Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2006 o 21:41, e-pillot napisał:

Błąd: Katastrofalny błąd.
Wciskam OK i instalacj zostaje przerwana.
Czym jest to spowodowane?

Powodów może byc kilka. Najczęsciej jest to sprzętowy. Sprawdź czy na spodniej stronie płyty nie masz rys, albo co gorsze zmatowień.
Jeżeli są, to zgłoś to skorzystaj z dożywotniej gwarancji (wymiany płyt)
Płyta powinna wyglądać od spodu jak lustro.

Jeżeli płyta wygląda jednak dobrze, to przyczyną może być:
1. Brak miejsca na twardym dysku. Sprawdź ilośc wolnego miejsca. Na dysku systemowym musi byc conajmniej 50 MB wolnego plus ok. 2 GB na dysku gdzie zapisany jest folder Moje Dokumenty plus ok. 6,5 GB na dysku gdzie zapiszez faktycznie folder gry. Tak więc do instalacji i gry bez problemów potrzeba łącznie jakieś 8,5 GB w przypadku gdy wszystko mamy na dysku C:.
2. Uszkodzony, albo nie trzymający norm czytnik płyt.
3. Jeżeli i to nie wchodzi w rachubę, to może to dotyczyć dysku twardego.

Jeżeli nic nie pomoże zastosuj się do wskazówek i wypełnij formularz na stronie pomocy technicznej gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 01:11, Wookie3e napisał:

Teraz z innej beczki. Udało mi się pokonać Czarnego Gariusa i co mam zrobić by z portalu wyszedł
Król Cieni?


Musisz nacisnac na portal. I wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 10:07, qjin23 napisał:

> Teraz z innej beczki. Udało mi się pokonać Czarnego Gariusa i co mam zrobić by z portalu
wyszedł
> Król Cieni?

Musisz nacisnac na portal. I wyjdzie :)


To fajnie bo mam chyba jakiegoś buga. Ten portal nie ma u mnie żadnego miejsca w które mógłbym kliknąć. Nawet przy podświetleniu aktywnych przedmiotów nic takiego się nie pokazuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie między walką z Gariusem a Królem Cieni się przespałem i bezproblemowo mogłem kliknąć w portal. Pozbieraj też wszystko z trupów. Może ktoś ma coś potrzebnego do uaktywnienia portalu. A może trzeba kliknąć w portal postacią z tymi mocami z rytuału. To całkiem prawdopodobne, że my to robimy odruchowo i nam działa, a Ty coś trochę inaczej i dlatego nie chce zadziałąć. Bo bug to albo szyscy, albo nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szbko poszperałem po forach i nie rzuciło się nic w oczy ze zbugowanym królem, jak w przypadku na przykład tego króla jaszczurów. Wtedy od razu dziesiatki tematów wyskoczyły. Pisali o srebnym mieczu tylko. Możesz spróbować klikać portal postacią z tą bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 02:04, Kamiloos napisał:

Mam problem z NWN2. Drobny, ale irytujacy. Mianowicie - pole z dialogami jest zasloniete przez
jakis czarny prostokat i ni jak nie wiem jakl sie go pozbyc :/ Wyglada to jak na screenie.
Ktos wie co z tym zrobic?


Wchodzimy do pliku:
defaultchat.xml
w:
..\Neverwinter Nights 2\UI\default
i znajdujemy linijkę:
<UIPane name="INPUT_CONTAINER (...)"
którą zmieniamy następująco (zmieniamy tylko wartość x):
<UIPane name="INPUT_CONTAINER" x="512" y="50" width="300" height="75" >

Dla rozdzielczości 1024x768.
Dla innych ustalamy wartość x poprzez podzielenie pierwszej rozdzielczości przez 2, czyli np. dla 800x600 będzie to 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czy jest jakis sposob zeby nie przerzucac za kazdym razem pojedynczego przedmiotu albo do innego bohatera albo do kupca tylko jednym kliknieciem przerzucic wszystko/sprzedac wszystko, po drugie czy DRUZYNA moze meic wiecej niz 4 czlonkow (strasznie mnie to wkurza bo keidy sie rpzzwyczajam do jednego bohatera to odrazu musze kogos wyrzucac) i po 3 da sie zniesc limit doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamówić NWN 2, jednak nie wiem, jak będzie chodziło na moim sprzęcie (uwaga: w lutym zmieniam kartę na ATI Radeona X1900GT). Mój aktulany konfig to 1 gb ram, GeForce 6600 Silent Pipe II, Athlon 64 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 20:52, squeglee napisał:

Zamierzam zamówić NWN 2, jednak nie wiem, jak będzie chodziło na moim sprzęcie (uwaga: w lutym
zmieniam kartę na ATI Radeona X1900GT). Mój aktulany konfig to 1 gb ram, GeForce 6600 Silent
Pipe II, Athlon 64 3000.

Na niskich detalach w 1024x768 pójdzie. Może trochę szarpać i czasem klatki moga spadać do 14 fps, ale da się grać. Po zmianie karty będizesz mógł spokojnie grać na 1280x1024 ze wszystkimi cieniami i prawie wszystkimi wodotryskami graficznymi. Powinno być wtedy conajmniej 20 fps w najcięższych miejscach i jakieś 30 fps w normalnych. Ale różnica w wyglądzie będzie ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:21, Wookie3e napisał:

Ok dzięki. Mam jeszcze jedno pytanko. Jak mogę zlikwidować te bariery które rzuca Garius? Do
tej pory po rozpoczęciu walki szybko kierowałem postacie na skrzydła zanim zapadnie bariera
ale zawsze 2 zostawały w środku gdzie zajmował się nimi Balor. Kiedy raz zostałem wszystkimi
i pokonałem Balora i jego Cienie to nie mogłem się wydostać a Quara oraz Garius zabijali moich
z dystansu.


Bariery zlikwidują się jak zabijesz Gariusa. Trochę kapa z tą Quarą. U mnie Quara została. Ponadto grałem warlockiem, więc nie miałem większych problemów z Balorem i Gariusem. Mając jeszcze u boku Khelgara rozpykałem szybko Balora, potem zdrajców (dawnych towarzyszy) i na końcu Gariusa. Śmieszna historia, bo tylko Casvair wszedł do wnętrza bariery i młucił go bardzo długo... Garius jakąś ochronę włączył czy coś :D Większych problemów z nimi nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 20:52, squeglee napisał:

Zamierzam zamówić NWN 2, jednak nie wiem, jak będzie chodziło na moim sprzęcie (uwaga: w lutym
zmieniam kartę na ATI Radeona X1900GT). Mój aktulany konfig to 1 gb ram, GeForce 6600 Silent
Pipe II, Athlon 64 3000.


bez problemu, ja gram na amd 3000+, radeon 9800 pro, 1 gb ddr 400 mhz i bez problemu śmiga... na optymalnych zaproponowanych przez grę, nawet nie wiem jakie to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje cfg to:

Athlon 64 3200+
2x512 RAM
Gainward GeForce 6800 LE 128 MB

jak będzie chodził NWN 2 ? Proszę o szybką odpowiedź, jutro mam zamiar kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Tak czytam i czytam te posty, i co jakiś czas natrafiam na pytanie o szyfr w domu kolekcjonera. Otóż:
1. Znajdujemy książkę, w której znajduje się zagadka dotycząca szyfru,
2. Rozwiązujemy układ równań.
Czy to jest takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 pytania:
1:Witam mam pytanie dotyczące Edytora(czy jak ktos woli ToolSeta xD )
W NWN1 Edytor był po polsku.. I to własnie było bardzo dobre Ale w NWN2 już chyba Nikomu sie nei chceiało Tłumaczyć Edytora ... szkoda
Zna ktoś może jakis poradniki dotyczący tworzenia modółów w NWN2 ?? Ale po POLSKU bo Angielskiego sie Ucze od hm.. 3 miesięcy ;/

Prosze o szybką odpoweidz i zgóry bardzo dziekuje
Wasz Xsardas (xD)
PS:Albo jakies spolsczenie(co jest Bardzo wątpliwe że istnieje..)

2:Ktos przeszedł gre?? Ja niemoge przesc walki z CZTEREMA!! łupiezcami cienie.. To jest niemozliwe przy tych Cwelalach(mowa o Gitch i Ammonie Jerro)
Dostaja pstryczka i koniec.. Trzeba Imie odnowa wypoweiadac.. a pozytam są bardzo silni ;(.. Ale raz udalo mi sie dokonczyc Wypowiadanie imienia i NAGLE rachu ciachu coś tam i .... NIC xD co to ma byc Bug jakiś ??

3: Jeśłi ktoś ma Xfire.. Widzi wam NWN2 MP ??
4:Pewnie grała wiekszoś tej społecznosci w NWN1 przez neta i tam były takie Zajefajne servery jak np:COnsulare Draconis (Jak zle napisałem to soryy) i itp.. Czy są już takie SAME lub PODOBNIE zbudowane servery ??
Bo na wyszukiwarcer w grze jest jeden POLSKI server mianowicie Darkness Falls Arena.. ;| A przez tych łupieżców cienie musze grac w NWN1 przez neta ;((
PS:nie zębym miał cos przeciwko ale.. Wolałbym w NWN2 ;)


Xsarads
Za błedy przepraszam.... Iprosze o szybkie odpoweidzi (No i skuteczne xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Toolset ma być spolszczony w nadchodzącym polskim patchu. Poradników nie znam.
2. Jestem w drugim akcie, pomoc musisz uzyskać od kogoś innego.
3. Nie widzi.
4. Z tego co wiem to serwery dopiero powstają.

Dnia 26.12.2006 o 22:17, Xsardas pl napisał:

(...)

Powstaje podobno oficjalny serwer tworzony przed CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może odpowiem na drugie pytanie :D
Tych łupieżców jest bodajże 3, ale to szczegół. Spróbuj tak:
1. Ustaw Ammona Jerro w rogu sali przed schodami i każ mu tam zostać.
2. Puść scenkę.
3. Jeden z łupieżców pojawi się za Tobą niedaleko Ammona.
4. Odciągnij uwagę łupieżcy i staraj się wypowiedzieć Ammonem prawdziwe imię jednocześnie po drugiej stronie łupieżcy możesz wypowiadać imię przy pomocy Zjaheve (czy jakoś tak :)). Któreś powinno je wypowiedzieć.
5. Pozostali członkowie drużyny powinni zająć się innymi łupieżcami na czas walki z tym jednym.
Potem tak samo robisz z następnym... Ja miałem jakiegoś fuksa, bo jeden łupieżca się w ogóle nie ruszył z miejsca, więc potem go po prostu sciachałem z daleka :D Może to drobny cheat, ale zawsze jakoś idzie...

PS. Ammonem można rzucić prawdziwą niewidzialność czy jakoś tak - trochę to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz to jestem Wku****** pokonałem Lupiezców ( ;D) i Gariusa pozbiarał co potrzebne i czekam... A Króla cienie niema !! CO trzeba zrobić??
Były tam jakieś Posągi to je "włączyłem" wtym 1 "włączył" Ammon.. I co mam zrobić??
HEELPP MEEEE !!
A na serio szczerze prosze o Bardzo szybka Pomoc ;D HELP me i z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zabrać się za stworzenie czegoś w Toolsecie, ale widze, że jest to bardzo trudne (przynajmniej na razie). :/ Dlatego proszę was o pomoc. :) Pierwsze pytanie: jak tutaj można ruszać kamerą? :P Bo obracać wszystko umiem rolką, ale za nic nie mogę kamerą ruszyć! Kolejne pytanko: czy można zrobić tak, że stworzy się jakiegoś BNa i będzie mógł on przeprowadzić z bohaterem dialog (i samodzielnie wpisać wszystkie możliwe kwestie)? A jeśli tak, to w jaki sposób da się to zrobić? Poza tym bardzo proszę o jakąś garść porad - myślę, że przydadzą się każdemu (a mi w szczególności). :) Wiem, że moje problemy mogą być dla Was banalne, no ale ja jestem w tym temacie zielony i niczego nie kumam. :D Jakby co, to ja idę teraz spać, więc nie musicie się spieszyć z odpowiedziami. ;) Ale miło by było, gdybym zobaczył jutro rano wyjaśnienie moich problemów i mnóstwo porad dotyczących tworzenia modułów. :)
Z góry dziękuję. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować