Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2009 o 21:44, Infes napisał:

Fajnie fajnie wszystko działa tyle że znowu jest kicha. Rzuciłem raz czar z tą błyskawicą
i bach już go w walce użyć nie mogę. To co użycie, mam odpoczywać? To przeciwnik z 5
razy mnie zatakuje.To bez sensu :-/

Masz jeszcze atak wręcz, może to dla maga dziwne, ale na pierwszych lvl niezbędne, tylko weź sobie jakiś kij lub sztylet bo z piąchą to w ogóle nie zajedziesz daleko.

Widać, że w ogóle nie rozumiesz zasad D&D. Do ksiegi zaklęć dodajesz tyle razy czar ile ci będzie razy on potrzebny na 1 lvl mozesz mieć chyba z 1,2 czary potem jest coraz wiecej i tak tyle razy ile powtórzysz zapisywanie danego czaru do księgi tyle razy będziesz go mógł używać.

Jeżeli chodzi o postać to czarodziej może uczyc sie czarów ze zwojów(czyli oprócz tego co wybrałeś mozesz kupować zwoje i uczyć się ich o ile już nie masz danego czaru w księdze). Jeżeli chodzi o chowańca(którego zapewne musiałeś wybrać to trzeba go przywołać aby jego bonusy działały). I z ksiegi radze sie nauczyć magicznego pocisku(co 2 lvl dostajesz kolejny magiczny pocisk do max ilości 5) oraz koniecznie będziesz musiał sie nauczyć identyfikacji ale to później.

p.s.

Dla graczy, którzy poraz pierwszy w życiu widzą grę opartą na D&D nie zalecane jest granie magiem, bo jest to trudna postać do prowadzenia. Mag dopiero jest silny jak ma przynajmniej 7,8 poziom, a tak naprawdę to od 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję właśnie zdanie Drzewo Wspólnoty, sprowadziłem 2 duchy pod komnatę z drzewem i kiedy klikam na nie by poszły dalej wracają kawałek wstecz. O co chodzi?? Czy to jakiś błąd i nie będę mógł ukończyć tego zadania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 13:00, Elminster napisał:

A zapaliłeś za nimi te lampy żeby tam nie wrócili?


Żal przyznać ale nie wpadłem na to, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke głupio że jako mag mam też uderząć z kija czy tam czegoś innego też :-/ Co do chowańca nie posiadam,gdyż wybrałem Czarodzieja Mistrza Wywoływania więc ja tylko ataki ofensywne jak się nie myle. Swoją drogą postać ma fajne czary jednakże powiedzmy użyłem oginiste dłonie czy jakoś tak i koniec w tej walce użycia tego. Da się to jakoś zwiększyć? :-/ Potiona wypić czy coś? No bo tak to użyje podczas walki 3 czarów a potem już z kija mam się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:44, Infes napisał:

Troszke głupio że jako mag mam też uderząć z kija czy tam czegoś innego też :-/ Co do
chowańca nie posiadam,gdyż wybrałem Czarodzieja Mistrza Wywoływania więc ja tylko ataki
ofensywne jak się nie myle. Swoją drogą postać ma fajne czary jednakże powiedzmy użyłem
oginiste dłonie czy jakoś tak i koniec w tej walce użycia tego. Da się to jakoś zwiększyć?
:-/ Potiona wypić czy coś? No bo tak to użyje podczas walki 3 czarów a potem już z kija
mam się męczyć.

Chowańca ma każdy mag(chowaniec nie walczy on dodaje ci punkty współczynników w zależnosci od rodzaju chowańca). Takie są zasady D&D możesz sobie użyć 3 razy płonące dłonie, lub 1 płonące dłonie, raz magiczny pocisk, raz coś innego lub jeszcze w innej kombinacji, jak dostaniesz 2 poziom to bedziesz miał 4 czy 5 miejsc, na 3 masz chyba z 5,6 miejsc + 2 miejsca czarów 2 poziomu itd. Nie umiem ci ego inaczej wytłumaczyć. W NVN 2 będziesz składał drużynę bo samemu tego nie przejdziesz to taka gra. Po za tym potem czarów ci wystarczy i nie zapomnij o spacji - aktywnej pauzie, dzieki której możesz wszystko zaplanować(po odblokowaniu postacie wykonają to co im kazałeś).

Jeżeli chodzi o nawalanie kijem itp. to jest nieuniknione na pierwszych poziomach(niestety narazie nie będziesz miał wystarczającej liczby czarów). Ważne są też atuty, radzę przeczytać trochę instrukcji bo tak to nigdy nie załapiesz oco chodzi, niestety gry w systemie D&D są bardzo rozbudowane i mają kupę opcji bez czytania instrukcji będziesz zadawał miliony pytań. Jednak jak już rozkminisz system D&D to zobaczysz ile daje możliwości i frajdy(jednak za pierwszym razem było grać wojem, łowcą, palkiem lub inną klasą waleczną bo jest łatwiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:44, Infes napisał:

Troszke głupio że jako mag mam też uderząć z kija czy tam czegoś innego też :-/ Co do
chowańca nie posiadam,gdyż wybrałem Czarodzieja Mistrza Wywoływania więc ja tylko ataki
ofensywne jak się nie myle. Swoją drogą postać ma fajne czary jednakże powiedzmy użyłem
oginiste dłonie czy jakoś tak i koniec w tej walce użycia tego. Da się to jakoś zwiększyć?
:-/ Potiona wypić czy coś? No bo tak to użyje podczas walki 3 czarów a potem już z kija
mam się męczyć.


Chowańca ma chyba każdy czarodziej, bo jego przyzwanie to umiejętność specjalna z atutu, a nie zaklęcie, chowaniec działa też na innych zasadach niż przyzwańce. Powinieneś go mieć - wciśnij C, potem zakładka atuty, znajdź tam Przyzwanie Chowańca i przenieś je na pasek.
Aby odzyskać czary odpocznij po walce. W NWN2/Masce/Wrotach Zachodu można odpoczywać w lokacjach po wciśnięciu R, więc nie stanowi to problemu. W Gniewie Zehira robi się dopiero trudniej, bo odpocząć można tylko w karczmach lub na mapie świata. Po prostu granie postacią czarującą to nieustanny rytm walka-odpoczynek. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, ale mag z dobrą księgą to zabójcza postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie 3 poziom. Przyzywa mi jakaś taką małą jaszczurke czy coś ;-) Nie wiem w ogóle co to coś mi dajem,chyba obrone przed zatakami na umysł i to tyle?:| No właśnie,3 lvl a wszystkie czary po raz w walce musze użyć,co gorsza podczas walki odpoczynku nie zrobie :-/ No i buba. Chyba jednak będę grać tym czarnoksiężnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale drużyna przestała za mną podążać, ide postacią przez pół mapy a ci stoją jak kołki. Miałem już taki problem z Sandem, ale to tylko jedna postac, a teraz wszyscy tak mają. Mam zaznaczone w zachowaniach podążanie za postacią, nawet klikałem to kilka razy dla każdego z osobna i nic stoją jak wryci.
Proszę o jakąś pomoc bo w taki sposób nie da sie grac zwłaszcza że gram czarownikiem, który nie ma zbyt dużo życia by przyjąć dużo ciosów zanim padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem jednak grać Czarnoksiężnikiem. Aktualnie już mogę używać 3 stopnia zaklęcia i tak na przykład jako pierwsze wybrałem Siarkowe Uderzenie które zabiera zaledwie 10. A taka "Niszka" podbiega i po 17 wali średnio. Gdzie tutaj jest balans profesji? :-/ Właśnie,na początku było coś o łączeniu czarów. Na jakie zasadzie to działa i jak połączyć czary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 17:55, Infes napisał:

Dobra zdecydowałem jednak grać Czarnoksiężnikiem. Aktualnie już mogę używać 3 stopnia
zaklęcia i tak na przykład jako pierwsze wybrałem Siarkowe Uderzenie które zabiera zaledwie
10. A taka "Niszka" podbiega i po 17 wali średnio. Gdzie tutaj jest balans profesji?
:-/ Właśnie,na początku było coś o łączeniu czarów. Na jakie zasadzie to działa i jak
połączyć czary?


Po pierwsze: jak dla mnie czarnoksiężnik jest najlepszą klasą w grze, po prostu uwielbiam nim grać( Trzeba wiedzieć jak! :D). A po drugie: łączenie czarów polega na tym że masz tak jak by dwa rodzaje inwokacji: pierwsze to są formy niesamowitego uderzenia czyli: niesamowita włócznia, niesamowity stożek czy niesamowity łańcuch. One zadają średnio 20 pkt. obrażeń przeciwnikowi. Są to podstawowe czary czarnoksiężnika. Następnie są pośrednie inwokacje typu siarkowe uderzenie, cienisty uderzenie itd. Te inwokacje mogą się łączyć z głównymi inwokacjami. Jak? Otóż nie musisz tego robić. Gra to automatycznie zrobi za ciebie. Wystarczy że wejdziesz( W książce z czarami oczywiście :)) na np. 2 poziom inwokacji i znajdziesz tam niesamowitą włócznie. Teraz pod spodem w zakładce "formy niesamowitej włóczni" (Czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie.) Znajdziesz połączenia niesamowitej włóczni z pośrednimi inwokacjami takimi jak siarkowe uderzenie. Wtedy będziesz zadawał około: cóż średnio 40 pkt. obrażeń 20 z formy niesamowitego uderzenia i 20 za siarkowe uderzenie. Mniej więcej tak.... Tyle. Na razie pisze to z laptopa ale jak będę miał dostęp do komputera to wyśle screeny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dostałem się do komputera wcześniej niż myślałem. Dobra tu są screeny: Jak widzisz na pierwszym zdjęciu masz księgę czarów 2 poziomu. Masz tam Uderzenie Piekielnego Sztormu. To jest jedna z tych pośrednich inwokacji. Teraz pod spodem masz zakładkę "niesamowity kształt" i są tam wszystkie formy Piekielnego Sztormu w połączeniu z głównymi Inwokacjami, W tym wypadku moja postać ma tylko dwie: niesamowitą włócznie i niesamowity stożek. Na drugim obrazku jest to samo tyle że z Kwasowym Uderzeniem. Jak widzisz Wystarczy mieć jedną głóną inwokacje i jedną pośrednią by połączyć czar. Mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo i wyjaśniłem ci to jak należy. :)

Pozdr.

20090526192137

20090526192220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i czemu zawsze ja mam jakieś problemy ? :-( Screeny na dole jak widać. Ani niesamowita włócznia ani niesamowity łańcuch nie połączyłem mi się z tym uderzenie piekielnego szronu. Why? :-( Ja wiem że dopiero gram w to dwa dni no ale kurde :-/ Swoją drogą co tam masz na tym swojego screnie to czerowne ? Jakaś dodatkowa profesja czy coś?

Podaje w linkach ponieważ chciałem edytować post ale niestety przy edycji, zdjęć nie można dodać.

http://img12.imageshack.us/my.php?image=31387708.jpg
http://img13.imageshack.us/my.php?image=61450136.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 20:08, Infes napisał:

No i czemu zawsze ja mam jakieś problemy ? :-( Screeny na dole jak widać. Ani niesamowita
włócznia ani niesamowity łańcuch nie połączyłem mi się z tym uderzenie piekielnego szronu.
Why? :-( Ja wiem że dopiero gram w to dwa dni no ale kurde :-/ Swoją drogą co tam masz
na tym swojego screnie to czerowne ? Jakaś dodatkowa profesja czy coś?

Podaje w linkach ponieważ chciałem edytować post ale niestety przy edycji, zdjęć nie
można dodać.

http://img12.imageshack.us/my.php?image=31387708.jpg
http://img13.imageshack.us/my.php?image=61450136.jpg


Ta druga profesja to klasa prestiżowa, a jest nią Piekielny Czarnoksiężnik. W grze jest kilka klas prestiżowych i jeśli spełnimy odpowiednie wymagania będziemy mogli zmienić klasę postaci na prestiżową. Tyle że ta jest akurat dostępna tylko w dodatku Storm of Zehir. Tak przy okazji te screeny nie są z podstawki ale nie sugeruj się tym. Jak przechodziłem grę bez dodatków Inwokacje łączyły mi się w ten sam sposób więc to bez różnicy skąd są screeny. A co do tego łączenia to muszę przyznać że nigdy tak nie miałem. To chyba po prostu jakiś bug ale głowy nie dam. instalowałeś pathe jakieś? Bo jeśli nie to na gram.pl jest ich sporo ale to już pewnie wiesz. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 20:08, Infes napisał:

Ciachciach


Bo w złym miejscu wybierasz, chyba. Odpalasz podręczne czary (F) i tam u góry masz ikonki poszczegółnych uderzeń i kształtowań - jak wybierzesz jedno, to pojawią Ci się wszystkie związane z nim Uderzenia.
A wysokopoziomowi magicy w D&D niszczą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować