Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2009 o 21:27, Infes napisał:

Dobra chwila odpoczynku znowu choć gra trza przyznać wciąga. Dobrze że nie jest powiązana
z NWN1 fabuła bo bym się pogubił a tak to chodzi o ten magiczny artefakt który juz odzyskałem
i niedługo wybieram się w długą podróż do Neverwinter. Swoją drogą,tutaj nie ma takiego
czegoś jak mana?


Nie ma w systemie D&D masz ilość czarów zapamiętywanych na 1 dzień(tzn. do momentu przespania się około 8 h) im wyższy poziom tym więcej czarów danego poziomu( i tak mag 20 poziomu może zapamiętać nawet 15 czarów z 1 poziomu i 4 czary 9 poziomu - oczywiście to zależy także od wysokości inteligencji maga, lub mądrości kapłana, charyzmy czarownika itd.) W przypadku twojej klasy nie masz w ogóle ograniczeń w rzucaniu czarów( ale tylko worlock tak ma, ale kosztem małego wyboru magii(nie chcę cię straszyć, ale koledzy nie powiedzieli ci że worlock nie ma za dużo czarów ofensywnych, on głównie wzmacnia czar o którym pisałeś, ma jakieś tarcze oraz ścianę ognia i przywołanie jakiegoś demona, w każdym bądź razie możesz zapomnieć o nawalaniu kulami ognia, pociskami magicznymi, piorunami itp, chyba że przyłaczysz do swojej drużyny jakiegoś maga- drużyna może mieć 5 osób), jest to bardzo nietypowa klasa jak na system D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:
1. Jak wykuwać własne uzbrojenie, skąd wziąć potrzebne materiały i czy jest jakiś zbiór przepisów na to co można stworzyć?
2. Gdzie znaleźć rzeczy potrzebne to ponownego uruchomienia konstruktu(chodzi mi o tero stalowego golema)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 16:51, GodOfLiar napisał:

Mam 2 pytania:
1. Jak wykuwać własne uzbrojenie, skąd wziąć potrzebne materiały i czy jest jakiś zbiór
przepisów na to co można stworzyć?


Musisz mieć formę. Składniki możesz kupić u niektórych kupców, a przepisy masz w opisie formy. Do tego potrzebujesz skilli w craftingu.

Dnia 25.05.2009 o 16:51, GodOfLiar napisał:

2. Gdzie znaleźć rzeczy potrzebne to ponownego uruchomienia konstruktu(chodzi mi o tero
stalowego golema)??


Potrzeba wody ze stawu u goblinów bod Ember, książki o golemach z biblioteki w Warowni i kilku części golema. Nie wiem czy coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:12, Thalanthas napisał:

> Mam 2 pytania:
> 1. Jak wykuwać własne uzbrojenie, skąd wziąć potrzebne materiały i czy jest jakiś
zbiór
> przepisów na to co można stworzyć?

Musisz mieć formę. Składniki możesz kupić u niektórych kupców, a przepisy masz w opisie
formy. Do tego potrzebujesz skilli w craftingu.

> 2. Gdzie znaleźć rzeczy potrzebne to ponownego uruchomienia konstruktu(chodzi mi
o tero
> stalowego golema)??

Potrzeba wody ze stawu u goblinów bod Ember, książki o golemach z biblioteki w Warowni
i kilku części golema. Nie wiem czy coś więcej.


1. W opisie formy są przepisy na zwykłą broń a mi chodzi o jakieś potężne magiczne artefakty, co potrzeba do ich stworzenia??

2. Jakich części i skąd mam je wziąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:50, GodOfLiar napisał:

2. Jakich części i skąd mam je wziąć??

1. Pierwsza "częścią" jest księga Starożytna sztuka budowy golemów którą znajdziesz w celi Aldanona podczas odbijania warowni na Rozdrożach.
2. Świecącą ciecz znajdziesz w jaskiniach pod Emberem (tam gdzie mieszkają gobliny) Musisz mieć jednak Grobnara w drużynie aby odkrył powiązanie między cieczą a przepisem.
3. Fragment run znajdziesz w Kopalni klejnotów, gdzie prowadzisz duchy elfów i krasnoludów do drzewa (jest to fragment, misji gdzie szukasz posągów oczyszczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZIZYS. No świetnie,aż tak daleko nie zaszedłem więc w ostateczności mogę zacząć od nową. Więc napisz mi proszę jaka profesja ma najwięcej czarów ofensywnych. Nie chce żadnych przyzwań,czarów defensywne mnie nie interesują. Tylko magia ofensywna. Aktualnie już jestem w jakimś zamku gdzie spotkałem taką "Diablice" która się do mnie przyłączyła ale to nie za daleko więc mogę raz dwa zacząć na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No dobra, parę wynurzeń. Co za jeleń wymyślił, że drużyna resuje się pod koniec walki? Oo
W ogóle uważam, że ta gra to chyba krok w tył, przynajmnej pod względem interfejsu i funkcjonalności, jest gorzej niż w nwn, pt, bg, czy iwd. Porównałbym ze Spellforce, lub Śpz... czyli lipa, jak dla mnie nieczytelnie. I parę pytań:
- czy jest jakiś inny złodziej niż Neesha, bo ta idiotka mnie wkurza,
- gdzie sprawdzić punkty wpływu na dane postacie?
- czy jedyny romans dla faceta to kobieta-koń?

Dobrze chociaż, że się z Khelgarem rozumiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 18:58, Budo napisał:

- czy jedyny romans dla faceta to kobieta-koń?


Hehehe ;P W końcu to postępowa gra.

Dnia 25.05.2009 o 18:58, Budo napisał:

Dobrze chociaż, że się z Khelgarem rozumiemy...


Jak wyżej xD

Vaxinara też Neeshka wkurzała :) No cóż, gdyby nie te rogi i ogon... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą gra z 2006 a na minimalnych zdarzy mi się że mi się wiesza. Czy ktoś wie która z profesji,podstawowych ma najwięcej czarów ofensywnych? Już wiem że to nie Czarnoksiężnik. Zależy mi na odpowiedzi bo chce pograć ale bezsensu kontynuować skoro i tak chce na nowo zacząć tym bardziej że tak daleko nie zaszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 19:23, Infes napisał:

Czy ktoś wie która z profesji,podstawowych ma najwięcej czarów ofensywnych?


Ja grałem swego czaru Czarownikiem i grało mi się bardzo dobrze, bo czarów ofensywnych miał sporo. Ale najprościej chyba zerknąć do instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 19:23, Infes napisał:

Czy ktoś wie
która z profesji,podstawowych ma najwięcej czarów ofensywnych? Już wiem że to nie Czarnoksiężnik.


Czarnoksiężnik jedzie głównie na Niesamowitym Uderzeniu i jego wariacjach. Klasy druidzkie odpadają, bo tu pełno przyzwańców, kapłańskie też - leczenie/zadawanie ran. Zostają Czarodzieje/Czarownicy, ja ze swojej strony polecam Czarodzieja Mistrza Wywoływania, większość zaklęć ofensywnych to właśnie ta szkoła, jako zakazane czary mamy Sprowadzanie, więc przyzywanie pomocników nam automatycznie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja już nie rozumiem. Jeśli wezmę Czarodzieja Mistrza Wywołania to on przecież ona ma zakazane sprowadzanie a to jest nic innego jak przywołanie. Dobra,to inaczej. Ja nie wiem źle pytanie zadałem czy ja taki tęmpy dzisiaj jestem po tym niemieckim jak zaliczałem :-/ Chce profesje która ma najpotężniejsze czary ofensywne(nie chce przyzwań) i najszybciej się ich nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Wywoływania.
Ulubiona szkoła: Wywoływanie (zaklęcia ofensywne)
Zakazana (nie może rzucać zaklęć z niej) szkoła: Sprowadzanie (przyzywanie potworków)
Prościej nie umiem, to samo pisałem w poprzednim poście, chyba był on wystarczająco jasny.
A więc ma najlepsze ofensywne i nie ma przyzwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:50, GodOfLiar napisał:

1. W opisie formy są przepisy na zwykłą broń a mi chodzi o jakieś potężne magiczne artefakty,
co potrzeba do ich stworzenia??


Tego nie wiem. Przypuszczam że trzeba mieć jakiś dodatkowe komponenty. W podstawce nie bawiłem się w robienie uzbrojenia. Natomiast w Masce trzeba mieś esencję duchów.

Dnia 25.05.2009 o 17:50, GodOfLiar napisał:

2. Jakich części i skąd mam je wziąć??


Jeśli zbierasz loot z potworków to na pewno je znajdziesz. Wypadną one z potworów ale nie pamiętam jakich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,thanks man. Już zacząłem nim grać. Ominąłem ten początkujący wstęp że tak ujmę wybrałem sobie czary jakie chce i jest problem. Wybrałem czary i dodałem je na pasek(podpalenie czy też pętla elektryczna gla...coś tam). I w ogóle ich użyć nie moge. Gdy wybiore "F" szybkie czarowanie mam tylko te z pierwszego poziomu i jak raz ich użyje to od razu mi znikają. Why? Help me :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zapomniałem - tylko Czarnoksiężnik może rzucać czary w nieskończoność. Inne klasy mogą robić to ograniczoną liczbę razy dziennie, limit odnawia się po odpoczynku. Niektóre klasy (np. czarodziej) mają księgi zaklęć i mogą rzucać tylko te czary, które z niej wybrały (wraz z kolejnymi poziomami liczba ta wzrasta), inne klasy mogą rzucać zaklęcia z całego znanego repertuaru i nie muszą bawić się w księgę i zapamiętywanie zaklęć, ale za to mają liczbę dziennych użyć zaklęć mniejszą od postaci z księgą. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy historia z NW1 i NW2 jest powiązana? Chodzi mi o to, czy NW2 ciągnie dalej historie, czy to nowa opowieść w tym samym świecie i okolicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to jest całkiem nową historia tyle że podobne "klimaty" czy świat.

//

Fajnie fajnie wszystko działa tyle że znowu jest kicha. Rzuciłem raz czar z tą błyskawicą i bach już go w walce użyć nie mogę. To co użycie, mam odpoczywać? To przeciwnik z 5 razy mnie zatakuje.To bez sensu :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 21:41, Erhion napisał:

Mam pytanie. Czy historia z NW1 i NW2 jest powiązana? Chodzi mi o to, czy NW2 ciągnie
dalej historie, czy to nowa opowieść w tym samym świecie i okolicach?

Jedyny wspólny mianownik między NVN1 i 2 stanowi miasto Neverwinter (a i to dosyć umownie bo przecież ani całe NVN1 ani NVN2 się w nim nie toczy) oraz postać kobolda Deekina który pojawił się w obu dodatkach do jedynki jako członek drużyny, a w podstawce dwójki występuje jako uliczny handlarz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować