Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2012 o 02:25, Ichibanboshi-kun napisał:

Mam dwa problemy które wyprowadzają mnie z równowagi. Pierwszy, co mam zrobić, aby moi
towarzysze atakowali ten cel, który im wyznaczyłem, a nie durnowato przerywali za każdym
razem, aby pomóc mojemu bohaterowi. Drugi problem, jeśli tylko przeciwnik jest w pobliżu,
nawet całkiem daleko, to durnoty rzucają mi się na niego.

edit: ma to chyba związek z opcją "Zaatakuj najbliższego" wtedy jest normalnie, atakuje
tak jak mu wskażę, ale gdy mam tryb "Za mną" to dzieje się to co mnie irytuje. Nie mam
ochoty cały czas wydawać rozkazy tyle klikając, może są jakieś skróty?


Naciśnij C i spróbuj im pozmieniać opcje zachowania :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2012 o 20:31, Rzygthul napisał:

Właśnie kończę podstawkę NWN2, z okazji czego planuję skrobnąć jakąś reckę (byłem fanem
1 a 2 się duużo różni). Jakie są wasze odczucia pomiędzy obiema częściami?


Obie gry sa podobne jednak maja nieco inny klimat. Dwojka wiadomo ladniejsza (choc wole portrety z jedynki jako odzwierciedlenie postaci) i nowoczesniejsza, ale wolalam fabule dodatkow z jedynki (szczegolnie ten w Podmroku). Poza tym w dwojce wszystkie mapy sa jakies male i wydaje sie, ze swiat jest bardzo ograniczony. W jedynce jakos mniej to odczuwalam. Niestety dwojki juz od dawna nie mam (a jedynke ponownie kupilam przez gog bo tez stara sie zapodziala) i nie idzie kupic nigdzie. Ogolnie to marzy mi sie NwN 3 (nie mmo). Co do Nwn i Nwn 2 to daje im wysokie oceny, z niewielka przewaga dla pierwszej gry ze wzgledu na dodatki. Gdyby jednak przyrownywac same podstawki to pewnie Nwn2 ma ciekawsza fabule i wygrywa xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że nwn2 ma lepszą fabułę to bym się kłócił.

A NWN2 wydanie premierowe (!) ze wszystkimi dodatkami PL dorwałem nowiutką na allegro za 89zł już razem z przesyłką więc... można dostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 08:32, Rzygthul napisał:

Co do tego, że nwn2 ma lepszą fabułę to bym się kłócił.


To osobiste odczucie wiec kazdemu inna fabula moze bardziej sie podobac:). Ja tylko napisalam jak ja to odczulam.

Dnia 23.12.2012 o 08:32, Rzygthul napisał:

A NWN2 wydanie premierowe (!) ze wszystkimi dodatkami PL dorwałem nowiutką na allegro
za 89zł już razem z przesyłką więc... można dostać :)

Moze sie da, ja allegro ogolnie nie uzywam (mieszkam za granica). Szukalam raczej poprzez zwykle sklepy internetowe. Podobno kiedys byl na Steam ale nie moglam znalezc jak szukalam tam. Moze poszukam na allegro. Troche glupio bo mialam EK, a nie mam pojecia gdzie sie wszystko zapodzialo. Nawet brelok zaginal bo mialam przypiety dlugo do walizki:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Mam oryginalna polska wersje NWN2. Jak zrobic, zeby pograc przez internet? Caly czas nie moge utworzyc przez gre konta, blad polaczenia z serwerem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 22:18, Rzygthul napisał:

Mam do was pytanie. Mam oryginalna polska wersje NWN2. Jak zrobic, zeby pograc przez
internet? Caly czas nie moge utworzyc przez gre konta, blad polaczenia z serwerem itp.



Nie utworzysz już tego konta bo nie da się. Zrób tak:

Żeby pominąć oczekiwanie na autoryzację która to nie jest wymagana do gry online robimy następujące rzeczy:

1. Wchodzimy w C:\Windows\system32\drivers\etc

2. Otwieramy plik hosts (NIE hosts.msn, ani jakikolwiek inny) w notatniku.

3. Dodajemy następujące linijki na dole strony:

0.0.0.0 nw2master.bioware.com

0.0.0.0 nwn2.master.gamespy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 23:14, Thalanthas napisał:

Nie utworzysz już tego konta bo nie da się. Zrób tak:

Żeby pominąć oczekiwanie na autoryzację która to nie jest wymagana do gry online robimy
następujące rzeczy:

1. Wchodzimy w C:\Windows\system32\drivers\etc

2. Otwieramy plik hosts (NIE hosts.msn, ani jakikolwiek inny) w notatniku.

3. Dodajemy następujące linijki na dole strony:

0.0.0.0 nw2master.bioware.com

0.0.0.0 nwn2.master.gamespy.com


Do jakiego systemu operacyjnego to się tyczy? Działa to też na windows 7? Bo w moim przypadku mam plik o nazwie "lmhosts".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać w NWN2 i mam pytanie. Dlaczego u diabła na pierwszym levelu, podczas tworzenia postaci nie mogę sobie wybrać atutów, umiejętności i czarów tylko dostaję domyślny zestaw? To więcej niż denerwujące, da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 13:18, Kosmitus napisał:

Właśnie zacząłem grać w NWN2 i mam pytanie. Dlaczego u diabła na pierwszym levelu, podczas
tworzenia postaci nie mogę sobie wybrać atutów, umiejętności i czarów tylko dostaję domyślny
zestaw? To więcej niż denerwujące, da się coś z tym zrobić?

Bo wybierasz domyślny zestaw? Masz "customize" na górze podczas wyboru ścieżki rozwoju. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 13:18, Kosmitus napisał:

Właśnie zacząłem grać w NWN2 i mam pytanie. Dlaczego u diabła na pierwszym levelu, podczas
tworzenia postaci nie mogę sobie wybrać atutów, umiejętności i czarów tylko dostaję domyślny
zestaw? To więcej niż denerwujące, da się coś z tym zrobić?


Hmm, dawno nie grałem ale coś mi tam dzwoni, że przy tworzeniu postaci można było wybrać jeden z domyślnych zestawów, albo ustawić wszystko ręcznie. Pokombinuj przy tworzeniu postaci i na pewno dojdziesz do miejsca gdzie się to wybiera.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> & Kadaj

Dnia 04.03.2013 o 14:33, Nephren-Ka napisał:

Hmm, dawno nie grałem ale coś mi tam dzwoni, że przy tworzeniu postaci można było wybrać
jeden z domyślnych zestawów, albo ustawić wszystko ręcznie. Pokombinuj przy tworzeniu
postaci i na pewno dojdziesz do miejsca gdzie się to wybiera.:>

Faktycznie, przegapiłem jakimś cudem to "Customize" >_< Gdy tworzyłem maga to po prostu przeleciałem przez ten krok bo myślałem że to wybór specjalizacji w którejś ze szkół magii (podczas gdy były to właśnie te zestawy), a nigdy nie lubiłem grać magiem-specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zrobić 2 zadania? 1 to Marzenie Khelgara z tymi próbami trzema a 2gie to Historia Żołnierza, gdzie trzeba odszukać Lorna Starlinga.W 1 z tych prób a mianowicie Próbie okaleczonego - spotkałem pobratymców Khelgara, ale nie można o tym pogadać z nim jak to ich skrzywdził opuszczając ich.Zapewne za mało wpływu u niego mam.No a w tym drugim zadaniu to Lorne był w szarych płaszczach.Niby w Studni Starej Sowy są szare płaszcze, ale nie można z nikim pogadać o Lornie.Mam poradnik do gry, ale nie w nim opisanych tych zadań niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Khelgara staraj się sam z nim rozmawiać by zwiększyć wpływ na niego oraz by wyjawił co nie co o swojej przeszłości. Natomiast jeśli chodzi o Lorna, to powiem tylko, że to jeden z głównych wątków fabuły i na pewno go nie ominiesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Teraz mam problem z sejvami w Warowni na Rozstajach.Otóż jak chcę wczytać sejva zapisanego w tych tunelach do Warowni lub w Warowni to się nie da, bo wywala na pulpit z komunikatem "wystąpił błąd z Neverwinter Nights 2".Tak samo się dzieje po tym jak już opuszczam tą Warownię i chcę wrócić do Nashera i powiadomić go o tym co się stało w tej Warowni.Dodam, że wcześniej nie miałem tego problemu - normalnie się wczytywało wszystko bez błędów.Moja wersja gry to 1.02.Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 23:06, Daros_93 napisał:

Dzięki za odpowiedź.Teraz mam problem z sejvami w Warowni na Rozstajach.Otóż jak chcę
wczytać sejva zapisanego w tych tunelach do Warowni lub w Warowni to się nie da, bo wywala
na pulpit z komunikatem "wystąpił błąd z Neverwinter Nights 2".Tak samo się dzieje po
tym jak już opuszczam tą Warownię i chcę wrócić do Nashera i powiadomić go o tym co się
stało w tej Warowni.Dodam, że wcześniej nie miałem tego problemu - normalnie się wczytywało
wszystko bez błędów.Moja wersja gry to 1.02.Z góry dziękuję za pomoc.


Możliwe, że zdechł plik z savem, a inne działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poradziłem sobie.Zainstalowałem Maskę Zdrajcy, Gniew Zehira(po instalacji był patch 1.23) i Wrota Zachodu.No i działa już wszystko jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie NWN2(angielska wersja) z gamersgate, wszystko ładnie się instalowało do Mysteries of Westgate, tutaj wyskoczyła informacja, że potrzebny jest patch 1.22. Gdzie mogę znaleźć ten patch do wersji angielskiej, bo wszędzie jest napisane że powinien się ściagnąć przez autoupdate, a niestety gra ściąga tylko do 1.20.1541. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować