Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2008 o 01:19, hehe napisał:

Albo kody :)


Na szczęście sejwowałem dość często i nie było potrzeby korzystania z kodów.Straciłem , zanim się zorientowałem że zgubiłem krasnoluda , jakieś 40 minut grania.Nie byłoby nawet tego , ale po powrocie do Warowni pojawiła się jakaś cutscenka , potem jakieś rozmowy , potem pohandlowałem i dopiero przy kolejnej podróży zauważyłem , że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem dużo więcej bo używałem tylko autosave :( bo sejwy zajmują koszmarnie dużo miejsca. Do czasu zagrania w NWN 2 myślałem że nie może być gorzej niż w "Wiedźminie".
A niedługo potem, kiedy odpuściłem sobie krasnoluda, popieprzyło się całkowicie: drużyna nie podążała za szefem - niezależnie od ustawień SI drużyny oraz indywidualnych ustawień zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 09:55, Lucek napisał:

Ja straciłem dużo więcej bo używałem tylko autosave :( bo sejwy zajmują koszmarnie dużo
miejsca.


Nie musisz sejwować co jakiś czas , zbierając kilkadziesiąt zapisów w trakcie całej rozgrywki.Wystarczy ciągle mieć 3-4 sejwy i zapisywać je kolejno na okrągło właśnie po to , aby w razie problemów była możliwość cofnięcia gry.

popieprzyło się całkowicie: drużyna

Dnia 06.02.2008 o 09:55, Lucek napisał:

nie podążała za szefem


Miałem podobne problemy , które pojawiały się szczególnie po wejściu do nowej lokacji.Jednak wydanie komendy "za mną" , eliminowało ten problem.Na jakiś czas.:-)
Z kilkanaście razy podczas gry musiałem drużynę poganiać "ręcznie" właśnie w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Teoretycznie od 21 poziomu druid może zmieniać się w smoka. Przywołańca smoka może mieć dopiero trochę później, w momencie gdy dostanie kolejny punkcik feats. Raz zdarzyło mi się, że wpierw miał summona a potem przemianę, ale jak to zrobiłem to nie mam pojęcia.

---->Dann

Postać zmieniona w smoka walczy wręcz i "gryzie". Może równierz rzucać czary jak zwykły druid pod warunkiem że posiada atut (feats) naturalna magia, lub naturalna więź.
Zgadzam się z toba całkowicie, że KotOR-y są bardziej wciągające, a Torment cóż... takiej gry to już chyba nigdy nie stworzą, a szkoda.

PS: Wiesz może jak odblokować dodatkowe lokacje (planety) w KotOR 2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 09:55, Lucek napisał:

Ja straciłem dużo więcej bo używałem tylko autosave :( bo sejwy zajmują koszmarnie dużo
miejsca. Do czasu zagrania w NWN 2 myślałem że nie może być gorzej niż w "Wiedźminie".
A niedługo potem, kiedy odpuściłem sobie krasnoluda, popieprzyło się całkowicie: drużyna
nie podążała za szefem - niezależnie od ustawień SI drużyny oraz indywidualnych ustawień
zachowania.

Zazwyczaj pomaga odznaczenie i ponowne zaznaczenie trybu marionetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 20:01, Drake Mariusz napisał:

Teoretycznie od 21 poziomu druid może zmieniać się w smoka.


Czy to ma być nowa możliwość widoczna po rozwinięciu opcji przemiany w zwierzęcą postać? Jeżeli tak , to ja , będąc na 21 poziomie druida , na razie tego nie widzę. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 08:59, KrzychW napisał:

> Teoretycznie od 21 poziomu druid może zmieniać się w smoka.

Czy to ma być nowa możliwość widoczna po rozwinięciu opcji przemiany w zwierzęcą postać?
Jeżeli tak , to ja , będąc na 21 poziomie druida , na razie tego nie widzę. :-(


A czy wziąłeś dwa razy atut dodatkowa zwierzęca postać ?
Do smoczej postaci potrzeba 21 level, 8x zwierzeca postać +29 pkt mądrości, aby przyzywac smoczego kompana potrzeba dodatkowo atut: "epicki zwierzecy towarzysz". Jeśli zrobiłeś wszystko powyższe to nowy atut: "Smocza postać" powinien się pojawić na samym dole w rubryce: atuty epickie. Jeśli go nie ma tzn., że masz jakiś bug. Ja dla przykładu nie mogę przyzywać szmoczego kompana będąc dwuklasowcem:/.
Dla porównania powiem tylko, że postać roślinna jest jeszcze bardziej skomplikowana;].

Ps: Znasz może jakiś czit na to aby punkty łaknienia nie spadały poniżej 40% ?? Bo mam taki bug, że jeśli łaknienie spadnie poniżej 40% istnieje szansa, że compadres gdzieś znikną. Im mniejsze łaknienie tym szansa jest na to większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 14:30, Drake Mariusz napisał:

A czy wziąłeś dwa razy atut dodatkowa zwierzęca postać ?
Do smoczej postaci potrzeba 21 level, 8x zwierzeca postać +29 pkt mądrości, aby przyzywac
smoczego kompana potrzeba dodatkowo atut: "epicki zwierzecy towarzysz". Jeśli zrobiłeś
wszystko powyższe to nowy atut: "Smocza postać" powinien się pojawić na samym dole w
rubryce: atuty epickie.


Mam nadzieję , że mądrość na takim poziomie może być sumą własnej i dodanej przedmiotami? Poza tym , nie mam wziętego atutu Epicki Zwierzęcy Towarzysz.Muszę popracować nad postacią.Do końca gry jeszcze daleko , więc moze w końcu jakiś smok będzie za mną biegał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:40, KrzychW napisał:

Mam nadzieję , że mądrość na takim poziomie może być sumą własnej i dodanej przedmiotami?
Poza tym , nie mam wziętego atutu Epicki Zwierzęcy Towarzysz.Muszę popracować nad postacią.Do
końca gry jeszcze daleko , więc moze w końcu jakiś smok będzie za mną biegał.


Nie, Mądrość musisz mieć Basic...

W Dodatku, chyba pozytywny wpływ na poziomie Oddany u Gann''a, albo Keilyn daje Ci dodatkowe punkty do mądrości, z resztą z tego co wiem to i tak trzeba było zaczynać z mądrością na poziomie 18 conajmniej, +7 od klasy i trzeba ci i tak i tak 4 z atutów Epicka Mądrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:45, Night Elf napisał:

Nie, Mądrość musisz mieć Basic...

W Dodatku, chyba pozytywny wpływ na poziomie Oddany u Gann''a, albo Keilyn daje Ci dodatkowe
punkty do mądrości, z resztą z tego co wiem to i tak trzeba było zaczynać z mądrością
na poziomie 18 conajmniej, +7 od klasy i trzeba ci i tak i tak 4 z atutów Epicka Mądrość.

>

To za "oddany" u Kaelyn dostajemy mądrość +4 , a ja biegam po świecie akurat bez niej.:-(
Zresztą pierwszy atut epicki wziąłem inny niż mądrość , więc nie wiem , czy w ogóle dociągnę do takiego poziomu.
Nie jestem pewien , czy dobrze liczę , ale zaczynając z mądrością na 18 , dostajemy po 1 punkcie na levelach 4,8,12,16,20.To daje dopiero 23.Dodając wsparcie od Kaelyn , mamy 27.Epicka mądrość jeden raz wzięta , to 28.Jeżeli gdzieś po drodze rozwoju postaci nie zgubiłem jakiegoś punktu , to trzeba zaczynać od 19 , aby na 21 poziomie mieć 29.Oj , to ja jestem dość daleko od takich poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Musiałem przeinstalować windowsa i teraz niemoge uruchomic gry. Da sie ją jakoś dodać do rejestru? Lub cos takiego? A jesli nie to jak wyciągnąć z gry seavy i wrzucic do nowo zainstalowanej gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś format c: to o save''ach zapomnij - siedzą w Moje Dokumenty (C:/documants & settings/administrator)
Jeśli zrobiłeś kopie, wrzuć je do Moje Dokumenty jako Neverwinter Nights 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale syf po co oni tak kombinuja z tymi grami zamiast wszystko w jedynm folderze jak zwykle btw ostatnio usunełem z moich dokumentow pozostałosci po 5 grach =10giga wtf? I pozniej pisze ze zamalo miejsca na c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz jeszcze na 24 i 28 poziomie. Przemiana w Smoka jest dla postaci już epicko-epickich. Żeby mieć jeszcze smoczego towarzysza trzeba pewnie zacząć z 19 Mądrości. Druidem dostaje się 7 atutów po 20 poziomie.

W ogóle dla mnie te wymagania są lekko z dupy... na przykład ulepszony Szał dla barbarzyńcy wymaga 30siły! Co jest olbrzymią ilością, nawet jak zaczynamy na 18, to trzeba nam jeszcze 12 punktów! Jestem tym zasmucony, bo na przykład niziołkiem nie jestem w stanie w żaden sposób tego atutu otrzymać. Bo moge zacząć od maksymalnie 16 siły, a 14 punktów do rozdania jest nie osiągalne. Zawsze to jeden atut mniej, ale ja lubiłem pobawić się w Niziołka barbarzyńce.

Najgorzej to i tak chyba ma Paladyn, bo Epicka Boska Potęga wymaga od niego o ile pamiętam 21 siły i 21 charyzmy, cóż nie warto mieć wartości nie pełnych, więc dobijmy do 22, 22... Ciężko to uzyskać jakąkolwiek inną rasą niżeli Aasimarem, Drowem czy coś...nie mówiąc, że nie każdy się na takiego paladyna nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że wszystkie wymagania zostały po prostu żywcem ściągnięte z NWN: HotU, gdzie był dostęp do 40-stego poziomu, gdzie dało się to wszystko normalnie osiągnąć. Więc nie ma co się dziwić tym wymaganiom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 17:23, PolishWerewolf napisał:

Obstawiam, że wszystkie wymagania zostały po prostu żywcem ściągnięte z NWN: HotU, gdzie
był dostęp do 40-stego poziomu, gdzie dało się to wszystko normalnie osiągnąć. Więc nie
ma co się dziwić tym wymaganiom...


Z tego, co pamiętam, choć moge się mylić, bo ja przeważnie gram magiem, to tych atutów nawet nie było w NWN1


Choć były przypadki, że coś było żywcem brane z NWN1, a potem okazywało się fałszywe. Na przykład opis Egzotycznych Broni, których nawet nie ma w NWN2... eh ja tak lubiałem podwójne miecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szał był, Smocza Postać też była. Smoczego towarzysza nie było, Boskiej Potęgi nie kojarzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 17:28, PolishWerewolf napisał:

Szał był, Smocza Postać też była. Smoczego towarzysza nie było, Boskiej Potęgi nie kojarzę
;)


Postac pamiętałem, ale Szału i Epickiej Boskiej Potęgi nie...choć tego drugiego pewnie też nie ma. Zresztą nie ważne. I tak te wymagania są przesadzone. W ogóle do tej pory boli mnie, że nie ma slotów powyżej 9 poziomu na zaklęcia z serii wzmocnionych, przyspieszonych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 17:14, Night Elf napisał:

Dostajesz jeszcze na 24 i 28 poziomie. Przemiana w Smoka jest dla postaci już epicko-epickich.
Żeby mieć jeszcze smoczego towarzysza trzeba pewnie zacząć z 19 Mądrości.


Przy rozpoczynaniu z mądrością na 19 , właściwie wszystko inne mamy bardzo słabe.A efektem tego wszystkiego jest postać , którą odpowiednio rozwiniętą będziemy mieli do dyspozycji dopiero pod koniec gry.Ja jestem na 22 poziomie na początku aktu II.Gdybym zaczynał z mądroscią 18 , to ciągle jeszcze nie miałbym ani smoczego towarzysza , ani atutu przemiany w smoka.A tak w ogóle , to jakie są współczynniki takiego towarzysza i jak wyglądają możliwości naszej postaci jako smoka?Warto wszystko poświęcić , czy też raczej trzeba się nastawiać głównie ma wrażenia estetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować