu powinien zostać zakopany na jakiejś pustyni. Po tym co pokazał Rockstar Games, najnowsza produkcja francuskiego wydawcy to wstyd i żenada. 

O jakie zaskakujące słowa. Dlaczego w takim razie Assassins Crap dostał aż 9.4, a RDR ledwo 10? Jaka w tym logika? Za pewnie bo "recenzja subiektywną oceną recenzenta"... Ale jako portal opiniotwórczy powinniście być świadomi, że wasza ocena rzutuje na zachowania konsumenckie i przez takie praktyki oszukujecie i wprowadzacie w błąd waszych czytelników. Czy ja doczekam się kiedyś czasów, że gry będą oceniane tak uczciwie tak jak Fallout 76? Czy to takie trudne, czy na prawdę oceny wydajecie w oparciu o pakiety reklamowe zakupione przez ubisoft? Skoro Fallout jest niegrywalny i w ogóle to syf dostaje 3,5 - zgadzam się. Skoro RDR2 jest grą wybitną, dostaje 10, też zgoda. Ale skoro AC jest grą do bólu wtórną, nudną i ogólnie średnią - dlaczego nie dostanie 6/10? Rozumiem, że jest pewna subiektywność, ale ta subiektywność jeśli wykracza ponad +/-, albo 1 w górę czy w dół, to już po prostu jest jakaś totalna samowolka i burdel.

Czyli, co? RDRII powinien dostać 20/10?

AC Odyssey nie jest grą ani wtórną, ani nudną, ani średnią, jest jeszcze lepszym rozwinięciem Origins i praktycznie wszystko robi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor trafnie zauważył że w przypadku Wiedźmina 3 cały interfejs i sterowanie zrealizowane zostały o wiele bardziej jasno i czytelnie (czyli o niebo lepiej). Dziwi tylko dlaczego ostatecznie stwierdził, iż Wiedźmina 3 należy ocenić tylko odrobinę wyżej?

Poza tym najwyraźniej autor recenzji nie zauważył takiego czynnika jak upływ czasu, który w świecie gier komputerowych ma jednak znaczenie bardzo istotne. Ponieważ Wiedźmin 3 to mimo wszystko gra sprzed 3 lat a w zestawieniu z Red Dead Redemption 2 i tak wypada praktycznie pod każdym względem lepiej.

Red Dead Redemption 2 to z pewnością udana gra ale kilka elementów jest w niej zrealizowanych bardzo źle; przede wszystkim sterowanie i system celowania oraz niestety liniowość i z góry założony pomysł na głównego bohatera (tak jak ktoś zauważył wcześniej zapewne znajdą się tacy gracze którzy niekoniecznie chcą wcielać się w rolę bandyty i kryminalisty:-))... z kolei sama Fabuła jest raczej na przeciętnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować