Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2008 o 19:01, Shabranigdo napisał:

Problemy te występują tylko z zainstalowanym dodatkiem, bez dodatku gra działa normalnie
i nie mam z nią żadnych problemów.


To raczej nie jest problem dodatku. Mam podstawkę z dodatkiem i nigdy nie zauważyłem takiego żółtego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 19:01, Shabranigdo napisał:

Witam, właśne dostałem NW2 + Maska Zdrajcy i mam pare problemów:
1.Na pierwszym screenie widać taki żółty obszar, który nazywa się ''wyzwalacz mowy''
czy jakoś tak, w dalszej cześci gry też widze takie ''wyzwalacze'' a wydajemi się że
być ich tam nie powinno

Otwórz linię komend przyciskiem ~ na klawiaturze (nad tabem, pod esc) i wpisz DebugMode 0
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie używałeś kodów, tudzież nie wpisałeś DebugMode 1 nie powinieneś widzieć tego typu bajerków.

Dnia 12.02.2008 o 19:01, Shabranigdo napisał:

2.Nie idzie zaktualizować mi gry w okienku aktualizacja tak jak widać na screenie nr.2

Ponieważ posiadasz najnowszą wersję gry dla polskiej wersji językowej.

Dnia 12.02.2008 o 19:01, Shabranigdo napisał:

3.Ten koleś co się nazywa Mevil czy jakoś tak cały czas wali mi jakiś tekst "mój czar
nie wypalił", mój bohater też czasem to mówi... Zakładam że nie powinno tego być tak
samo jak tego jakiegoś przywołanego nietoperza którego widać na screennie nr.1

Bevil .Ściągnij NWN2 Audio-FIX http://www.bestsharing.com/files/CapJJr217325/NWN2PL_FIX-AUDIO.rar.html
Co do nietoperka - jak najbardziej powinien być, to chowaniec Amie :)

Dnia 12.02.2008 o 19:01, Shabranigdo napisał:

Problemy te występują tylko z zainstalowanym dodatkiem, bez dodatku gra działa normalnie
i nie mam z nią żadnych problemów.


Bo Maska Zdrajcy w pewnym stopniu poprawia AI towarzyszy, dzięki czemu nauczyli się np. przyzywać swoje chowańce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 19:25, skaybay napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie używałeś kodów, tudzież nie wpisałeś DebugMode 1 nie
powinieneś widzieć tego typu bajerków.

Prawda pozwoliłem sobie na małe oszustwo, miałeś racje to wina konsoli.

Dnia 12.02.2008 o 19:25, skaybay napisał:

Ok, już wszystko gra i jest ok, dziękuje Ci bardzo za pomoc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że podany przeze mnie link wygasł, byłbym wdzięczny gdyby ktoś wrzucił audio-fix na rapidshare lub chomikuj.pl . Google znalazł mi ten plik jedynie na megauploadzie, ale wiadomo jak z tym jest. Zainteresowanym jednakże podaje link - http://www.megaupload.com/?d=BH5ZAYIV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 17:28, KrzychW napisał:

Trzeba jednak przyznać , iż sam początek rozgrywki po rozmowie z Okku był trochę stresujący
i ciągle patrzyłem , ile mi jeszcze zostało energii , zamiast spokojnie zająć się questami.

Ja tak samo, co chwila wciskałem spację martwiąc się żeby nie tracić niepotrzebnie energii, a odpoczynków też żadnych nie robiłem aż do czasu podróży pod głaz w dolinie Immil. Teraz nie widzę z tym problemów - jeśli wybieram się w podróż, to przed Mulsantirem staję obok telthora, używam stłumienia i pasek rośnie o 10. A dzięki zdolności Wieczny Odpoczynek można szybko uzupełnić sobie energię w Krypcie Boga Śmierci - wystarczy okraść jedną urnę (których jest tam naprawdę dużo) - pojawi się cień, którego wystarczy doprowadzić na skraj śmierci i zapewnić mu wieczny odpoczynek ;) To też przywraca z 10 punktów, a do tego dostaje się lśniącą energię ducha. Szkoda tylko, że trzeba czekać 5 minut żeby użyć tej zdolności ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że trzeba czekać 5 minut żeby

Dnia 13.02.2008 o 13:54, Raylin napisał:

użyć tej zdolności ponownie.


Z odpowiednią wartością paska energii duchowej , mając już trochę praktyki , nie powinno być większych problemów , o ile oczywiście nie podejdzie się do tematu na hurra.Pomimo tego jedna rzecz mnie trochę denerwuje.Jak by nie patrzeć , swobodne poruszanie się po świecie gry zostało w jakimś stopniu ograniczone.Bardziej koncentruję się na questach , mniej na jakimś dodatkowym myszkowaniu po mapie w nadziei na odkrycie czegoś nowego.Nie koniecznie mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jeszcze tak durnym błędem nie spotkałem się w żadnej grze komputerowej z jaką miałem do czynienia. Otóż po zmianie karty graficznej na lepszą postanowiłem zmienić trochę ustawienia grafiki w grze i... i po ustawieniu wszystkiego na max (GF8800GT spokojnie powinien sobie poradzić w 1280x1024) i zatwierdzeniu zmian jedyny efekt jaki otrzymałem to migający kursor i czarny ekran. Zgon całkowity, gra przy ponownym uruchamianiu/restarcie komputera zachowuje się dokładnie tak samo. Wszelkie próby zmiany konfiguracji ręcznie w plikach ini kończą się niepowodzeniem, zresztą wybranych przeze mnie zmian nawet w nich nie widać. Wygląda na to, że czeka mnie reinstalacja... Ehh, ja chyba nigdy tej gry nie przejdę. Nie dość, że jest śmiesznie łatwa i brak mi mobilizacji do gry, to jeszcze takie kwiatki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 15:30, KrzychW napisał:

Z odpowiednią wartością paska energii duchowej , mając już trochę praktyki , nie powinno
być większych problemów , o ile oczywiście nie podejdzie się do tematu na hurra.

Jeśli chodzi o uzupełnianie energii w ten sposób rzeczywiście nie ma problemu, ale ja akurat potrzebowałem kilka esencji ducha żeby mieć czym zakląć broń. Zajęło mi to jakieś pół godziny, z tym że nie chciałoby mi się stać bezczynnie 5 minut w miejscu, więc w międzyczasie eksplorowałem niższe poziomy krypty. Drugiej nieskazitelnej esencji ducha już mi się nie chce w ten sposób zdobywać - zajęłoby mi to 40 minut (5 minut czekania x 8 lśniących esencji).

Dnia 13.02.2008 o 15:30, KrzychW napisał:

Bardziej koncentruję się na questach
, mniej na jakimś dodatkowym myszkowaniu po mapie w nadziei na odkrycie czegoś nowego.Nie
koniecznie mi się to podoba.

A ja nie przejmuję się już paskiem energii, jak zwykle biegam po mapie żeby wszystko odkryć ;) Kiedy wie się jak sobie radzić ze spadkiem energii można bez większego stresu zająć się innymi rzeczami. W chwili obecnej jestem dopiero po wydostaniu się ze Skeinu, gdzie głównie przez dokładną eksplorację energia spadła mi poniżej 70, ale co ja się tam będę przejmował takimi rzeczami ;)

--> GanD
Jeśli zmieniałeś kartę w czasie kiedy miałeś zainstalowane NWN2, to najpewniej jest to wina sterowników, nie gry. Najnowsze sterowniki do karty i reinstalacja DirectXa powinna załatwić sprawę, chociaż być może reinstal gry będzie również potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 13:45, Raylin napisał:

A ja nie przejmuję się już paskiem energii, jak zwykle biegam po mapie żeby wszystko
odkryć ;)


Trzeba przyznać , że wraz z upływem czasu , pasek energii duchowej przeszkadza coraz mniej.Doprowadziłem łaknienie do zera i stało się tak , jak ktoś na Forum już pisał.Odpoczynek zabiera mniej punktów niż daje stłumienie w obecności kilku duchów.Teraz nawet nie trzeba kombinować z oszczędzaniem zaklęć.Co prawda zdecydowaną większość wrogów można pokonać nawet bez pomocy magii , ale w przypadku Bestii Malara i jeszcze jednego zwierza z tej samej jaskini , miałem spore problemy z trafieniem przeciwnika.W takim momencie umiejętności magiczne bardzo się przydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 18:08, Asthariel napisał:

Hm , jednak bedzie kolejny dodatek do NWN 2.


A skąd ta wiadomość? Przeglądałem trochę niusy o grach , ale takiej wiadomości nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 13:45, Raylin napisał:

--> GanD
Jeśli zmieniałeś kartę w czasie kiedy miałeś zainstalowane NWN2, to najpewniej jest to
wina sterowników, nie gry. Najnowsze sterowniki do karty i reinstalacja DirectXa powinna
załatwić sprawę, chociaż być może reinstal gry będzie również potrzebny.


Nic z tego, reinstall gry nic nie daje. A jak udało mi się sprawdzić problem dotyczy zmian w zaawansowanych opcjach graficznych związanych z cieniowaniem. Ehh do niczego coś takiego, reinstalowałem z tego powodu grę już dwa razy (oczywiście już po zmianie karty graficznej, także nie wiem, co ma do tego DX, a do karty mam oczywiście najnowsze sterowniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 13:23, Buhahahahaha napisał:

Gdzie mogę kupić zwój czaru "siła byka" żeby obudzić drzewo w zwierciadle niebios?


A po co ci zwój. Weź ze sobą Elanee, ona ma wszystkie potrzebne czary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elanee zna wszystkie potrzebne zaklęcia - musisz tylko kazać je jej przygotować a następnie odpocząć.
Jeśli nie masz ze sobą Elanee to naprawdę powinieneś się wrócić i ją zabrać, a także zainstalować wszystkie najnowsze patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:49, Buhahahahaha napisał:

Takie małe pytanko- jak przygotowywać czary?

Włączasz księgę zaklęć , wybierasz potrzebne i odpoczywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać postać której chcesz zmienić czary, otworzyć księgę z zaklęciami (klawisz "b") a następnie usunąć jakiś z już wybranych czarów i na jego miejsce wstawić nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 14:49, Buhahahahaha napisał:

Takie małe pytanko- jak przygotowywać czary?


Włączasz księgę czarów, i tam dodajesz czary, dodane czary masz także w opcji "szybkie czarowanie" czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować