Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2010 o 00:22, Longer napisał:

Czy zakończenie podstawki dobrą lub złą postacią ma jakiś wpływ na przebieg Maski Zdrajcy?
Jeśli tak to jakie....



Na 99% nie ma żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 00:22, Longer napisał:

Czy zakończenie podstawki dobrą lub złą postacią ma jakiś wpływ na przebieg Maski Zdrajcy?
Jeśli tak to jakie....



Złe zakończenie można powiedzieć że nie jest w żaden sposób połączone linią fabularną MZ. W dobrym zakończeniu

Spoiler

świątynia zawala nam się na głowy a nasz bohater znika nie wiadomo gdzie bo ciało zniknęło

, natomiast w złym
Spoiler

przyłączamy się do Króla Cieni i władamy razem z nim Wybrzeżem Mieczy

i nie ma ono żadnej ciągłości z fabułą MZ. Złe zakończenie to swoisty dodatek urozmaicający grę i jeśli przeniesiesz postać z podstawki do dodatku po złym zakończeniu nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2010 o 15:05, Thalanthas napisał:

/ciach/


Dzięki za odpowiedź;) Myślałem, że są jakieś bonusy za zakończenie podstawki złym bądź dobrym, czy to w niektórych zadań lub chociaż dialogach...Ale skoro nic nie zmienia to nie przyłożę jakiejś dużej wagi do zakończenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 15:11, Longer napisał:


> /ciach/

Dzięki za odpowiedź;) Myślałem, że są jakieś bonusy za zakończenie podstawki złym bądź
dobrym, czy to w niektórych zadań lub chociaż dialogach...Ale skoro nic nie zmienia to
nie przyłożę jakiejś dużej wagi do zakończenia;)
Czy zakończenie podstawki dobrą lub złą postacią ma jakiś wpływ na przebieg Maski Zdrajcy?
Jeśli tak to jakie....

W Masce można grać postacią z podstawki lub stworzyć nową. W Masce jeszcze bardziej istotny jest wpływ na sojuszników niż wcześniej.
Poprzez odpowiednie działania możesz wpływać na poszczególne postacie, (na znak przywiązania przekażą Ci część swoich umiejętności i to bardzo korzystnie!!!). Ja w druzynie miałem Safiję, Ganna i Okku i starałem się uzyskać 100% wpływ na nich (zapisywanie ścieżek wyboru i powtarzanie ich, nie zawsze się udawało ale warto było!!!)
Jeżeli masz postać, która musi być zła aby mogła awansować pewnie będziesz musiał pożerać dusze (będzie szybciej rozwijać się głód u Ciebie) i trudniej będzie Ci uzyskać wpływ na sojuszników lub zamiast Okku będziesz miał w drużynie złego gościa - "Jednego z Wielu".

Moim zdaniem lepsza do Maski jest postać dobra lub neutralna.


Korzystając z postaci z podstawki zostaje to co masz na sobie oprócz tarczy i broni.
Proponuję zostawić manatki dające duże premie do rzutów obronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką postać wybrać żeby miała wysoką charyzmę i nie może o być żaden czarodziej ponieważ potem chcę zdobyć klasę prestiżową wspaniałego szermierza a z maga to raczej w tą stronę się nie przybliżę .I czy do drużyny dojdą potem jakieś wymiatacze bo zrobiłbym łotrzyka ale raczej do otwartej walki nie nada się za bardzo. Nie chcę się męczyć w końcowej fazie gry (walka z jakimiś piechurami , czytałem troszkę solucji :) Co powiecie na moje rozterki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łotrzyk + NO + Zabójca + TC [1lv w TC dla ukrywania na widoku, chyba ze masz cierpliowsc czekać do 8lv zabójcy żeby ten atut zdobyc, wtedy olać ten 1lvl w TC], na zręczność i face to face daje radę, finta i jedziesz.
W grze jest sporo dobrych sztyletów jak chcesz jechać na max korzyściach z NO to najlepiej taką bronią władać, do tego najlepiej sztuk dwie + atuty biegłości w walce dwoma broniami, ewentualnie jak z NO nie chcesz brać wszystkich max możliwości to łapiesz dwa krótkie miecze.

Ewentualnie build: Łotrzyk + Zabójca + Złodziej Cienia, tez przyjemnie się gra.
Ewentualnie build pod max zaskoki : Łotr + Zabójca + Złodziej Cienia + NO.

Tylko to wszystko to generalnie buildy pod zręczność i kręcenie wysokiego KP [nie to co kaze no kama mnicha ale źle nie jest, ja dojeżdżałem do 73-76kp z odpaloną ulepszoną specjalizacją, więc źle nie było]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka umiejętność skrywa się pod nazwą Finta bo chcę awansować na niewidzialne ostrze a nie znajdę .Gdzie pisze jaką mam podstawową premię do ataku no i jak ją podwyższyć grając łotrem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 15:02, Darnok_Rukia napisał:

Jaka umiejętność skrywa się pod nazwą Finta bo chcę awansować na niewidzialne ostrze
a nie znajdę.


Finta to przypadkiem nie jest atut? Nie jestem pewien ale to raczej nie jest umiejętność tylko właśnie atut. Niestety nie znam wymagań na niego.

Dnia 30.04.2010 o 15:02, Darnok_Rukia napisał:

Gdzie pisze jaką mam podstawową premię do ataku no i jak ją podwyższyć
grając łotrem .


PPA samo wzrasta wraz z lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w quescie "Śledztwo w Forcie Locke" :D Mianowicie gdy już zabije tego nekromante i uwolnię tych strażników idę do tego Komisarza i on mówi żebyśmy poszli. No to wracam się do fortu a tam nic. Próbuje gadać z tym zastępcą co mi dał questa ale on nic nie odpowiada. A komisarz cały czas siedzi sobie w krypcie :P Wie ktoś ocb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 19:45, Brone_K napisał:

Mam problem w quescie "Śledztwo w Forcie Locke" :D Mianowicie gdy już zabije tego nekromante
i uwolnię tych strażników idę do tego Komisarza i on mówi żebyśmy poszli. No to wracam
się do fortu a tam nic. Próbuje gadać z tym zastępcą co mi dał questa ale on nic nie
odpowiada. A komisarz cały czas siedzi sobie w krypcie :P Wie ktoś ocb ?

Ja wiem ;-)
Masz oryginał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 19:07, Brone_K napisał:

PS. Jak można sprawdzić jaki się ma wpływ na postacie w drużynie ?

W podstawce niestety nie można, o ile dobrze pamiętam dopiero w dodatku jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam ponownie nołlajfić w drugą część Neverwintera. Myślałem nad słonecznym elfem magiem i człowiekiem wojownikiem nastawianego na kosę. I tutaj rodzi się pytanie: czy gdzieś znajdę dobrą kosę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kos jest w NWN2 najmniej ze wszystkich broni jeśli się nie mylę co jest mało prawdopodobne. Jakieś tam są ale dopiero w późniejszym etapie gry. Ja proponował bym Ci miecz półtora ręczny których jest trochę choć wymagają one dodatkowego atutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc chyba dobrze, że jednak zdecydowałem się na maga. :)
Jak dobrze pamiętam to w Masce Zdrajcy można było kupić kosę +7. Najwyżej wtedy sobie pogram wojownikiem i przy okazji ulepszę ją jakimiś esencjami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości rozpocząłem grę mnichem ;D niestety mam tylko podstawę :(
Btw nie istnieje jakiśmod czy cokolwiek czym mógłbym ominąć pierwszy rozdział, bo krew mnei zalewa jka musze enty raz przez te wioskę przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, a mianowicie koło karczmy (tej po opuszczeniu Zachodniego Portu) grafika mi się krzaczy. Wcześniej, na tym samym kompie, przy tych samych ustawieniach, problem nie występował. Może najnowszy pacz coś schrzanił?

20100805230105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 23:01, Shveid napisał:

Mam mały problem, a mianowicie koło karczmy (tej po opuszczeniu Zachodniego Portu) grafika
mi się krzaczy. Wcześniej, na tym samym kompie, przy tych samych ustawieniach, problem
nie występował. Może najnowszy pacz coś schrzanił?


Karta Nvidi? Jeśli tak to zainstaluj najnowsze sterowniki albo 196.21. Zresztą tu jest wyjaśnione:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&pid=3098

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuję mi jednego dodatku, a mianowicie Gniewu Zehira... myślicie, że będzie wypuszczony w jakiejś taniej serii? (tak jak Maska Zdrajcy) Ew. czy można gdzieś dostać jeszcze ten dodatek jako samodzielny produkt, bez Wrót lub Maski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować