Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2009 o 13:29, darth_16 napisał:

Mam pytanie - właśnie "dostałem" Warownię na Rozstajach i czy ktoś mógłby mi powiedzieć
jak najlepiej ją odbudowywać, polepszać itp.?


Jak wspomniał Karharot warto poszukać ludzi, którzy zamieszkają w twierdzy i będą świadczyć rożne usługi. Tańczyć w karczmie, prowadzić sklepy, wykuwać bronie i pancerze, wydobywać surowce itp.

Mała podpowiedź, niektórych już spotkałeś, a innych dopiero spotkasz na swej drodze... i nie wszyscy to ludzie;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pokonaniem Lorne, podczas "procesu"..
Lorne jest bez przerwy w szale i walczący z nim nie jest wstanie zadać mu decydującego ciosu.. próbowałem biegać wokół areny, ale to na nic.. skąd będę wiedzieć, że skończył mu się szał?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz grałem, mało wiedziałem o tej grze. Miałem postać złożnoną z wojownika,druida,łowcy,czarownika,łotrzyka -.- Moja postać się do walki nie nadawała, ale po przywołaniu wilka,biegałem koło areny , Lorne mnie gonił, a wilk co trochę mu zadawał obrażenia, wyszło na to że to on go zabił.
Jak grałem drugi raz,miałem tylko Wojownika - dałem radę bez problemu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 15:08, WhiteMamba napisał:

Jak pierwszy raz grałem, mało wiedziałem o tej grze. Miałem postać złożnoną z wojownika,druida,łowcy,czarownika,łotrzyka
-.- Moja postać się do walki nie nadawała, ale po przywołaniu wilka,biegałem koło areny
, Lorne mnie gonił, a wilk co trochę mu zadawał obrażenia, wyszło na to że to on go zabił.
Jak grałem drugi raz,miałem tylko Wojownika - dałem radę bez problemu ;p


Granie jedną postacią?.. dla mnie to trochę idiotyzm.. nie ma to jak interakcje między NPCami..
No, a chciałbym do walki wystawić najlepiej Khelgara bo ładnie go tłucze.. ale Lorne szybko wpada w szał i dalej nie mogę nic mu zrobić.. ile trwa ten szał? jak zobaczyć, że jest już po szale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 15:04, Assurubalit napisał:

Witam, mam problem z pokonaniem Lorne, podczas "procesu"..
Lorne jest bez przerwy w szale i walczący z nim nie jest wstanie zadać mu decydującego
ciosu.. próbowałem biegać wokół areny, ale to na nic.. skąd będę wiedzieć, że skończył
mu się szał?..



A jaką masz klasę postaci? Ja nie miałem problemów z pokonaniem go (2x- mnich i czarownik/niesamowity rycerz), w razie czego możesz wybrać Khelgara jako czempiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 15:57, Budo napisał:

> Witam, mam problem z pokonaniem Lorne, podczas "procesu"..
> Lorne jest bez przerwy w szale i walczący z nim nie jest wstanie zadać mu decydującego

> ciosu.. próbowałem biegać wokół areny, ale to na nic.. skąd będę wiedzieć, że skończył

> mu się szał?..


A jaką masz klasę postaci? Ja nie miałem problemów z pokonaniem go (2x- mnich i czarownik/niesamowity
rycerz), w razie czego możesz wybrać Khelgara jako czempiona.

No mam wybranego Khelgara, ale o ile szybko ten doprowadzi do u niego do "na skraju śmierci"(a Khelgar prawie bez strat), to dalej już tylko mam komunikaty o tym, że nie można zabić go gdyż jest w szale.. i ostatecznie przegrywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to może spróbuj własną postacią, jak Khelgar nie daje rady? Ten szał nie trwa długo. Użyj mózgu i pokombinuj, masz mikstury uzdrawiające i różne buffy, powalenie, rozbrojenie, kamienna skóra, ogłuszająca pięść, zwierzęcy towarzysz, naróżniejsza magia. Ja nie miałem z nim w ogóle problemu, mnichem ogłuszałem i powalałem, a czarownikiem to w ogóle nic mi nie zrobił (kamienna skóra i lustrzane odbicia). Pomyśl trochę, a nie tylko klikaj "atak" i czekaj co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 16:33, Budo napisał:

/.../

No to może spróbuj własną postacią, jak Khelgar nie daje rady? Ten szał nie trwa długo.


Korekta. Nie trwa długo, to prawda, lecz Llorne aktywuje go czasami nawet czterokrotnie. Jak grałem po złej stronie mocy, to tłukłem dziada dobre 15 minut, zanim wyciągnął kopyta.

Dnia 17.07.2009 o 16:33, Budo napisał:

Użyj mózgu i pokombinuj, masz mikstury uzdrawiające i różne buffy, powalenie, rozbrojenie,
kamienna skóra, ogłuszająca pięść, zwierzęcy towarzysz, naróżniejsza magia.


Zależy na jakim stopniu trudności gra kolega. Bo na średnim przy rozbrajaniu, czy ogłuszaniu pisze w skrócie: "Brak efektu".

>Ja nie miałem z nim w ogóle problemu, mnichem ogłuszałem i powalałem, a czarownikiem to w ogóle nic

Dnia 17.07.2009 o 16:33, Budo napisał:

mi nie zrobił (kamienna skóra i lustrzane odbicia). Pomyśl trochę, a nie tylko klikaj
"atak" i czekaj co będzie.


Fakt. Najlepiej wysłać przeciw niemu czarodzieja/czarownika i przeczekać jego szały, albo rzucić na niego coś co powoduje systematyczne obrażenia przez jakiś czas. Dzięki takiej strategii automatycznie wygramy, gdy szał Llorna minie. Bo.... tu ciekawostka: facet używa potów, lub ma regenerację. Bez trafienia go zaraz po skończonym szale, on wchodzi w następne i walczy dalej. A żadne z naszych herosów nie przetrwa aż tak długo aby wytrzymać czwartą serię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 02:10, Tymonius napisał:

Korekta. Nie trwa długo, to prawda, lecz Llorne aktywuje go czasami nawet czterokrotnie.
Jak grałem po złej stronie mocy, to tłukłem dziada dobre 15 minut, zanim wyciągnął kopyta.


Nie wiem jaką cienką musisz mieć postać, żeby dać Lornowi aktywować szał kilka razy, mi się nie zdarzyło.

Dnia 18.07.2009 o 02:10, Tymonius napisał:

Zależy na jakim stopniu trudności gra kolega. Bo na średnim przy rozbrajaniu, czy ogłuszaniu
pisze w skrócie: "Brak efektu".


U mnie działało na średnim i wszystko wchodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 08:43, Budo napisał:

Nie wiem jaką cienką musisz mieć postać, żeby dać Lornowi aktywować szał kilka razy,
mi się nie zdarzyło.


Nie mów "hop" zanim nie przeskoczysz. Przed instalacją SoZ-a nigdy mi nie aktywował szału więcej niż raz. Teraz... cóż "no comment".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Warto podnosić NWN2 w podstawowej kampanii (tylko) podnosić do najnowszej wersji (1.22 z hotfixem chyba) czy nie ma to sensu? A jak nie ma to do jakiej najwyższej warto? Bo czytałem, że kolejne nowsze wersje kopią podstawową kampanię. A nie grałem od dobrego roku lub nawet dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 01:17, Olamagato napisał:

Szybkie pytanie. Warto podnosić NWN2 w podstawowej kampanii (tylko) podnosić do najnowszej
wersji (1.22 z hotfixem chyba) czy nie ma to sensu? A jak nie ma to do jakiej najwyższej
warto? Bo czytałem, że kolejne nowsze wersje kopią podstawową kampanię. A nie grałem
od dobrego roku lub nawet dłużej.


To że kopią, to niestety prawda. Wprowadzają angielskie teksty, ścinają dialogi i jeszcze takie tam.... A co do wersji to nie wiem. Mi automatycznie podnosi p0rzy instalacji SoZ-a oraz WG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.22 skasował ustawienia zasad D&D. Nawet jeśli ma się ustawiony poziom trudności właśnie tak, to ognista kula nie podziała na drużynę. To kompletna porażka. Wyjściem mógłby być specjalny plik z polskiego forum gry, ale nie czuję się na siłach go użyć - podnosi też wytrzymałość stworów, bo to plik z przeznaczeniem do podniesienia poziomu trudności dla tych, którzy grają powerbuild''ami i gra jest dla nich za łatwa.
Nie wiem, niestety, jaka wersja jest dobra zamiast. Posiadacze Gniewu Zehira nie mają raczej wyjścia, bo 1.22 to wersja dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wiedziałem, że nowe patche kopią dialogi w podstawowej kampanii... w każdym razie bardziej niż oficjalne poprawki przydaje się chyba nieoficjalny audiofix (do dzisiaj mnie to zastanawia, dlaczego nie ma go w żadnym oficjalnym patchu do polskiej wersji? On naprawdę poprawia błędy, widoczne już w tutorialu!). Dzięki niemu gracz nie jest zaskakiwany bezsensownymi odzywkami postaci (np. "cholera, straciłem czar" wypowiadane przez członka drużyny w odpowiedzi na... wybranie go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z atutem Mistrza Broni z 7 lvlu, tego rozszerzajacego zasiaeg trafienia krytycznego, jak ma sie on do tego atutu ktory podwaja zasieg trafienia krytycznego, kumuluja sie, wygrywa wieksza premia oswieccie mnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 12:20, VertigO napisał:

Panowie jak to jest z atutem Mistrza Broni z 7 lvlu, tego rozszerzajacego zasiaeg trafienia
krytycznego, jak ma sie on do tego atutu ktory podwaja zasieg trafienia krytycznego,
kumuluja sie, wygrywa wieksza premia oswieccie mnie? :)


Jestem zielony z tego tematu... Brałem co prawda WM (Weapon Master-a), ale nigdy to jakoś u mnie nie działało, dlatego biorę go dalej, ale tylko 1 lv, dla obrażeń Ki, oraz dla atutu broni wybranej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to atut mistrza broni kumuluje się z ulepszonym trafieniem krytycznym, ale nie kumuluję się z cechą ostrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować