Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Da się gdzieś kupić jeszcze nówkę ze wszystkimi dodatkami, najlepiej z obiema wersjami językowymi, chociaż może być też sama angielska czy polska. Myślicie że CDP wznowi oferte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 08:07, Grodhar napisał:

Da się gdzieś kupić jeszcze nówkę ze wszystkimi dodatkami, najlepiej z obiema wersjami
językowymi, chociaż może być też sama angielska czy polska. Myślicie że CDP wznowi oferte?


Nówkę - nigdzie. Używki chodzą za więcej niż 110zł. W cyfrowych wydaniach brakuje ostatniego dodatku choć taki komplet w cyfrowym można dostać za 25zł.
CDP spieprzył sprawę i dostarczył śladowe ilości egzemplarzy (ile osób kupiłoby tą grę? Parę tysięcy?) na rynek.
Próbowałem się kontaktować z kimś w tej sprawie ale żadnej odpowiedzi.

Z Planescape:Torment udało im się więc czemu nie z nowym tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 08:07, Grodhar napisał:

Da się gdzieś kupić jeszcze nówkę ze wszystkimi dodatkami, najlepiej z obiema wersjami
językowymi, chociaż może być też sama angielska czy polska. Myślicie że CDP wznowi oferte?

Mocno wątpliwe. Kupno pudełkowej wersji tej gry graniczy z cudem. Jeżeli Ci na tym zależy, to masz problem. Jeżeli nie - gra może się jeszcze na Steamie pojawić w promocji świątecznej (na razie kosztuje 10 ojro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar rozpocząć przygodę z NN2 (nie grałem w pierwszą część) i dlatego chciałbym spytać się o kilka rzeczy prawdziwych weteranów tego tytułu. :)

1. W grach tego typu uwielbiam siać zamęt. Pytanie zatem brzmi, która klasa nadaje się do tego najlepiej? Jaka postać (lub postaci - nieco mniej precyzyjnie) zadaje największe obrażenia?

2. Czy nasi towarzysze mogą być w każdej chwili odesłani lub zmienieni, jak choćby w Dragon Age lub Dungeon Siege?

3. Która klasa magiczna ma najlepsze czary ofensywne? I jak wygląda ich używanie, bo coś mi się rzuciło w oczy o jakichś zwojach czy coś w ten deseń... Mam nadzieje, że jeśli mam firebolla, to mogę nim napierniczać w nieskończoność, a nie... :P

4. Póki co nie instalowałem Maski Zdrajcy. Jeśli przejdę podstawową wersję gry, i dopiero później zainstaluje dodatek, to bez problemu będę mógł importować postać, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 12:34, Lacrimas napisał:

1. W grach tego typu uwielbiam siać zamęt. Pytanie zatem brzmi, która klasa nadaje się
do tego najlepiej? Jaka postać (lub postaci - nieco mniej precyzyjnie) zadaje największe
obrażenia?


Klasycznie - wojownik z największą siłą albo barbarzyńca. Z drużyny moim zdaniem największym tankiem jest Khelgar - zwłaszcza, jak dostanie pewien młot.

Dnia 29.12.2011 o 12:34, Lacrimas napisał:

2. Czy nasi towarzysze mogą być w każdej chwili odesłani lub zmienieni, jak choćby w
Dragon Age lub Dungeon Siege?


Musisz wracać do knajpy w Neverwinter, by zmienić drużynę. Potem

Spoiler

robisz to we własnej twierdzy


Dnia 29.12.2011 o 12:34, Lacrimas napisał:

3. Która klasa magiczna ma najlepsze czary ofensywne? I jak wygląda ich używanie, bo
coś mi się rzuciło w oczy o jakichś zwojach czy coś w ten deseń... Mam nadzieje, że jeśli
mam firebolla, to mogę nim napierniczać w nieskończoność, a nie... :P


Czarownik - on się nie uczy czarów ze zwojów, wybiera je, gdy awansuje. Może ich używać do woli, dopóki mu się nie skończą. Nieskończenie wiele razy może czarować czarnoksiężnik, ale on ma specyficzne zaklęcia.

Dnia 29.12.2011 o 12:34, Lacrimas napisał:

4. Póki co nie instalowałem Maski Zdrajcy. Jeśli przejdę podstawową wersję gry, i dopiero
później zainstaluje dodatek, to bez problemu będę mógł importować postać, tak?


Nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 12:41, NeroNarmeril napisał:

Klasycznie - wojownik z największą siłą albo barbarzyńca. Z drużyny moim zdaniem największym
tankiem jest Khelgar - zwłaszcza, jak dostanie pewien młot.

Hmm, no właśnie ta klasyka już kilka razy mnie zawiodła... Ostatnio coraz częściej przekonuje się, że najlepszymi dps''ami są postaci walczące z dystansu. I w każdej z 3-ech ostatnich gier (DA, DS i RoM), w których to sprawdzałem właśnie tak było. A potem to takie smutne patrzeć, jak Twój kompan ma większego dmg''a od Ciebie. :P

Dnia 29.12.2011 o 12:41, NeroNarmeril napisał:

Musisz wracać do knajpy w Neverwinter, by zmienić drużynę. Potem

Spoiler

robisz to we własnej
twierdzy


Rozumiem, dziękuję za rozwianie wątpliwości. :)

Dnia 29.12.2011 o 12:41, NeroNarmeril napisał:

Czarownik - on się nie uczy czarów ze zwojów, wybiera je, gdy awansuje.

A z tymi zwojami to jest duży problem, tak? Bo tak przejrzałem sobie spis zaklęć i druid także wydaje się być kuszącą opcją.

>Może ich używać do woli, dopóki mu się nie skończą. Nieskończenie wiele razy może czarować czarnoksiężnik,

Dnia 29.12.2011 o 12:41, NeroNarmeril napisał:

ale on ma specyficzne zaklęcia.

Zatem w każdym innym wypadku po zużyciu zaklęć z ''paska'' szybkiego czarowania - trzeba odpoczywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:20, Lacrimas napisał:

Hmm, no właśnie ta klasyka już kilka razy mnie zawiodła... Ostatnio coraz częściej przekonuje
się, że najlepszymi dps''ami są postaci walczące z dystansu. I w każdej z 3-ech ostatnich
gier (DA, DS i RoM), w których to sprawdzałem właśnie tak było. A potem to takie smutne
patrzeć, jak Twój kompan ma większego dmg''a od Ciebie. :P


Z dystansu to głównie Bishop nawala, bo jest łowcą. Neeshka jako złodziej też może, aczkolwiek lepiej ją posyłać do skrytobójczych ataków. Chociaż ostatnio przekonałem się do barda - może nawalać z dystansu, a jego buffy są nie do pogardzenia.

Dnia 29.12.2011 o 14:20, Lacrimas napisał:

A z tymi zwojami to jest duży problem, tak? Bo tak przejrzałem sobie spis zaklęć i druid
także wydaje się być kuszącą opcją.


Zwoje walają się tu i ówdzie, aczkolwiek niektóre prawie na pewno są tylko do kupienia... Chociaż problem jest marginalny, bo wszystkie klasy czarujące przy awansie dostają parę zaklęć wyższego poziomu na start.

Dnia 29.12.2011 o 14:20, Lacrimas napisał:

Zatem w każdym innym wypadku po zużyciu zaklęć z ''paska'' szybkiego czarowania - trzeba
odpoczywać?


Tak. Tylko czarnoksiężnik nie ma tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy opłaca się kupować NWN 2 Gniew Zehira i czy jak np. skończę podstawkę to mogę grać tą samą postacią w Maskę Zdrajcy i czy będzie jakieś nawiązanie do tego co robiłem w podstawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 08:48, B1SH0P napisał:

Witam, mam pytanie, czy opłaca się kupować NWN 2 Gniew Zehira

Moim zdaniem tak. Choć fabuła nie jest taka dobra jak w Masce Zdrajcy to nadal fajnie się gra. :)

Dnia 14.01.2012 o 08:48, B1SH0P napisał:

czy jak np. skończę podstawkę to mogę grać tą samą postacią w Maskę Zdrajcy.

Możesz. Nie ma to jednak według mnie sensu. Gniew Zehira jest zaprojektowany dla nowych postaci (Na pocztku dostaje się tyle doświadczenia aby awansować się na trzeci albo na czwarty poziom. Na końcu gry ma się coś koło dwudziestego) więc gdy nabiłeś w Masce Zdrajcy trzydziesty poziom to gra może nie stanowić żadnego wyzwania.

Dnia 14.01.2012 o 08:48, B1SH0P napisał:

czy będzie jakieś nawiązanie do tego co robiłem w podstawce?

Oczywiśnie są nawiązania do podstawowej kampanii Neverwinter Nights 2 i Maski Zdrajcy. Na przykład w Samarachu można spotkać

Spoiler

Jednego z Wielu

a na Wybrzeżu Mieczy
Spoiler

Kanę

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle to wszystko napisałem, wszystkie pytania były związane z Maską Zdrajcy, tylko to z kupnem nawiązywało do Gniewu Zehira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. W takim razie i ja przepraszam bo faktycznie niedoczytałem. Ale przynajmniej wiesz czy opłaca się kupować Gniew Zehira. W sumie lepiej zaimporować swoją postać z podstawki, ponieważ gdy zaczynasz grę nową postacią, to dostajesz tyle doświadczenia aby maksymalnie awansować na osiemnasty poziom. No i troszkę sabsze przedmioty się dostaje aczkolwiek dosyć szybko można to nadrobić. :) W sumie nie pamiętam czy są jakieś szczególne nawiązania do podstawki. Na pewno z dodatku znajduje się

Spoiler

miecz Gith

, można dowiedzieć się co się stało z towarzyszmi, pomóc
Spoiler

Ammonowi Jerro

a końcowe etapy
Spoiler

znajdują się między innymi w Zachodnim Porcie i w Warowni na Rozdrożach. Chociaż są strasznie krótkie ale to ze wzglądu na zawiłości fabularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, to fajnie, bo jedyne o czym wiedziałem to

Spoiler

to, że można było znaleźć jakąś esencje duszy/czyBógwieco związane z Ammonem Jerro i Bishopa w ścianie. Ogólnie po tym motywie z Bishopem

nie grałem dalej i było to dawno temu. Ostatnio mnie naszło aby zagrać w NWN2 i przejść Maskę Zdrajcy. Dzięki za informacje ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wzialem sie znowu za NWN2, tym razem magiem i mam pytanko.
Czy ktos wie od kogo mozna kupic czyste (niezaklete) najlepiej fajnie wygladajace szaty? Bo ja nie moge nic takiego znalesc. Ewentualnie moze wiecie czy ( i jezeli tak, to jak to zrobic) da sie na przyklad dodac cos takiego przez toolset, np wziasc pierwszy lepszy model szaty, usunac z niej wszystkie efekty i dodac gdzies u kupca do kupienia?

P.S. Przepraszam za brak polskich liter ale mam niespolszczonego windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heja, czy cdp zostało pozbawione praw wydawniczych do nwn2???

bo chciałbym kupić, a nigdzie nie ma, gra nie jest tak stara powinna być w klasyce albo w platynie, WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 15:19, tymus1 napisał:

heja, czy cdp zostało pozbawione praw wydawniczych do nwn2???

Pewnie tak, ale z jednoznacznym postem o takiej treści się nie spotkałem. Jedyne wyjscie to uzywki albo serwisy sprzedajace gre cyfrowo jak steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 15:19, tymus1 napisał:

heja, czy cdp zostało pozbawione praw wydawniczych do nwn2???

bo chciałbym kupić, a nigdzie nie ma, gra nie jest tak stara powinna być w klasyce albo
w platynie, WTF??


Też mnie to zdziwiło. Jakieś 3 lata temu była do kupienia NWN2 ZK (podstawka + 3 dodatki) na 3kropki.pl za 39zł. Teraz nic.
Sam kupiłem fuksem na Allegro za 55zł (normalnie musiałbym dać dwa razy tyle).

Próbowałem się kontaktować z CDP, niestety brak konkretnej odpowiedzi. Wznawiam pytanie co pół roku i nic.

Możesz kupić po angielsku w takich serwisach jak GamersGate czy Impulsedriven.com, wszędzie tam kupisz taniej niż na Allegro.
Steam daje obniżkę na NWN2 może raz-dwa razy do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 15:19, tymus1 napisał:

heja, czy cdp zostało pozbawione praw wydawniczych do nwn2???

bo chciałbym kupić, a nigdzie nie ma, gra nie jest tak stara powinna być w klasyce albo
w platynie, WTF??



Jeśli się dobrze orientuje to CDP straciło prawa do wydawania gier Atari. Mówili że starają się je odzyskać ale nie wiadomo jak z tym będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, co może być powodem "nagłego" zablokowania możliwości wyboru jednej z klas prestiżowych podczas awansu? Mianowicie zacząłem grę jedną z moich postaci jako czarnoksiężnik, gdy spełniłem wymagania zacząłem wybierać piekielnego czarnoksiężnika, jednak po trzech poziomach zdobytych jako ten drugi, klasa ta znów została zablokowana, mimo że w kwestii wymagań nic się nie zmieniło. Gram teraz w Gniew Zehira, pamiętam że jak grałem kiedyś w Maskę Zdrajcy miałem podobny problem (bodajże przy klasach czarodziej - czerwony czarodziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować