Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 15:23, Arhont napisał:

Przeszedłem Maske Zdrajcy ;] Mam jednak 2 pytania dotyczące tej gry:

1.Co moge zrobić z esencją Myrkula ?
2.Do czego umjętność służy atut Przekuwania ducha ? Jak działa ? ( niemam na myśli atutu Kształtowania
ducha)


1 - Istnieje odrębny temat dla Maski Zdrajcy (łożesz zwracam uwagę Delegatowi...kurcze:P )
Oto link do niego:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30657#u_106

2 - Z esencją Myrkula z tego co wiem, możesz zrobić chyba tylko jedną rzecz, która mi sie udała akurat, to jest nasycić nią broń...całkiem ciekawy efekt swoją drogą :D
3 - Przekuwanie ducha to potężniejsza wersja Kształtowania ducha...używaj go do obróbki silniejszych esencji...czy też może bardziej lśniących :P ...osobiście nie podam Ci działania bo z niego nie korzystałem więcej niż raz...i to udało mi sie w sumie przypadkiem :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło , możesz być siebie dumny naprawde ;]
Napisałem pytanie tutaj by sprawdzic czy zostane wysłany do tamtego tematy , pozatym ten jest taki sympatyczny a w ogólem jest równiez powiązany z NWN2 :) (na tamten temat weszłem raz ale poczułem taką negatywną aure :D) . I dzięki za odpowiedz na me pytanie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chm, myślicie że gra pójdzie na moim kompie? A czy jest warta upgreadu i wydanych na nią pieniędzy? Pierwsza część przypadła mi do gustu, lecz nie ukończyłem jej całej ponieważ fabuła była mało interesująca. Czy zaspokoje miją duszę zbieracza? Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:17, jaki of blade napisał:

chm, myślicie że gra pójdzie na moim kompie? A czy jest warta upgreadu i wydanych na nią pieniędzy?
Pierwsza część przypadła mi do gustu, lecz nie ukończyłem jej całej ponieważ fabuła była mało
interesująca. Czy zaspokoje miją duszę zbieracza? Co sądzicie?


Mogą być kłopociki, ten GeForce 6200 może nie dać rady, na LOW ci pójdzie i 800x600, ale pewności nie ma. Ja gram na laptopie z GeForce 7400GO. Gram na 960x600 i wszystkie efekty wyłączone które się dało, większość rozgrywki mam płynnie ale na poziomie 20 FPS-ów.

No pytanie jak to sie przekłada na wydajność?

Wiele osób pewnie będzie innego zdania, ale ja uważam, ze 3DMarki są dobre bo z grubsza można ocenić czy dana gra pójdzie na pewniej konfiguracji.

Ja mam takie wyniki, gram na LOW, 960x600, 20 FPS-ów:
3DMark 2001 - 11010
3DMark 2003 - 4354
3DMark 2005 - 2150
3DMark 2006 - 811

Twoja karta wchodzi ( http://www.gph.benchmark.pl/):
3DMark 2003 - 4100
3DMark 2006 - 1550
3DMark 2006 - brak wsparcia sprzętowego.

Najlepiej jakbyś zajrzał w specyfikację techniczną twojej karty i gry, bo nie wiem czy architektura styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od kilku godzin. Mam za zadanie uratować z cmentarza 3 członków straży Fortu Locke. Sięgnąłem już nawet do poradnika z gry a mimo to nie natrafiam na trzeciego :/ Po prostu go nie ma. Da się jakoś odratować sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 00:17, Lailonn napisał:

Gram od kilku godzin. Mam za zadanie uratować z cmentarza 3 członków straży Fortu Locke. Sięgnąłem
już nawet do poradnika z gry a mimo to nie natrafiam na trzeciego :/ Po prostu go nie ma. Da
się jakoś odratować sprawę?

Jeden jest martwy trzeba zbadać jego cialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem Maska Zdrajcy 3 Akt.
Krypta umarłego boga dolny poziom -> Archiwa.
Jak otworzyć te drzwi, stopień trudności jest 40 i 45 a kaji ma tylko 37 i nie daje rady, poza tym drzwi nie da się rozwalić. Ma ktoś jakiś pomysł jak tam wejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 02:45, pat-i-mat napisał:

Mam problem Maska Zdrajcy 3 Akt.
Krypta umarłego boga dolny poziom -> Archiwa.
Jak otworzyć te drzwi, stopień trudności jest 40 i 45 a kaji ma tylko 37 i nie daje rady, poza
tym drzwi nie da się rozwalić. Ma ktoś jakiś pomysł jak tam wejść ?


Cóż... cofnąć już chyba sie nie możesz, ale do podniesienia skilla może Ci posłużyć:

- Złodziejskie narzedzia +X, tutaj w takim razie powyżej 3
- Przedmioty do zręczności i eliksiry
- Przedmioty dodające + do tej umiejętności
- Awansowanie na kolejny poziom i zainwestowanie punktów umiejętności w otwieranie zamków

Jak powiedziałem, nie pamiętam, czy dało się cofnąć z 3 poziomu, wiec chyba będziesz musiał zastosować ostatnią metode, jak nie masz nic z poprzednich i awansując poprzez dodanie sobie XP komendą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 07:17, Night Elf napisał:

> Mam problem Maska Zdrajcy 3 Akt.
> Krypta umarłego boga dolny poziom -> Archiwa.
> Jak otworzyć te drzwi, stopień trudności jest 40 i 45 a kaji ma tylko 37 i nie daje rady,
poza
> tym drzwi nie da się rozwalić. Ma ktoś jakiś pomysł jak tam wejść ?

Cóż... cofnąć już chyba sie nie możesz, ale do podniesienia skilla może Ci posłużyć:

- Złodziejskie narzedzia +X, tutaj w takim razie powyżej 3
- Przedmioty do zręczności i eliksiry
- Przedmioty dodające + do tej umiejętności
- Awansowanie na kolejny poziom i zainwestowanie punktów umiejętności w otwieranie zamków

Jak powiedziałem, nie pamiętam, czy dało się cofnąć z 3 poziomu, wiec chyba będziesz musiał
zastosować ostatnią metode, jak nie masz nic z poprzednich i awansując poprzez dodanie sobie
XP komendą.


Chyba zostaje mi tylko załadować w zręczność czarami, ale i tak lipa bo gram czarodziejem i nie ma w ogóle umiejętności otwierania zamków, a nawet jakbym awansował to średnio mi się widzi pakować umiejętności postaci w coś co praktycznie raz użyję. Mam złodziejskie narędzia +10, mam także koładkę (taka różczka czy coś) ale to wszystko bez sensu bo nie ma kto tego używać tylko Kaji jest łotrzykiem ale on jest chowańcem i nie ma szans aby jemy dać te narzędzia. Najbliżej do awansu jest Sofija, ale to i tak lipa bo nawet jak wpakuje wszystkie jej pkt umiejętności w otwieranie zamków to i tak mam 4 co jest zbyt mało aby otworzyć te zamki. Z innymi w drużynie jest podobnie, gdyż 1 pkt tej umiejętności kosztuje 2 pkt bo nikt z moich kompanów nie ma atutu pojętny uczeń. Więc powoli kończą mi się pomysły.


EDIT:
A co do przedmiotów to nie znalałem takiego, który daje premię do otwierania zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarami chyba możesz wzmocnić tylko o 4, czyli +2...

Widzisz to jest mały bonus dla postaci z otwieraniem zamków... nie może być tak, że czarodziej będzie się na wszystkim znał.

Jest naszyjnik, bodajże Kamień Szczęścia, który daje +1 do WSZYSTKICH umiejętności (choć nie wiem czy to kumuluje się z narzędziami łotrzyka) i jakieś rękawiczki, które chyba dają +2 i +6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 13:53, pat-i-mat napisał:

Pójdzie, pójdzie, dla pewności powiem ze mam Benq R55EG, więc możesz sprawdzić specyfikację
w necie i porówać tym co ty masz

Twój laptop ma kartę grafiki GeForca 7400 a mój ma 7300 więc chyba coś ci się pomyliło. Nie chce tutaj propagować piractwa, bo wiem że to zabronione, ale w takich sytuacjach najlepszym wyjściem byłoby ściągnąć pirata i zobaczyć czy gra działa, a jeżeli tak dopiero kupić oryginał:( Wyjściem jest też demo gry o ile wyszło. Jeśli jest demo NWN2 niech ktoś poda link proszę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 12:08, THE WITCHER1990 napisał:


> Pójdzie, pójdzie, dla pewności powiem ze mam Benq R55EG, więc możesz sprawdzić specyfikację

> w necie i porówać tym co ty masz
>
Twój laptop ma kartę grafiki GeForca 7400 a mój ma 7300 więc chyba coś ci się pomyliło. Nie
chce tutaj propagować piractwa, bo wiem że to zabronione, ale w takich sytuacjach najlepszym
wyjściem byłoby ściągnąć pirata i zobaczyć czy gra działa, a jeżeli tak dopiero kupić oryginał:(
Wyjściem jest też demo gry o ile wyszło. Jeśli jest demo NWN2 niech ktoś poda link proszę :))


Jak jeszcze interesowałem sie tematyką NWN2, tak głębiej to twórcy gry mówili, że dema nie ma i nie będzie, gdyż jest to zbyt dużo roboty, jak na grę RPG. Może od tego czasu coś się zmieniło, ale wątpie.

Poza tym historia nam pokazała, że Dema czasem mają inne wymagania sprzętowe niżeli produkt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chryste.Do gry w "dwójeczkę"brakuje mi tylko jednego:Radeona 9500(shadery 2.0)a mam 9200(shadery 1.4)Można się zdenerwować.Na gwiazdkę dostałem diamentową edycję pierwszego NWN.Na razie mi starcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 12:55, Aragloin napisał:

Chryste.Do gry w "dwójeczkę"brakuje mi tylko jednego:Radeona 9500(shadery 2.0)a mam 9200(shadery
1.4)Można się zdenerwować.Na gwiazdkę dostałem diamentową edycję pierwszego NWN.Na razie mi
starcza..


No...I chyba starczy ci na długo...Pierwsza część z dodatkami jest o wiele dłuższa niż NWN 2, lecz nie koniecznie lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem w miejscu procesu, zostałem oskarżony o mord we wiosce, już praktycznie stoję przed wejściem do świątyni tyra zrobiłem tutaj save tak na wszelki wypadek gdyby mi tam się noga powinęła :) no i tutaj zaczynają sie schody !!

Wchodzę wszystko jest OK, cała ta akcja że każdy podchodzi i mi coś tam prawi, w końcu akcja przenosi się na arenę mam 12 poziom i jestem nieźle przypakowany gość wychodzi z takim mieczem w "w ząbki" fakt też jest mocny ale ja jestem szybszy, zadaje mu generalnie dwa ciosy które dla niego są baaardzo bolesne jego stan jest "bliski śmierci" znika jego cały pasek HP i wiadomo opis na czerwono gość powinien generalnie już umierać :) ja go dalej naparzam z całej siły zadaje my następne bardzo silne i celne ciosy a on nadal stoi :( i naparza we mnie z początku jego ciosy są mało bolesne mam małe obrażenia, biegam sobie koło niego i dalej naparzam zadaje jemu już chyba 10 ciosów a już przy trzecim był ledwo żywy !! a on wali mnie ze 15 razy w tym ostatnie 3 są krytyczne i padam na deski !!! :(


Ale spoko nie jestem biegły w cRPG bo się w tym temacie kształcę :) zawsze wolałem fpp ale one stają się coraz bardziej NUUUDDNEEE więc stwierdziłem że sobie pogram w RPG i MMORPG i jestem mile zaskoczony :) fajna zabawa :)

No ale kontynuując po tej walce stwierdziłem że może warto by było przed tą walką troszkę powędrować ze swoją drużyną po różnych lokacjach i tam poszperać troszkę, zarobić kasy, wykonać jakieś boczne Questy, wymienić broń, troszkę się obczarować :) i dlatego wgrywam tego SAVE który jest przed wejściem do świątyni TYRA, chce się teleportować do innej lokacji przykładowo do doków i nie mogę jedyne co to pozostaje czarnystaw albo pozostać w handlowej , a jak chce przejść do innej lokacji to po wczytaniu "od 1 do 11" po ostatnim napisane jest że "obszar wczytano" po czym pasek postępu jest jeszcze na środku obraz robi się czarny i po kilku sekundach wywala do pulpitu !!! wcześniej zrobiło mi to samo ale to tylko raz miało miejsce jak dostałem możliwość zabrania do drużyny SANDA jak chciałem z nim przejść do innej lokacji to mi się wywalało ale to był taki mały incydent, wymieniłem go wtedy w dokach w tej spelunie :) na kogo innego, wykonywałem jakiegoś questa i tak szczerze to nie wiem w której chwili w szeregach miałem znowu SANDA
ale to nie istotne teraz nie mogę się nigdzie ruszyć jedynie handlowa i czarnystaw :(

wątpię aby była to wina mojego komputera system praktycznie nowo postawiony winxp
na dysku 35GB wolnego miejsca oraz 2 GB ramu :( karta graficzna to 7600 GT 256MB czyli od biedy wystarczy wszystko inne działa idealnie.


Czyli reasumując nie mogę się poruszać po lokacjach jedynie pozostać w handlowej albo przejść do czarnystawu !
w czasie ładowania po informacji że "obszar został wgrany" jakoś tak pasek postępu jest jeszcze na środku znika obraz gra wychodzi do pulpitu

Moja wersja to złota edycja NWN2 + MASKA ZDRAJCY mam zainstalowane to i to :)

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 13:15, Aragloin napisał:

Czy w jakiejś grze z Forgotten Realms można stworzyć drowa?


Tak, w NWN2 jest odpowiednia Podrasa, która da Ci cechy drowa z PnP, choć nie działa to dokładnie tak samo. W sensie np. zdolności czaropodobne, czy coś. Na liście religi masz Lolth, i innych Drowich bogów, więc problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować