Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Witam!

Mam zamiar kupić z znajomym NWN2 i popykać przez sieć. Mam kilka pytań odnośnie moich planów. Po pierwsze jak wygląda gra przez sieć w NWN2 ? Jeden stawia serwer, a drugi wchodzi i następnie przechodzimy razem fabułę czy jak ? Jak to wszystko w ogóle się ma ? Po drugie czy jest możliwość grania przez internet we dwie osoby ? O to nam głównie chodzi. Jestem kompletnym laikiem pod tym względem więc z góry dziękuję za pomoc.

* Ponawiam pytanie, może ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 21:23, 4ny4 napisał:

Witam!

Mam zamiar kupić z znajomym NWN2 i popykać przez sieć. Mam kilka pytań odnośnie moich
planów. Po pierwsze jak wygląda gra przez sieć w NWN2 ? Jeden stawia serwer, a drugi
wchodzi i następnie przechodzimy razem fabułę czy jak ? Jak to wszystko w ogóle się ma
? Po drugie czy jest możliwość grania przez internet we dwie osoby ? O to nam głównie
chodzi. Jestem kompletnym laikiem pod tym względem więc z góry dziękuję za pomoc.

* Ponawiam pytanie, może ktoś pomóc ?

Można przejśc kampanię w trybie kooperacji z kimś innym, ale podstawową formą gry online jest gra na jakimś serwerze z innymi graczami, gdzie moderatorzy dają innym questy i wymyślają fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jestem zaskoczony. Ja nie zwróciłem na to uwagi... Teraz gdy o tym wspominasz... To faktycznie czarnoksiężnik pomija czary łańcuchowe, oraz łączone.

Zauważyłem też, że jeśli może zadać większy dmg bronią, oraz (a przynajmniej moja ekipa tak ma) ma atut posługiwania się daną bronią (ulubiona, spec itd) preferuje walkę wręcz, chyba że zadaje więcej obrażeń czarem. Nie wiem do końca na czym to polega, ale mój czarnoksiężnik tak właśnie się zachowuje. Wpierw nawala kosą (a jak;)), a jak nie wychodzi cofa się do tyłu i atakuje czym popadnie. Niestety używa tylko najprostszych czarów: Niesamowite, Włócznia i nic więcej.

Mój top gość (główny) nie ma problemu. Sam potrafi o siebie zadbać pozostawiony bez "opieki" co jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Wpierw najlepsze czary defensywne, a następnie ofensywne, choć te już wybiera kiepsko. Wali w trybie oszczędnym lodową nawałnicą lub kulą błyskawic w pojedynczy cel, albo śmiga błyskawicą tak aby zranić jednego, samotnego wroga, podczas gdy mógłby w linii zahaczyć do trzech, czy czterech klientów... Niestety nie używa zaklęć, które są wzmocnione meta-magią. Z druidami także nie ma problemów. Rzucają czary defensywne (rzadziej) i wspomagające...

Mówisz że grasz w SoZ. Nie powinno być tam problemów. Ekipa stara się jak może aby pozostać na tym łez padole. Gorzej z oryginalną kampanią, gdzie nawet nie chcą miksturki leczącej pić, chociaż im odfajkowałem że mają to robić. Sprawdź czy masz ustawiony tryb marionetek, oraz jeszcze raz przejrzyj wszystkie ustawienia dotyczące rzucania czarów... i czy masz opcję ochrona przywódcy aktywną.

Osobiście rzadko spuszczam z oczu magików. Nie ufam SI w doborze zaklęć i wole trzymać grę aby wydać sensowne polecenia, niż liczyć na to że komputer się zlituje i w końcu przestanie się cackać magicznym pociskiem z grupą bandziorów i walnie im z grubszej rury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć gdzieś listę wszystkich nowych elementów w Masce Zdrajcy? Najbardziej szukam nowych ras, podras i klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 02:51, Tymonius napisał:

Sprawdź czy masz ustawiony tryb marionetek, oraz jeszcze raz przejrzyj wszystkie ustawienia dotyczące rzucania czarów...

Tutaj wszystko jest ok

Dnia 01.07.2009 o 02:51, Tymonius napisał:

i czy masz opcję ochrona przywódcy aktywną.

Mam tak ustawione, to coś zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da ktoś ip jakiegoś polskiego serwera bo ja jak wchodze na obojętnie jaki serwer i pisze ze brak tekstur czy coś ale serwer bez modyfikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:29, XXX_PL1 napisał:

da ktoś ip jakiegoś polskiego serwera bo ja jak wchodze na obojętnie jaki serwer i pisze
ze brak tekstur czy coś ale serwer bez modyfikacji

Bo trzeba pościągać dodatki na serwery...
Poczytaj tu: http://neverwinter2.gram.pl/forum/index.php?sid=e70d712fdb153787662a1f89bd723f28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
mam problem z grą... Od jakiegos czasu moi współtowarzysze stoją w miejscu ( niechodzą za główną postacią... ;/ ) w opcjach gry nic niegrzebałem... nagle zaczęlo się tak dziać. Zainstalowałem maske zdrajcy zeby sprawdzic czy patche poogą, ale nie pomogły... ;/ Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 21:09, plmko napisał:

witam!
mam problem z grą... Od jakiegos czasu moi współtowarzysze stoją w miejscu ( niechodzą
za główną postacią... ;/ ) w opcjach gry nic niegrzebałem... nagle zaczęlo się tak dziać.
Zainstalowałem maske zdrajcy zeby sprawdzic czy patche poogą, ale nie pomogły... ;/ Bardzo
proszę o pomoc. Z góry dziękuję...

Kliknij na nich prawym przyciskiem, i wydaj polecenie podążania za główną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 21:16, Asthariel napisał:

> witam!
> mam problem z grą... Od jakiegos czasu moi współtowarzysze stoją w miejscu ( niechodzą

> za główną postacią... ;/ ) w opcjach gry nic niegrzebałem... nagle zaczęlo się tak
dziać.
> Zainstalowałem maske zdrajcy zeby sprawdzic czy patche poogą, ale nie pomogły...
;/ Bardzo
> proszę o pomoc. Z góry dziękuję...
Kliknij na nich prawym przyciskiem, i wydaj polecenie podążania za główną postacią.

Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz wojownika (po osiągnięciu wymagań rozwijasz też klasę prestiżową Mistrza Broni), szkolisz go w mieczu i w walkach używasz eliksirów. Jak chcesz to możesz jeszcze dodać parę poziomów jakiegoś spellcastera żebyś mógł użyć paru prostych zaklęć.
W sumie żadna filozofia ale to od Twojej wyobraźni zależy czy będzie Ci się to podobać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 21:58, Karharot napisał:

Bierzesz wojownika (po osiągnięciu wymagań rozwijasz też klasę prestiżową Mistrza Broni),
szkolisz go w mieczu i w walkach używasz eliksirów. Jak chcesz to możesz jeszcze dodać
parę poziomów jakiegoś spellcastera żebyś mógł użyć paru prostych zaklęć.
W sumie żadna filozofia ale to od Twojej wyobraźni zależy czy będzie Ci się to podobać:)

Wiedźmin nosił lekkie zbroje, żadnych ciężkich, więc pasowałby też łowca, ma trochę magii, lekkie pancerze, dobrze włada bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drobne pytanie. Otóż w najnowszej wersji NWN 1 weszła ciekawa opcja dzięki której nie muszę już losować liczby punktów życia przy awansie (zawsze dostaję maks możliwych). Ostatnio planuję sobie pograć w NWN 2 i stąd moje pytanie. Czy jest tak samo jak w pierwszej części czy jednak losuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 09:57, TBKPredator napisał:

Mam takie drobne pytanie. Otóż w najnowszej wersji NWN 1 weszła ciekawa opcja dzięki
której nie muszę już losować liczby punktów życia przy awansie (zawsze dostaję maks możliwych).
Ostatnio planuję sobie pograć w NWN 2 i stąd moje pytanie. Czy jest tak samo jak w pierwszej
części czy jednak losuje?

W 2 części nic się nie losuje tyle ile masz kondycji + klasa postaci tyle masz życia(zawsze maksymalne stawki). Zatem nie musisz się tym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - właśnie "dostałem" Warownię na Rozstajach i czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak najlepiej ją odbudowywać, polepszać itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komnaty wewnątrz zamku zostaw sobie na koniec, najpierw wybuduj kuźnię (po zatrudnieniu do niej kowali będziesz mógł ulepszać uzbrojenie i opancerzenie swoich Szarych Płaszczy co zwiększy ich skuteczność) a potem drogi, sklep oraz fortyfikacje. Poszukaj też ludzi (i innych istot inteligentych) których warto by zatrudnić w twierdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować