Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2006 o 20:54, Olamagato napisał:

> mam pytanie bo w sklepie gram są różne części NWN2 i czym one się różnią
> Neverwinter Nights 2 - Edycja Kolekcjonerska Chaotic Evil(PC)
> Neverwinter Nights 2 - Edycja Kolekcjonerska Lawful Good(PC)
> Neverwinter Nights 2 Edycja Biała(PC)
Jest jeszcze:
Neverwinter Nights 2 Edycja Czarna(PC)
Pierwsze dwie i dwie ostatnie od siebie niczym poza kolorem pudełka i koszulki w wersji
kolekcjonerskiej.
A zwykła od kolekcjonerskiej - jest opisane na stronie gram.pl w newsach.


a czym sie róznią te dwie pierwsze od tych dwóch ostatnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:33, PolishWerewolf napisał:

Nie da rady. Chowańca wybiera się raz na samym początku gry. W trakcie nie można go zmienić.

No to pięknie, zaczynam od początku, nie przystoi z kotkiem małym ganiać, swoją drogą w NWN1 mogłem zmienić, po co zmieniać dobre opcje na gorsze? hmmm coś tam ktoś pomyślał widać inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2006 o 17:58, Jach81 napisał:


LOKACJE - no i w koncu sa mniejsze - nie trzeba isc tydzien z pkt A do B po pustych przestrzeniach
(przypomne o NWN1 opcje lokacji - schodzimy 30 minut na 4, 5 lub 6 poziom jaskin - wez potem
sie czlowieku wydostan - a tu po zakonczeniu questu czesto wracamy od razu do pkt wyjscia ;])
na szczecie znacznie zmniejszone - co nie nudzi i nie zamienia sie w bezsensowna tulaczke po
swiecie...



przy dobrej drużynie (czytaj grupie) żadna droga się nie nuży. Ale to tylko w multi :P. A te wieczory przy ognisku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jesli powtarzam pytanie ktore bylo ale naprawde nie mam sily przedrzec sie przez 80 stron topica...

a pytanie jest (tendencyjne) takie:

-czemu gra wyglada jak by dzialala w trybie softwareowym (przy zblizeniu wszedzie ogromne pixele !) - co wiaze sie z tym ze gra takze koszmarnie wolno chodzi - a nie powinna w koncu c2d + 7900gto to raczej mocny sprzet... ma ktos jakis koncept co zrobic ? bo moze odpowiedz jest prosta i nie wymaga bawienia sie w wymiane tysiaca sterownikow itd ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 23:30, LoveBeer napisał:

-czemu gra wyglada jak by dzialala w trybie softwareowym (przy zblizeniu wszedzie ogromne pixele
!)


Wylacz HDR (efekt poswiaty w zaawansowanych ustawieniach graficznych NWN2), ustaw w panelu NVIDIA wszystko na max (AA wymuszone itp), podobnie max w grze i mozesz smigac. Tylko niektore karty ATI umozliwiaja wspoldzialanie AA i HDR, a na innych wlaczenie jednego uniemozliwia zadzialanie drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 23:30, LoveBeer napisał:

-czemu gra wyglada jak by dzialala w trybie softwareowym (przy zblizeniu wszedzie ogromne pixele
!) - co wiaze sie z tym ze gra takze koszmarnie wolno chodzi - a nie powinna w koncu c2d +
7900gto to raczej mocny sprzet... ma ktos jakis koncept co zrobic ? bo moze odpowiedz jest
prosta i nie wymaga bawienia sie w wymiane tysiaca sterownikow itd ?

Wydaje mi się, że to opcje filtrowania tekstur z zaawansowanego menu graficznego. Pewnie jest point ustawione, a sądzę, ze możesz spokojnie ustawić na anizo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, nie trafione ;) opcje ustawilema na mimimum to fakt - ale to wszystko dla zwiekszenia tragicznego framerate... (a nigdby bym nie przyszpuszczal ze nawet na minimum detali jakakolwiek gra moze jeszcze pokazywac tak ogromne pixele - ostatni raz widzialem takie cos zanim kupilem voodoo ;p)

co ciekawe problem okazal sie zupelnie innej natury - okazalo sie ze gra gryzie sie z x-fire po ktorego wylaczeniu wszystko zaczelo pomykac tak jak powinno na poczatku (oczywiscie teraz juz podciagnalem detale i wszystko co sie da na maxa...) - nie wiem czy problem wystepuje wszedzie ale to chyba lekkie nieporozumienie zeby dodawac program ktory tak wplywa na gre, co ? (anyway ja z xf korzystam tak czy siak juz od jakiegos czasu)...

ps: na forum xf tez ktos pisal o tym problemie - mam nadzieje ze nastepna aktualizacja cos z tym zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:58, Jach81 napisał:

a ktos wie gdzie jest skill DYSCYPLINA ? bo koncentracja jest dla magow. a dyscypliny nimo,
najwazniejszej cechy dla wojownikow !!!


Sam gram wojownikiem i zauważyłem brak tej umiejętności podczas kreowania i awansu postaci ale dyscyplina jest i mam nadzieję że działa a zauważyłem to jak podczas awansu nacisnąłem "ZAPROPONUJ" i w podsumowaniu awansu miałem informację, że dodano punkty do dyscypliny. Jednak grając wojownikiem nie jestem taką "inteligentną" postacią i podczas awansu nie mam za dużo punktów umiejętności do rozdzielania a w dyscyplinę zawsze powinienem dać maksymalną ilość punktów czego nie mogę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 09:45, Patrick Connor napisał:

Czy ktos wie czy zostanie przetlumaczony na jezyk polski edytor do NWN2 ???

Moim zdaniem nie wiadomo czy miałoby to sens. Po pierwsze twórcy modułów muszą mieć pełną komunikację (np. to samo nazewnictwo) z innymi modułami, angielskojęzycznych nazw itd. Musi też współgrać z tym pomoc online i wszelkie tutoriale. Większość wszystkich materiałów i modułów do NWN1/2 robią osoby posługujące sie angielskim jak nie na codzień, to w stopniu przynajmniej niemałym. Całkowite przetłumaczenie narzędzi odcięłoby Polaków od całej bazy wiedzy bo ludzie traciliby czas na kombinowanie np. jak po angielsku naprawdę brzmi "wielki nieumarły borsuk". Lepiej więc tych problemów oszczędzić tym, którzy i tak angielskiego będą musieli prędzej czy później używać. Nie ma się co oszukiwać - narzędzia są tylko dla wybranych graczy - tylko niektórzy będą się nimi posługiwać, choć dzięki temu będzie ich o wiele więcej niż w innych grach, gdzie narzędzia (i to ograniczone) trzeba sobie stworzyć samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w "Oblivion" i "Gothic 3" ale NWN 2 przebija je wszystkie Super gra, Obliviona sprzedałem po tygodniu na allegro, a Gothic 3 nie ma klimatu takiego jak w poprzednich wersjach. NWN2 przyciaga fabułą i tajemniczoscią no nie moge sie doczekać patcha 1.3 żeby na serwery wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przysłali mi NWN 2 EK !!! Tylko, kurcze, nie moge jeszcze w niego grać bo to prezent na święta od dziewczyny ma być i nie pozwala mi zasmakować tej przyjemności do 24 grudnia .... :( Ale i tak się cieszę, że go mam !!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 17:55, skubsa napisał:

>
Uuuu dziewczyna Ci kupiła:)Widze ża massz fajną dziewkę :)


No, baaa, i to jeszcze jak fajną. Tyle rzeczy mi już kupiła, że szok :D Czasami to naprawdę aż sam się dziwie, że jest dla mnie taka dobra :) W ogóle jak byliśmy ostanio w Empiku to pokazywałem jej to co bym chciał sobie z czasem kupić to powiedziała, że już nie będzie miała problemu z wybraniem mi prezentu np. na urodziny ;) Hihi =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować