Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Jaskiń Goblinów nigdy nie będziesz miał zaznaczonych na mapie. I tak, będziesz musiał nawet obowiązkowo odwiedzić Ember. Jednak wszystkiego dowiesz się w swoim czasie, wraz z postępem fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 13:31, matiz123 napisał:

Hm, w końcu znalazłem jakiś edydor plików TLK. Ale on jest jakiś taki dziwny. :/ Jakoś ciężko
się w nim na razie połapać. :P Bo jest mnóstwo linijek z czego bardzo wiele jest pustych. Poza
tym tam gdzie powinny być polskie znaki, są dziwne krzaczki. :P Czy tak powinno być? Bo nie
wiem czy miałbym ewentualnie poprawiać te krzaczki na polskie znaki, czy ten problem da się
jakoś rozwiązać.

Odpaliłem ten program i nie mam żadnych krzaczków. Na pewno odpaliłeś tlkedit2.exe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 13:57, Tank25 napisał:

Odpaliłem ten program i nie mam żadnych krzaczków. Na pewno odpaliłeś tlkedit2.exe?

Na pewno odpaliłem ten program. Spróbowałem też ze "zwykłym" TklEdit (czyli tym bez dwójki) i jest tak samo. :/ Ale znalazłem na to prosty sposób. :D Wystarczy skorzystać z opcji Search String, dzięki której można szybko zamienić wszystkie uciążliwe krzaczki w pliku na polskie znaki. :P Od razu lepiej to wszystko wygląda. :) Pozostaje jednak pytanie: co z tymi wszystkimi linijkami po angielsku? Jest tego dużo w okolicach 172480 linijki. :D Czy towszystko też trzeba będzie przetłumaczyć? Jeśli tak, to trochę kiepko, ale może spróbuję przynajmniej się tym wszystkim zająć. :) Chociaż roboty trochę jest. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 15:04, matiz123 napisał:

> Odpaliłem ten program i nie mam żadnych krzaczków. Na pewno odpaliłeś tlkedit2.exe?
Na pewno odpaliłem ten program. Spróbowałem też ze "zwykłym" TklEdit (czyli tym bez dwójki)
i jest tak samo. :/ Ale znalazłem na to prosty sposób. :D Wystarczy skorzystać z opcji Search
String, dzięki której można szybko zamienić wszystkie uciążliwe krzaczki w pliku na polskie
znaki. :P Od razu lepiej to wszystko wygląda. :) Pozostaje jednak pytanie: co z tymi wszystkimi
linijkami po angielsku? Jest tego dużo w okolicach 172480 linijki. :D Czy towszystko też trzeba
będzie przetłumaczyć? Jeśli tak, to trochę kiepko, ale może spróbuję przynajmniej się tym wszystkim
zająć. :) Chociaż roboty trochę jest. :P

Możemy podzielić się tłumaczeniem. Napisz od której pozycji tłumaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tnij cytaty! :P
A jeśli chodzi o podział pracy, to nie wiem, jak to zrobić. Najpierw trzeba się jeszcze dowiedziec, czy nie ma więcej chętnych osób. Dlatego pytam: czy ktoś jeszcze chciałby się tym zająć? :P Ja na razie sobie idę od komputera i wrócę wieczorem. :) Jeśli do tego czasu nikt się nie zgłosi, to trzeba będzie to wszystko jakoś ustalić (w sumie jeśli ktoś się zgłosi, to też). :P Możnaby zrobić tak, że każda osoba zajmowałaby się na przykład pierwszym tysiącem linijek, kolejna następnym itd. Ale trzeba zobaczyć, ile osób będzie chętnych. I nie wiem, czy nie byłoby warto poczekać na patcha 1.03. Ale nie wiadomo, kiedy on się pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! mam problem w grze.... doszlem do tego wodza jaszczuroludzi: Bathy i mam pytanie... Moze ktos poradzic jak rozwalic tego moba? Z deka ciezki jest a ja Kaplanem na 16lvlu nie mgoe go rozwalic... W teamie mam Ammona,Khelgara,Qare i Grobnara. Jesli ktos jest w stanie poradzic to prosze o pomoc bo probowalem go jush rozwalic 4 razy na rozne sposoby i zawsze gine... Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wykorzystujesz atuty kaplana bufujesz debufujesz uzywasz takich czarow jak zyczenie smierci czy zniszczenie?? Ja nie jestem tak daleko ale niem am narazie tako jakich problemow. Bo ide dopiero do Tavorica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem o nazwie Casavir, czyli braku Casavira w chwili, gdy go potrzeba. Otóż jakimś cudem nie mogę przyłączy go do drużyny, ale to nie przeszkodziło mi się przebic do emisariusza przez klan kościożujów (chociaż tekst Lograma się wiechnął i nic nie robi. Mogę go przyłączyc dopiero, gdy mowię że Issani został uwolniony a Logram nie żyje (pomimo, że żyje), lecz nie Axel twierdzi, że mam dalej szukac, co potwierdza dziennik. W wyniku braku savów sprzed utraty Casavira widzę rozwiązanie konsolowe:

a)dodac do drużyny Casavira za pomcą konsoli

bądź:

b)zaliczyc quest za pomocą konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze gry, ale interesuje mnie jedna rzecz-pełna lista najemników, wraz z ich klasą, charakterem, wyściowymi statsami, itp. Czy ktoś mógłby mi podać linka do strony z takim spisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym zrobiłeś czy grałeś od nowa? U mnie pojawiła się ścieżka dialogowa, ale poza historią mojej matki niczego się nie dowiedziałem. A później dupa nic się nie dzieje, a powinien być 2 akt:(
Niestety w tym momencie zapisałem stan gry i zacząłem zwiedzać. Z tego powodu nie mam żadnego stanu gry przed powrotem do dzbana........

Inne problemy jakie miałem to:
- walka z konstruktorem. Skurczybyk stał się nieśmiertelny i musiałem powtórzyć walkę, a dokładniej odegrać stan gry z poprzedniego gra
- moja złodziejka Nashka używa rękawic do zwiększania obrażeń mnicha:P
- jako, że gram paladynem i nie mam większych problemów z walką chciałem dodać dużo w charyzmę i mam parę przedmoitów. Tylko, że jakoś źle mi doliczają tą charyzmę. Mimo np zdjęcia tarczy krasnoludów (+2) nadal mam tyle samo charyzmy 19 +4. Ściągnięcie płaszcza nimfy (+2) redukuje mi charyzmę do ... 18 +4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 20:05, tkoeman napisał:

Nie mam jeszcze gry, ale interesuje mnie jedna rzecz-pełna lista najemników, wraz z ich klasą,
charakterem, wyściowymi statsami, itp. Czy ktoś mógłby mi podać linka do strony z takim spisem?


Wystarczylo wpisac ''nwn2 companions'' w Googlach:
http://www.gamebanshee.com/neverwinternights2/companions.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 20:12, SławekT napisał:

- moja złodziejka Nashka używa rękawic do zwiększania obrażeń mnicha:P

Brak doświadczenia w systemie D&D? Bo to widać na pierwszy rzut oka. Neeska jako Łotrzyk ma umiejętność używania magicznych urządzeń, co pozwala jej na pomijanie wymagań na przedmiotach, takich jak "Tylko dla: x". Wymagania w kwestii typu oręża i zbroi pozostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Zaciąłem się na systemie 2.0. Grałem w Ice 2 i w dodatku jestem programistą. Dla mnie to ominięcie jest nielogiczne. Zwłaszcza, że rękawica to nie magiczne urządzenie. Pod tym kątem nie patrzyłem może masz rację:P Ogólnie bardziej mnie teraz interesuje odblokowanie głównej ścieżki fabularnej niż taki szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za magiczne urządzenia postrzegane jest w D&D 3.5 wszystko, do czego przypisane są konkretne zastrzeżenia, czyli katana używana tylko przez nieumarłych, czy toga wymagająca od nosiciela posiadania klasy czarodzieja. Używanie magicznych urządzeń "oszukuje" przedmiot. Im wyższa wartość tej umiejętności, tym więcej takich zabezpieczeń można "złamać". Mam nadzieję że prosto wytłumaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej. Wg Ciebie tym mogę nosić wszystko ok. Tylko, że nie dam głowy, ale w opisie przedmiotów są napisane wszystkie wyjątki. Między innymi ta umiejętność. Natomiast w rekawicach nie pamiętam. Musiałbym włączyć grę, aby się upewnić:P

Anyway. A masz jakąś odp na 1 pytanie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 20:52, SławekT napisał:

(...)

Hmm nie pamiętam, teraz to mnie prawdę mówiąc zagiąłeś... Opisując opierałem się tylko w małym stopniu na doświadczeniu z NWN, w większym na podręcznikach do D&D. Najlepiej nie rozsądzać sprawy, tylko przekonać się na żywo w grze, jak się sprawuje ten atut. I dla informacji mogę Ci podać, że te rękawice dodają dodatkowe obrażenia tylko w wypadku walki na pięści, w przypadku innych broni niestety nie skutkują.

Dnia 31.12.2006 o 20:52, SławekT napisał:

(...)

Jesli chodzi Ci o to zacięcie, to ja niestety nie zdołam Ci nic na to poradzić. Nie znam mechaniki gry, nie znam komend mogących wywołać zakończenie/rozpoczęcie aktu. Niestety nie tylko Ty jeden spotkałeś się z tym bugiem w tym miejscu, wiele innych osób też tam się zacięło. Wnioskując z tego, że jesteś programistą to powinieneś się dosyć dobrze orientować w języku angielskim, dlatego proponuję poszukania jakiegoś rozwiązania na forum Bioware. Tam masz dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi. Z tego co też wiem, patch 1.03 ma naprawiać ten błąd, jednak dla nas, Polaków, nie jest on jeszcze dostępny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Poczytałem o tych najemnikach. Kurde tylko jeden czarny charakter.:/ Ale przy dwóch brakuje opisu:
1. http://www.gamebanshee.com/neverwinternights2/companions/ammon.php
2. http://www.gamebanshee.com/neverwinternights2/companions/zhjaeve.php
Mógłby ktoś napisać jakie te postaci mają klasy i z jakiej są rasy? Jedyne czego się doszukałem to to, że Zhjaeve jest kapłanką (jeśli tak jest to jakiego bóstwa?).

No i jak w końcu wypada ta giera w porównaniu do Baldur''s Gate 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 21:02, tkoeman napisał:

Mógłby ktoś napisać jakie te postaci mają klasy i z jakiej są rasy?


Ammon jest czlowiekiem, czarnoksieznikiem, zlym.
Zhjaeve jest githzerai, kaplanka, neutralna, jej bostwa nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ammon to człowiek i czarnoksiężnik. Zhjaeve to githyanki (czy jakoś tak to się pisze, albo ghitzereli? Nie wiem, taka zielona :), kleryk. Także ogólnie będzie Ci się w miarę łatwo dopasować do charakteru drużyny, bo pomimo neutralnych charakterów, spora część drużyny ma dziwne zapędy jeśli chodzi o tą neutralność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niemały kłopot. :/ Jestem w tej świątyni, w której znajduje się Posąg Oczyszczenia. Są tam takie drzwi, które porażają mnie przy każdej próbie ich otworzenia. Domyśliłem się, że trzeba mieć w łapach tarczę władzy i berło, czy coś tam innego. :P I tutaj jest problem: mój wspaniały łotrzyk niestety nie może używać ciężkich tarcz, a gdy daję te przedmioty innej osobie i każę jej otworzyć te drzwi, to "przełącza" mi się na mojego bohatera. :/ Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Bo bez błogosławieństwa chyba nie da się przejść gry. :(
Jesli chodzi o ten edytor plików TLK, to też mam z nim kłopoty. :/ Pracuje on strasznie wolno, a gdy chcę zapisać zmiany, to program się po prostu zacina, a po jego wyłączeniu okazuje się, że plik Dialog się całkowicie wyczyścił. Przez to straciłem plik DialogF. :P Chociaż jakoś nie widzę braków w tekście. :P Czy ktoś mógłby mi podesłać ten plik (na przykład za pomocą Rapidshare) i powiedzieć mi, co można zrobić, żeby program chodził szybciej i żeby dało się zmiany bez problemu zapisać? Bo jeśli dalej tak będzie, to nieoficjalny patch mojego autorstwa się nie pojawi... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować