Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Czy mając więcej bohaterów (i/lub przyzywając chowańców czy zwierzaków droidów) w drużynie dostaje mniej pkt doświadczenia, tak jak w jedynce gdzie nawet chowaniec zmniejszał ilość PD? Czy jest to rozwiązane jak w Kotorze, że ilość zdobywanego doświadczenia jest stała, i tylko ja je zdobywam a reszta drużyny ma dokładnie tyle pkt doświadczenia co ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś napisać czy ta gra jest warta cenny a co najważniejsze czasu mojego? Trochę o niej czytałem i podobno świetna ale niestety nic za bardzo o mechanice nie znalazłem. Jestem wielki fanem serii Gothic (szczególnie 1, 2 i Noc Kruka) oraz bardzo miło grało mi się w Obliviona i Morrowinda. Czy te gry mają coś wspólnego z Neverwinter Nights?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:35, Los_Emilos napisał:

Czy mógłby mi ktoś napisać czy ta gra jest warta cenny a co najważniejsze czasu mojego?
Trochę o niej czytałem i podobno świetna ale niestety nic za bardzo o mechanice nie znalazłem.
Jestem wielki fanem serii Gothic (szczególnie 1, 2 i Noc Kruka) oraz bardzo miło grało
mi się w Obliviona i Morrowinda. Czy te gry mają coś wspólnego z Neverwinter Nights?

Z grami przez ciebie podanymi NWN nie ma praktycznie nic wspólnego. Jest podobny do Baldur''s Gate, i Icewind Dale. Zamiast zręcznościowych walk trzeba skupić się na taktyce, grafika z góry, kierujesz drużyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:35, Los_Emilos napisał:

Czy mógłby mi ktoś napisać czy ta gra jest warta cenny a co najważniejsze czasu mojego?
Trochę o niej czytałem i podobno świetna ale niestety nic za bardzo o mechanice nie znalazłem.
Jestem wielki fanem serii Gothic (szczególnie 1, 2 i Noc Kruka) oraz bardzo miło grało
mi się w Obliviona i Morrowinda. Czy te gry mają coś wspólnego z Neverwinter Nights?


W sumie nie dużo...jeśli w ogóle. Przede wszystkim rozwój postaci jest zupełnie inny. GRasz nie tylko jedną postacią ale masz całą drużynę, która musi uzupełniać się bo w pojedynkę nic tu nie zdziałasz. Grafika jest izometryczna, można ją oczywiście przybliżyć ale w starciach jest to nieopłacalne. No i NWN2 ma ogromne zaplecze jeśli idzie o mody dzięki dołączonemu edytorowi. Jeśli szukasz epickiej przygody z dużymi możliwościami rozwoju postaci, z ciekawymi questami pobocznymi i drużyną która często ma duzo do powiedzenia w czasie dialogów to ta gra jest dla Ciebie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:35, Los_Emilos napisał:

Czy mógłby mi ktoś napisać czy ta gra jest warta cenny a co najważniejsze czasu mojego?
Trochę o niej czytałem i podobno świetna ale niestety nic za bardzo o mechanice nie znalazłem.
Jestem wielki fanem serii Gothic (szczególnie 1, 2 i Noc Kruka) oraz bardzo miło grało
mi się w Obliviona i Morrowinda. Czy te gry mają coś wspólnego z Neverwinter Nights?



Po za tym wszystkim o czym pisali poprzednicy to jest jeszcze jedna zasadnicza różnica w tej grze. Postać walczy sama (tzn. ty nie wyprowadzasz nią ciosów) i szybkość jej ataku zwiększa się wraz z poziomem. Po za tym postać ma bardzo dużo możliwości rozwoju oraz ras do wyboru. Jeżeli nie przeszkadza ci walka w drużynie(gdzie postaci powinny się uzupełniać) oraz automatyczna walka(gdyż po za rzucaniem zdolności/czarów postacie walczą same) to możesz śmiało zagrać. Fabuła jest naprawdę ciekawa z różnymi zakończeniami oraz z przynajmniej 2 drogami dojścia do celu.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o mechanice rozgrywki w NVN 2 to poczytaj o zasadach Dungeons & Dragons 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa. Niestety znajomy nie posiada łącza internetowego i stąd te "ceregiele". Dzięki serdeczne za pomoc! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:35, Los_Emilos napisał:

Czy mógłby mi ktoś napisać czy ta gra jest warta cenny a co najważniejsze czasu mojego?
Trochę o niej czytałem i podobno świetna ale niestety nic za bardzo o mechanice nie znalazłem.
Jestem wielki fanem serii Gothic (szczególnie 1, 2 i Noc Kruka) oraz bardzo miło grało
mi się w Obliviona i Morrowinda. Czy te gry mają coś wspólnego z Neverwinter Nights?

Ja jeszcze dodam że też zaczynałem od Gothica i Morro przygody z cRPGami i BG/NwN bardzo mi się spodobały. Radziłbym ci jednak zacząć od sagi Baldur''s Gate. Jest tańsza a na pewno nie gorsza od NwN (przynajmniej w singlu). A do tego nieco mniej skomplikowana, także łatwiej zapoznać się w nich z mechaniką D&D, bo w NwN doszło jeszcze dziesiątki atutów, klas prestiżowych, czarów, ras itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, generalnie wypadałoby na to zwrócić uwage komuś... ale na obrazkach przedstawiających Polskie Pudełka Storm of Zehir oraz MoW są buble graficzne.

http://img.gram.pl/upl/katalog/w3/200903171423013408.jpg

Kawałek symbolu Forgotten Realms pod łuską węża...

http://img.gram.pl/upl/katalog/w3/200903171424283409.jpg

Pozostałości po znaczku Forgotten Realms po przesunięciu go w dół...

http://img.gram.pl/upl/katalog/w3/200903171423443437.jpg

A tutaj część jest po angielsku, w sensie Expansion Pack ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 11:26, misioo napisał:

Radziłbym ci jednak zacząć od sagi Baldur''s Gate. Jest tańsza a na
pewno nie gorsza od NwN (przynajmniej w singlu). A do tego nieco mniej skomplikowana,
także łatwiej zapoznać się w nich z mechaniką D&D, bo w NwN doszło jeszcze dziesiątki
atutów, klas prestiżowych, czarów, ras itp.


Baldur''s Gate to klasyka i NVN 1 nie dorasta mu do pięt(lepsza fabuła, bardzo długa i wciągająca przygoda), chyba że wolisz mapy graczy itp to w takim razie lepszy jest NVN(chociaż ja do Nevera przekonalem się dopiero od drugiego dodatku ale tak naprawde to od drugiej części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam tąże wlasnie gre, ale nie umiem w nią grać... kamera bardzo utrudnia poruszanie się i trudno mi cokolwiek tam zrobić... moze mi ktoś choć troszke pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, mam pytanko jak usunąć negatywne statusy postaci np. obnizona zręczność, kondycja itp.?. zrobiły mi sie po walce z zombiakami i zarażeniu chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 07:19, pudini napisał:

siema, mam pytanko jak usunąć negatywne statusy postaci np. obnizona zręczność, kondycja
itp.?. zrobiły mi sie po walce z zombiakami i zarażeniu chorobą.

Zwykle kilka odpoczynków pod rząd niwelowało mi wszystkie obniżenie statystyk, ale równie dobrze możesz pogrzebać w inwentarzy w poszukiwaniu odpowiedniej mikstury, którą na pewno masz w ilości minimum jednej:P Ostatecznie możesz wybrać się do świątyni, ale zabiera to dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też użyć czaru kapłana/druida "pomniejsze przywrócenie". Bardziej ekstremalnym choć zaskakująco prostym sposobem na pozbycie się różnego rodzaju przypadłości jest też pozwolenie aby dana postać została zabita, Może brzmi to absurdalnie ale ponieważ zaraz po zakończeniu walki taki bohater zostanie automatycznie i za darmo wskrzeszony to okazuje się to tanim i skutecznym sposobem na rozwiązywanie problemów ze zdrowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie wiem czy to bug, czy co... Jestem w Neverwinter i pracuje dla straży. Zabiłem Caleba i dostałem zadanie żeby odwiedzić 4 strażnice. Z dwoma pierwszymi (na północy i na zachodzie) nie było problemu ale na pozostałych dwóch nic się nie dzieje. Sierżantów mogę tylko spytać gdzie coś znajdę. Nic co by ruszyło questa do przodu. A gdy wróciłem do Cormicka to ponownie kazał mi iść aresztować Caleba... I jestem w kropce. Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować