Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2009 o 18:14, Bosper napisał:

> /ciach/


Zależnie od edycji Drizzt jest albo czystym łowcą, albo 5 łowca/1 barb/10 woj albo łowca/barb/woj/mb, żaden z niego 30 lvl :P

Jeśli natomiast o builda chodzi to warto by dać 7 poziomów mistrza broni na sejmitar, a łowca, jak już ktoś wcześniej pisał opłaca się tylko gdy jest go min. 21 poziomów i z wybraną jako atut zgubą wrogów.

Jeśli o cechy chodzi to przy awansach pakuj w siłę, a zręczność podbij przedmiotem, żeby podnieść kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 18:58, gum1s1 napisał:

> > /ciach/

Zależnie od edycji Drizzt jest albo czystym łowcą, albo 5 łowca/1 barb/10 woj albo łowca/barb/woj/mb,
żaden z niego 30 lvl :P


Nie chodzi mi o klona Drizzta, a jedynie bohatera nieco podobnego do niego, ale aby był kosiarką z dwoma broniami.

Dnia 02.06.2009 o 18:58, gum1s1 napisał:


Jeśli natomiast o builda chodzi to warto by dać 7 poziomów mistrza broni na sejmitar,

Czyli na 2 miecze MB też działa?

Dnia 02.06.2009 o 18:58, gum1s1 napisał:

a łowca, jak już ktoś wcześniej pisał opłaca się tylko gdy jest go min. 21 poziomów i
z wybraną jako atut zgubą wrogów.

Zguba Wrogów? Nie znam tego atutu

Dnia 02.06.2009 o 18:58, gum1s1 napisał:


Jeśli o cechy chodzi to przy awansach pakuj w siłę, a zręczność podbij przedmiotem, żeby
podnieść kp.


Czyli Łowcą najlepiej chodzić max w skórce czy można kolczuge założyć? Zastanawiam się nad tym bo możnaby mithrilową kolczugę zrobić co pasowałoby do klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 20:38, Bosper napisał:

Nie chodzi mi o klona Drizzta, a jedynie bohatera nieco podobnego do niego, ale aby był
kosiarką z dwoma broniami.


Gdybyś chciał mieć stricte Drizzta to musiał byś odwrócić proporcje zręczność- siła i dać mistrza broni i najlepiej wszystkie atuty związane z walką dwoma brońmi.

Dnia 02.06.2009 o 20:38, Bosper napisał:

Zguba Wrogów? Nie znam tego atutu


Dostajesz dodatkowe obrażenia i jakieś tam bonusy do walki z rasowym wrogiem bo każda broń jest traktowana jako zguba tego gatunku czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 22:27, Thalanthas napisał:

> Nie chodzi mi o klona Drizzta, a jedynie bohatera nieco podobnego do niego, ale
aby był
> kosiarką z dwoma broniami.

Gdybyś chciał mieć stricte Drizzta to musiał byś odwrócić proporcje zręczność- siła i
dać mistrza broni i najlepiej wszystkie atuty związane z walką dwoma brońmi.


Czyli w końcu jak lepiej? Jak mam 2 sejmitary to więcej siły czy zręczności, bo mi nie chodzi teraz o Drizzta, ale oto, która cecha jest ważniejsza przy uzywaniu 2 broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiej broni używasz. Zręczności potrzebujesz przy broniach które masz wypisane w opisie atutu "Finezja z walce" (najlepsza z nich to toporek). Do reszty potrzebujesz siły nie licząc oczywiście łuków i kusz (kusz chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 22:43, Thalanthas napisał:

Wszystko zależy od tego jakiej broni używasz. Zręczności potrzebujesz przy broniach które
masz wypisane w opisie atutu "Finezja z walce" (najlepsza z nich to toporek). Do reszty
potrzebujesz siły nie licząc oczywiście łuków i kusz (kusz chyba).



Dzięki, co prawda ogólną zasadę znam (już od czasów BG), ale w D&D 3,5 mogło się trochę pozmieniać, czyli 2 razy sermitar= siła do tego 21 poziomów łowcy i w międzyczasie Mistrz Broni i bedzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 21:33, Elminster napisał:

Aby zniszczyć te figury, musi najpierw pokonać tych zmniejszonych królów cieni :/

Od siebie dodam, że warto używać tych mocy rytuału (choć już niestety nie pamiętam jak
działały, ale pomogły mi)


Przyznaję się do błędu. Pamięć jest zawodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam że uzyskanie 30 lvl w SoZie bez kodów i to drowem graniczy z cudem. Ja mam 13 lvl bez ECL a powoli kończę już grę choć próbuję za pomocą questów podbić go jeszcze troche ale to trudno idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>/ciach/

Jeśli o zbroję chodzi to najlepiej mithralowy napierśnik albo mithralowa koszulka kolcza - mithralowa kolczuga może mieć mniejsze maksymalne kp (mn - 5+5 ze zr, mkk - 4+6, mk - 5+4 nie licząc umagicznień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:11, Paje96 napisał:

Jaką klasę prestiżową najprościej zdobyć gdy jest się łowcą ?


Nie ma czegoś takiego, że dany prestiż jest najłatwiejszy do zdobycia dla danej klasy - łowcą równie dobrze możesz bez problemów awansować np. w mistycznego łucznika, ale i tancerza cieni. Popatrz po prostu na wymagania klas prestiżowych, wybierz tą, która Ci pasuje i dobieraj umiejki i atuty tak, żebyś mógł ją wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 12:48, Thalanthas napisał:

Tylko dodam że uzyskanie 30 lvl w SoZie bez kodów i to drowem graniczy z cudem. Ja mam
13 lvl bez ECL a powoli kończę już grę choć próbuję za pomocą questów podbić go jeszcze
troche ale to trudno idzie.

Wiesz nie wiem co i jak, ale trzeba pewnie będzie potworków posiekać trochę(po każdej walce dostaje się dodatkowego EXP im trudniejsza banda do pokonania tym więcej EXP - oczywiście to nudne na dłuższą metę, ale questów też trochę jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ktoś mi powie czemu nagle moja drużyna przestała za mną chodzić? Nie podążają, nie atakują, nawet jak sami zostaną zaatakowani, tryb marionetek jest wyłączony, ustawienia zachowania domyślne. Moja postac zachowuje się normalnie, czyli gdy zmieniam lidera, to mój hero chodzi za nim, atakuje itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pospolity problem. A ja go sam kiedyś rozwiązałem. Zajęło mi to...30 sekund ;D

Ale nie o tym. Mam problerm z grą - gdy tworze postać, nie mogę wybierać jej wzrostu, być może mam do dyspozycji mniej opcji wygladu( byc moze). Czym jest to spowodowane? Bo zanim grę sprzedam chciałby m ją ponownie przejsć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:22, BoloMaster napisał:

naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk myszy na portrecie bohatera i wydaj opcję"chroń
mnie" lub "podążaj"


Dzięki wielkie, pomogło... wkurza mnie czasem ta gra ;]

btw czy droga złodziei cienia dużo się różni od drogi straży miejskiej? Mam na myśli nie tylko początki w dokach, ale i dalej, studnia szarej sowy itd itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:43, BoloMaster napisał:

nie bardzo, grając jako złodziej eliminujesz straż miejską i na odwrót


No to raczej bardzo :D
Budo, masz cały pakiet NWN2, czy tylko podstawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 11:59, Blackbird napisał:

No to raczej bardzo :D


Nie aż tak jakby się mogło wydawać. Po prostu musisz się kontaktować z innymi osobami ale i tak kończysz w tych samych miejscach (klany orków itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 12:11, Karharot napisał:

Nie aż tak jakby się mogło wydawać. Po prostu musisz się kontaktować z innymi osobami
ale i tak kończysz w tych samych miejscach (klany orków itd.).


Wiem, bo grałem :) O co innego mi troszkę chodziło, ale już nieistotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować