Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard i Bethesda poznały prawdziwą definicję pojęcia siła marki

9 postów w tym temacie

Niby coś w tym jest, mnie przede wszystkim przeraża ta poprawność polityczna wciskana w każdy aspekt gier tylko po to by zaspokoić głód ugrupowań, które i tak nie grają w te produkcje. To jak reklamowanie suszarek do włosów dla facetów kiedy docelową grupą są kobiety. Ale mniejsza, miło, że choć raz gracze nie kupują tych bubli tylko dlatego, że mają w logo ich ulubione logo, oby ta tendencja się dalej utrzymywała, może jednak inwestorzy ogarną dla kogo mimo wszystko robią te produkty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała ta historia z blizzem jest grubymi nićmi szyta. Zapowiedzieli grę mobilną i tyle, a dzieciarnia od razu w płacz że rozdrabnianie marki, że nie będzie czwórki, że to koniec świata itp. Jeżeli ktoś sądzi że płacz kilku malkontentów to problem dla blizza i że ta gra się nie sprzeda to chyba powinien zmienić branże, bo w tej ewidentnie się nie odnajduje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Cała ta historia z blizzem jest grubymi nićmi szyta. Zapowiedzieli grę mobilną i tyle, a dzieciarnia od razu w płacz że rozdrabnianie marki, że nie będzie czwórki, że to koniec świata itp. Jeżeli ktoś sądzi że płacz kilku malkontentów to problem dla blizza i że ta gra się nie sprzeda to chyba powinien zmienić branże, bo w tej ewidentnie się nie odnajduje. 

 

Heh, to Ty nie odnajdujesz się w branży jeśli mówisz, że to dzieciarnia placze z powodu Diablo... Dzieciarnia nie wie co to Diablo...  I ten jak to Ty na nazwales... "płacz" odbił się bardzo mocno na Blizzardzie... Ich akcje znacząco straciły na wartości, a w każdym możliwym miejscu Blizz tłumaczy się że swoich ruchów i probuje okrezna droga przyznać się do tego że jednak pracują nad Diablo. Ten producent żyje głównie ze starych wyjadaczy dla których gry blizzarda są czymś więcej niż gra... Idź dalej grać w Fortnite I nie wypowiadaj się o czyms na temat czego nie masz bladego pojęcia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szyszon7 napisał:

Heh, to Ty nie odnajdujesz się w branży jeśli mówisz, że to dzieciarnia placze z powodu Diablo... Dzieciarnia nie wie co to Diablo...  I ten jak to Ty na nazwales... "płacz" odbił się bardzo mocno na Blizzardzie... Ich akcje znacząco straciły na wartości, a w każdym możliwym miejscu Blizz tłumaczy się że swoich ruchów i probuje okrezna droga przyznać się do tego że jednak pracują nad Diablo. Ten producent żyje głównie ze starych wyjadaczy dla których gry blizzarda są czymś więcej niż gra... Idź dalej grać w Fortnite I nie wypowiadaj się o czyms na temat czego nie masz bladego pojęcia! 

A to przepraszam, widzę trafił się nam tutaj nie tylko specjalista, ale również jasnowidz :D 

BTW nie dajesz rady w fortnite i musisz tak odreagowywać i mścić się za to na grze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że bardzo dużo szumu jaki tworzy się w okół gier Blizz ma swoje źródło w grupie, nazwijmy to, hardocre PC fans. Przy czym, od paru ładnych lat, w celu poszukiwania zysku, Blizz od tej grupy się odwraca na rzecz masowego odbiorcy. D3, HotS, Hearthstone oraz Overwatch są grami, do których raczej nie powinno się podchodzić na poważnie, tylko od czasu do czasu popykać na luzie. To nie jest coś, co jest skierowane do ich tradycyjnej grupy odbiorców, więc może balonik w końcu pęknie, jak w przypadku Bethesdy.

Generalnie jeszcze jadą na tym, co zostało po ich reputacji, ale dla mnie od dawna ich produkty nie kojarzą się z jakością. Ich gry są generalnie dobre, ale zazwyczaj mają bardzo poważne wady w mechanice. Dlatego nie widzę uzasadnienia dla ceny premium, jaką Blizz sobie żąda. Chyba coraz więcej fanów zaczyna sobie z tego zdawać sprawę.

A konkurencja nie śpi. Szczerze mam gdzieś co się stanie z Diablo. Niebawem wyjdzie drugi duży dodatek do Grim Dawn i z tego co wiem, PoE też sobie bardzo dobrze radzi.

Wracając jeszcze do Bethesdy. Boski Todd myślał, że znowu wystarczy przykleić nalepkę Fallout na byle gniota, żeby zrobić furę siana. No i się przeliczył. :D Tradycyjnie, ich gry są niedorobione, ale tym razem za mocno przegięli pałę. Nie wiem co tam się dzieje wewnątrz, ale wygląda to tak, jakby goście którzy napisali silnik odeszli dawno temu, a teraz Bethesda ma tak potężny dług technologiczny, że nikt nie jest w stanie tego ogarnąć. Pewnie Starfield i TES VI będą miały bugi znane z Morrowinda. Po prostu śmiać się chce.

Ale Obsidian robi The Outer World, więc walić Bethesde. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się, że problem z podejściem do starych graczy wynika z potrzeby pozyskania nowych graczy. Trochę tak jak z sieciami komórkowymi. Najlepsze pakierty dla nowych klientów. Dla starych figa.

W momencie gdy Activision stwierdza, że chcę robić na grach Blizzarda większe zyski (bo Candy Crash,  bo Fortnite itd) pojawiają się pomysły z grami mobilnymi czy z "atakowaniem" rynków chińskich. Szkoda tylko, że "starzy" na tym cierpią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem był sposób zapowiedzi, mogli to gdzieś na szybko wcisnąć po między inne tytuły a zrobili cały panel jak dla gry AAA. Do tego wcześniejsze przecieki sugerujące że zobaczymy D4 nie pomogły, o Q&A już nawet nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fenr1r napisał:

Blizz od tej grupy się odwraca na rzecz masowego odbiorcy. D3, HotS

HotS to gra dla nikogo uproszczona do granic możliwości moba, ani pod esport ani pod dłuższą zabawę się nie nadaje. Trzyma jakąś niewielką grupkę graczy chyba tylko dlatego że to gra blizzarda. D3 to za to całkowity śmieć szczególnie w dniu premiery i gra popsuta pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować