Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 10:26, DemoBytom napisał:

W Masce szybko dostajemy choćby.. Zapomniałem imienia xD Ale chodzi o tą kapłankę.. XD
Ona już całkiem nieźle radzi sobie w zwarciu. Później Okku i więcej wojów nam nie trzeba
:)


Można też wziąć Jednego z Wielu (jeśli pożremy Okku), a ten jest naprawdę elastyczną postacią (co najmniej 3 osobowości, może teraz odkryję więcej).
Jak widzę, kilka osób przeszło grę warlockiem, więc może ktoś odpowie mi na pytanie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=6477 .
Kilka odpowiedzi już uzyskałem, ale reszta nadal stanowi dla mnie tajemnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 10:32, Łowca Gier napisał:

Można też wziąć Jednego z Wielu (jeśli pożremy Okku), a ten jest naprawdę elastyczną postacią (co najmniej 3 osobowości, może teraz odkryję więcej).


Tja, z tego co pamiętam może być łotrzykiem, warlockiem i chyba barbarzyńcą.. Ale tego ostatniego nie jestem pewien xDD

Dnia 05.08.2008 o 10:32, Łowca Gier napisał:

Jak widzę, kilka osób przeszło grę warlockiem, więc może ktoś odpowie mi na pytanie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=6477


Osobiście mało gralem tą klasą.. Nie przepadam za nią..
Grałem nią jednak dosć długo by stwierdzić, że zdecydowanie nie jest słaby.. Co do buildów.. Niestety za mało znam warlocków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem Warlockiem w podstawkę i też miałem ten problem, po przestudiowaniu podręczników doszedłem do wniosku że to klasa którą warto rozwijać jako czystą i tak też zrobiłem, nie pomyliłem się i tobie też to polecam. Bo tylko w ten sposób wykorzystasz prawdziwą siłę Warlocka. Zawsze możesz zrobić z niego woja czy łotrzyka z niekończącymi się buffami ale osobiście nie polecam.
Dobra lekka zbroja w zupełności mu wystarczy. Inwokacje dobieraj według potrzeb. Dobieraj buffy, co najmniej jedną z inwokacji uderzenia (najlepiej te które zwiekszają obrazenia) np. Siarkowe uderzenie. Do tego Łańcuch Uderzeń, i na ostatnim kręgu, Obszarowe Uderzenie i przemiana w Demona. Resztą zajmij się sam i nie bój się wymieniać i eksperymentować z inwokacjami bo wymienić da się zawsze. ;]
Możesz zainwestować w atak dotykowy ale tylko z dystansu, bo z bliska czarnoksiężnik z reguły nie uderza.
Olej broń, od ataków ma on czary i inwokacje uderzenia. Nie będzie czasu a ni potrzeby na łuk czy coś w tym stylu.
Co do cech rozwijaj głównie zręczność bo charyzma nie przynosi praktycznie żadnych korzyści Czarnoksiężnikowi (zwiększa tylko jeden rzut przy jednym czarze).
Co do umiejętności warto rozwijać czaroznawstwo dla epickich czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 11:51, Don Zorro napisał:

Mam pytanie odnośnie dodatku:
Gdzie jest 3 część maska? Jedną mam od Bishopa, drugą od czerwonej pani.

W Studniach Lurue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 11:51, Don Zorro napisał:

Mam pytanie odnośnie dodatku:
Gdzie jest 3 część maska? Jedną mam od Bishopa, drugą od czerwonej pani.


W Studniach Lurue (tam gdzie jest plamię Wzgórz) napij się wody obok przodków Okku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 17:20, Chlorofil napisał:

Czy w aktualizatorze znajdę patcha robiącego grę do wersji 1.04(870) ?


Cóż, aktualizator pobiera automatycznie najnowszą dostępną wersję, więc konkretnego patcha w ten sposób nie znajdziesz. Poszukaj w internecie, możliwe że jest na serwerze gram.pl, choć nie wiem na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 17:43, Linux Player napisał:

> Czy w aktualizatorze znajdę patcha robiącego grę do wersji 1.04(870) ?

Cóż, aktualizator pobiera automatycznie najnowszą dostępną wersję, więc konkretnego patcha
w ten sposób nie znajdziesz. Poszukaj w internecie, możliwe że jest na serwerze gram.pl,
choć nie wiem na pewno.


Gościu na forum NWN 2 napisał mi:

Polski aktulalizator patchuje do 1.04(870) wszystkie kolejne patche były już tylko w formach plików do ręcznego pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Hmm, mam lekki problem. Postanowiłem tym razem wchłonąć Leśnego Luda, pogadałem z Shevą i nie było ani wzmianki o Sabacie. Od kogo mogę dostać teraz lokalizację Jeziorzan? Czy to tylko bug i zabrakło jednej opcji dialogowej?

EDIT: Problem rozwiązany, dostałem lokalizację. Zapomniałem po prostu kto ją daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 14:15, gum1ś napisał:

Skąd wziąć klucz do otwarcia szafki w apartamentach kapitańskich?

Idź do zachodniego skrzydła, a w zasadzie do komnaty wojennej. Klucz znajdziesz w szafce na końcu pomieszczenia, za okrągłym stołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po prostu jeszcze nie miałem zachodniego skrzydła :/

Mam za to następny problem - mimo, ze przydzieliłem Katrionę i szare płaszcze do rekrutacji, to i tak liczebność wynosi początkowe 50. (biorę tylko najlepszych i nie chcę tego zmieniać, jestem w 2 rozdziale i upłynęło mi 25%)

I jeszcze jedno - najlepszy stan czegoś to idealny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie:
Wykonałem zadania potrzebne do otwarcia drzwi pokoju Nefris, ale włożyłem tylko trzy dusze( zastępczą, lustrzaną i chyba wypożyczoną), a w dzienniku pisze, że mam wszystki. Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi? I czemu nie mogę wymienić dusz 184 i tej z pokoju Inarusa, mimo iż diabły się zgodziły?

gum1ś

Spokojnie, to normalka, to wystarczy do obrony Warowni na koniec. Ja miałem 100, a na moje oko możnamieć ich 10 i i tak się wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 18:27, gum1ś napisał:

I tak trzeba odwalić całą robotę samemu?


Obronić Warownie? Tak, przynajmniej tak myślę. Bo nie kojarzę twoich strażników podczas walk, oprócz tych których bierzesz do drużyny obrony murów( 6 chłopa).

Powtarzam problem, bo został w tyle:
Wykonałem zadania potrzebne do otwarcia drzwi pokoju Nefris, ale włożyłem tylko trzy dusze( zastępczą, lustrzaną i chyba wypożyczoną), a w dzienniku pisze, że mam wszystkie. Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi?

I czemu nie mogę wymienić dusz 184 i tej z pokoju Inarusa, mimo iż diabły się zgodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kolejny raz grać w NWN2 tylko tym razem zupełnie inną klasą - druidem. I kiedy doszedłem na cmentarz to zaczął mnie zastanawiać pewien fakt. Dlaczego jak mam kontrolę nad swoją postacią to mogę rzucać jedynie takie czary, które wrzucę sobie do księgi? A jak kontroluje innego członka w drużynie, to mój główny (którym steruje PC) hero wali takie czary, które normalnie ma niedostępne :|. Jakim cudem? Komputer może używać wszystkich czarów? A ja tylko te, które sobie wybiorę do księgi? Czy może ja o czymś nie wiem i faktycznie nadaje się tylko do postaci z klasą Wojownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staraj się zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo okolicznych ziem. To sprzyja zaludnianiu ich przez chłopów, a to z kolei sprawi, że do twoich wojsk będzie zgłaszało się wielu ochotników. Przy odrobinie wysiłku można mieć nawet kilka tysiecy żołnierzy.
Jeśli będziesz utrzymywał wymagania na najwyższym poziomie, to nie oczekuj zbyt wielu rekrutów. Jeśli chcesz mieć ich dużo, to najpierw upewnij się, że są wyszkoleni maksymalnie (idealnie), a następnie obniż próg wymagań.

@Don Zorro: przy 10 żołnierzach z pewnością nie obroni się Warowni, o tym można zapomnieć. W ogóle mało prawdopodobne jest, żeby się miało tylko tylu żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować