Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Jako iż dzień dziecka był dwa dni toteż wpadło trochę kasy i zastanawiam się nad zakupem paru gier. Wśród nich jest NWN2. I chciałem się zapytać czy warto. Jedni twierdzą,że to b.dobra gra,zaś nie który mówią,że choć grywalna to fabuła jest słaba. A więc jak to jest z tym NWN2...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:43, squeglee napisał:

Dla mnie to wada gry ;-/. To nie przeszkadza na początku rozgrywki?


Na początku gry może to być uciążliwe, gdyż masz bardzo miejsc na pasku, przez co nie możesz rzucać dużo czarów, a i tych jest na początkowych levelach dosyć mało. Czarodziej zyskuje po dwa czary na level, więc można ich wybrać bardzo dużo, natomiast czarownik ma dużo tych "slotów" (chociaż ich nie ma; po prostu nie wiem jak to nazwać), natomiast gorzej jest z ilością czarów. Jednak z uzyskiwaniem kolejnych poziomów czarodzieje, a szczególnie czarownicy stają się jednymi z najpotężniejszych klas w grze.

~Adamoo007

Radzę Tobie samemu ocenić fabułę; oto jej streszczenie, napisane przeze mnie:

Gra rozpoczyna się w dniu corocznego Festynu Dożynkowego, który ma miejsce w małej wiosce o nazwie Zachodni Port. W ten dzień jest rozgrywany turniej, w którym do wygrania jest Puchar Dożynkowy. Do rozegrania są cztery konkurencje – Dożynkowa Bójka, Konkurs Talentów, Wyzwanie Łotrów oraz Turniej Strzelecki. Pierwszy raz od czasów sławnego Cormica wygrywasz wszystkie konkurencje i dostajesz za to Płaszcz Dożynkowy oraz dożywotnią chwałę. Wciąż uradowany i podniecony zwycięstwem, kładziesz się spać. Jednak jest to jedna z ostatnich Twoich szczęśliwych i spokojnych chwil…
W środku nocy Twoja wioska zostaje zaatakowana przez duergarów (szarych krasnoludów), którzy chcą odzyskać pewien srebrny przedmiot. Po odparciu ciężkiego i długotrwałego ataku, od naszego ojczyma, Daeghuna, otrzymujemy zadanie odzyskania srebrnego okruchu i udania się z nim do miasta Neverwinter, gdzie mamy porozmawiać z naszym wujem, aby odzyskać drugi okruch oraz rozwikłać ich zagadkę. W trakcie podróży do miasta poznajemy także naszych pierwszych towarzyszy: skłonnego do bitki (czasami nawet za bardzo) krasnoluda Khelgara oraz posiadaczkę rogów, złodziejkę Neeshkę, która - uratowana przez Ciebie - staje się Twoją dozgonną dłużniczką.
W Neverwinter dowiadujesz się, że jedyną osobą, która jest w stanie powiedzieć Tobie więcej o okruchach, jest czarodziej Aldanon, który mieszka w dzielnicy Czarnystaw. Niestety, ta dzielnica jest zamknięta z powodu tajemniczych morderstw, które niedawno zostały tam popełnione. Żeby się tam dostać masz dwie możliwości: zaciągnąć się do straży miejskiej lub skontaktować z siatką przestępczą w Neverwinter.
Szybko okazuje się, że światu zagraża potężny Król Cieni i to Ty jesteś tym, który ma go pokonać. Jedyną bronią, mogącą go zranić jest Srebrne Ostrze githyanki, które zostało zniszczone. Srebrne okruchy, które zdobywasz (jest ich o wiele więcej niż dwie sztuki), są szczątkami legendarnego miecza. Twoim zadaniem jest go przekuć i ostatecznie pokonać nieprzyjaciela. Na drodze stają Ci githyanki, chcące odzyskać miecz, lord Garius, próbujący zyskać niewyobrażalną moc i władzę, potężniejszą nawet od Króla Cieni oraz tajemniczy czarnoksiężnik, który podobnie jak my postawił sobie za cel zniszczenie Króla Cieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:10, squeglee napisał:

> Pełna, mości Panie. Polskie napisy oraz polskie głosy.

A jak sam oceniasz lokalizację?


No wiesz... był ogrom tekstu do przetłumaczenia i nie wszystkie kwestie zostały przetłumaczone, ale pojawiają się kolejne łatki poprawiające teksty (i nie tylko). Z drugiej strony był (czy będzie - zobaczymy) wielki problem z łatkami wynikający niekoniecznie z winy CDP. Ale biorąc pod uwagę ilość tekstu - niezłe spolszczenie.

Dnia 03.06.2007 o 20:10, squeglee napisał:

Głosy pasują?


Jak najbardziej. Rola chociażby Henryka Talara jako Grobnara jest po prostu świetna - ten gnom jest bardzo rozmarzony i ma bardzo poetycką duszę, a zostało to odznaczone w jego głosie. A łowca spod ciemnej gwiazdy występujący w grze, ma naprawde głos zbója. Co do tego CDP spisało się znakomicie. Zresztą sam posłuchaj: http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?l=n&pt=i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:55, Adamoo007 napisał:

Jako iż dzień dziecka był dwa dni toteż wpadło trochę kasy i zastanawiam się nad zakupem paru
gier. Wśród nich jest NWN2. I chciałem się zapytać czy warto. Jedni twierdzą,że to b.dobra
gra,zaś nie który mówią,że choć grywalna to fabuła jest słaba. A więc jak to jest z tym NWN2...?

Moim zdaniem bardzo grywalna i ma super fabułe, według mnie NWN 2 jest lepsze od Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 11:33, szczena napisał:

Jak można zwiększyć ilość leveli postaci powyżej 20 (w singlu).
Widziałem że niektórzy mają 40lev.


NIe ma takiej opcji, dopiero dodatek ma wprowadzić poziomy epickie czyli te >20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ma takiej opcji, dopiero dodatek ma wprowadzić poziomy epickie czyli te >20.

Nie chodzi mi o opcje tylko jakiś kodzik abo edytor bo przeglądałem forum i ujrzałem taki skrin


20070604115140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem , że w grze można znaleźć komplet przedmiotow(4) Nashera , a po 2 przejściach gry znalazłem jedynie buty i pierścien. Gdzie jest reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 11:52, szczena napisał:

Nie chodzi mi o opcje tylko jakiś kodzik abo edytor bo przeglądałem forum i ujrzałem taki skrin


Było to zrobione za pomoca edytora, znajdziesz go tutaj: http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Tools.Detail&id=15, możesz też użyc tego: http://nwvault.ign.com/View.php?view=Other.Detail&id=247.
Tylko jedna drobna uwaga: gra nie widzi dodanych w ten spsób poziomów,tzn. dodaje punkty wytrzymałości i many ale nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem z pozyskiwaniem esencji z przedmiotów. Mam alchemię o wartości 13 (czarownik lvl 10). Kładę na warsztat alchemika składnik np Reszta upiora, klikam ppm na tłuczku i moździeżu, użyj, klikam na warsztat i zamiast esencji dostaję komunikat, że nieprawidłowa receptura. Na tej stronie nie pisze nic więcej o innych składnikach:
http://neverwinter2.gram.pl/articles.php?id=50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 13:32, frozen_fox napisał:

Witam wszystkich, mam problem z pozyskiwaniem esencji z przedmiotów. Mam alchemię o wartości
13 (czarownik lvl 10). Kładę na warsztat alchemika składnik np Reszta upiora, klikam ppm na
tłuczku i moździeżu, użyj, klikam na warsztat i zamiast esencji dostaję komunikat, że nieprawidłowa
receptura. Na tej stronie nie pisze nic więcej o innych składnikach:
http://neverwinter2.gram.pl/articles.php?id=50


Zrób to w plecaku, to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie a mam jeszcze 2 pytanka:
1. Można u Khelgara "wyrobić" atut przewrót? Czy to tylko dla złodzei?
2. Jaka jest najlepsza broń dla Khelgara? Młot Żelaznej Pięści? (tak wogóle to jest czy to tylko legenda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to już? W najnowszym numerze Clicka! jest reklama Platynowej Kolekcji. Są przedstawione trzy nowe tytuły, które wejdą do sprzedaży 21 czerwca: Company of Heroes, The Settlers Dziedzictwo Królów Złota Edycja i... Neverwinter Nights 2!!! Nie uważacie, że to za wcześnie? Ta gra ma raptem pół roku, a już idzie do tańszej serii? Chociaż, z drugiej strony może to dobrze. Jeżeli będzie tańsza, kupi ją więcej osób. Ponadto została podana data startu Oficjalnego Polskiego Serwera NWN2 (nie wiem, czy podawano ją już gdzieś na stronie gram.pl, czy neverwitner2.gram.pl): 21 czerwca, czyli data premiery Platyny. Co Wy na to?

20070605181440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ta gra pójdzie mi jako tako na moim kompie, jeżeli tak to na jakich ustawieniach?
Komp:
-3ghz pentium 4
-512 ram
-Nvidia GeForce 6200 GT 256ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować